Kiedy kocha się sztukę, to najchętniej otaczałoby się nią wszędzie – wieszając dzieła na ścianach, zapisując notatniki z reprodukcjami, pijąc kawę z kubeczka, zakupionego w swoim ukochanym muzeum. My uwielbiamy zapraszać sztukę również do naszej garderoby.
Wyszukujemy marki, które „robią w sztuce” i robią to dobrze. Wiele lat temu w sklepiku muzealnym Muzeum Śląskiego kupiłam ostatnią torbę z z wizerunkiem Witkacego i do tej pory jest to rzecz, z którą się nie rozstaję. Dlatego kiedy zobaczyłam kolekcję polskiej firmy pełną dzieł sztuki, to od razu serduszko mocniej mi zabiło. Nie jest to masowa produkcja, której jakość pozostawia wiele do życzenia, ale piękne, ręcznie wykonane przedmioty, które będą służyć przez lata. Poszetka to rodzinna manufaktura Joanny i Tomasza Godziek, która powstała w 2010 roku – z miłości do mody. Nie są nastawieni na masową produkcję, ale na tworzenie wysokiej jakości przedmiotów z duszą.
Oprócz eleganckiej męskiej odzieży, każdy miłośnik sztuki znajdzie tu dla siebie jakiś ekstra dodatek: dla Panów – poszetki, dla Pań – apaszki inspirowane klasycznym malarstwem czy ilustracją. Wśród projektów mają dużo klasyków, których dzieła na co dzień wiszą w największych polskich muzeach – jest Malczewski, Mehoffer, Makowski, Okuń, Matejko, ale też arcydzieła sztuki światowej.
Bardzo fajne są też ich współprace z młodymi ilustratorami, w ramach których powstają zupełnie unikatowe projekty w krótkich seriach. Polscy ilustratorzy przemieniają poszetki w maleńkie arcydzieła. Te z projektami Gosi Herby czy Jana Kallwejta najbardziej nam się spodobały.
Ale Poszetka to nie tylko moda męska. Marka wychodzi również na przeciw oczekiwaniom Pań 🙂 Znajdziemy tam przepiękne apaszki a na nich arcydzieła malarstwa albo wspaniałe wizje miast zaprojektowane przez Darię Solak.
Właściciele dbają również o piękną oprawę dla swoich produktów – poszetkowy sklep mieści się w klimatycznej, starej szwalni w Katowicach, w którą tchnęli drugie życie. Widać dużo fajnego podejścia do życia i do klientów, dużo ciepła i staranności w tworzeniu produktów. Bardzo to doceniamy i takim polskim firmom najbardziej kibicujemy.
Dziękujemy Ci, że czytasz nasze artykuły. Właśnie z myślą o takich cudownych osobach jak Ty je tworzymy. Osobach, które lubią czytać i doceniają nasze publikacje. Wszystko, co widzisz na portalu jest dostępne bezpłatnie, a ponieważ wkładamy w to dużo serca i pracy, to również zajmuje nam to sporo czasu. Nie mamy na prowadzenie portalu grantu ani pomocy żadnej instytucji. Bez Waszych darowizn nie będziemy miały funduszy na publikacje. Dlatego Twoje wsparcie jest dla nas bardzo ważne. Jeśli lubisz czytać niezłosztukowe artykuły – wesprzyj nas.
Dziękujemy Ci bardzo, Joanna i Dana, założycielki Fundacji Niezła sztuka
A może to Cię zainteresuje:
- Orska i jej malarskie podejście do biżuterii - 11 listopada 2019
- Van Gogh i Słoneczniki, czyli kolorowe skarpetki nie do pary - 17 października 2019
- Małe arcydzieło na jedwabiu - 23 sierpnia 2019
- Picasso, Matisse, Toulouse-Lautrec i Modigliani, czyli gdzie się mieści mazurskie siedlisko sztuki? - 6 lipca 2019
- Frida Kahlo inspiracją nowej kolekcji Vans - 27 czerwca 2019
- Sztuka na sztuki. Polska moda inspirowana sztuką - 13 maja 2019
- Wenecja w karnawale - 19 lutego 2014