O Fundacji

Redakcja • CzytelnicySprawozdania
Projekty • Polecają nasKontakt  Wesprzyj

„Sztuka nie jest zła, czyli Niezła Sztuka!”

Jesteśmy Fundacją, która każdego dnia zaraża miłością do sztuki. Naszymi projektami docieramy zarówno do zapalonych wielbicieli artystycznej sfery świata, jak i do świeżaków, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki na drodze ku odkryciu, co im w kreatywnej duszy gra. Niezależnie, czy należysz do tej pierwszej, czy drugiej grupy z pewnością znajdziesz coś dla siebie na naszym portalu internetowym oraz facebookowym fanpage’u Niezła Sztuka fb.com/niezlasztuka.net.

NiezlaSztuka.net to portal pełen edukacyjnych treści,  gdzie każdy znajdzie coś dla siebie: sztuka polska, zagraniczna, dawna, współczesna. Staramy się pisać lekko i ciekawie, a jednocześnie merytorycznie. Ponadto, część materiałów można wysłuchać w formie audio, a my ciągle pracujemy nad tym, by było ich więcej, bo chcemy, żeby sztuka była dostępna dla wszystkich. Na portalu za darmo udostępniamy materiały – od biografii artystów, przez historie konkretnych dzieł, po najróżniejsze ciekawostki.

Chcemy pokazać, że można o sztuce mówić i pisać inaczej, bez całej rzeszy terminów naukowych, które onieśmielają i tworzą dystans. Współpracujący z nami autorzy to ludzie różnych profesji – utytułowani humaniści z polskich uczelni, muzealnicy, pisarze, ale wszyscy mają jedną cechę wspólną – pasjonuje ich sztuka i potrafią to przelać na papier.

Zajmujemy się też projektem Muzeum w Liceum. Chcemy dotrzeć do jak największej ilości szkół w całej Polsce i pokazać młodzieży, że sztuka, to nie tylko podręcznikowe fakty. Przedstawiamy artystów lekko, ciekawie i niecodziennie. A głosu użyczają im tacy cudowni aktorzy jak Tomasz Kot, Danuta Stenka czy Maciej Stuhr.

Dołącz do nas i odkryj, czym dla ciebie stanie się Niezła Sztuka.

Statut Fundacji »

O czym chcesz poczytać?
sztuka polska największe arcydzieła sztuki światowej • kobiety w sztuce


Ikona bijącego sercaLubisz Niezłą Sztukę? Wesprzyj nas »


Matki założycielki są dwie:

dana-tomczykdolgij
Dana Tomczyk-Dołgij / linkedin
Od zawsze kocha sztukę i nowe technologie. Długo sądziła, że poświęci cały swój czas grafice komputerowej, jednak los przewidział troszkę inny scenariusz…
Skończyła historię sztuki na UŁ i od 2014 roku prowadzi z Joanną Majewską Fundację Promocji Sztuki „Niezła Sztuka”.

joanna-majewska
Joanna Majewska
Z zawodu skrzypaczka, ale też absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Łódzkim. Kocha sztukę w każdej postaci. Od 2014 roku jest wiceprezesem Fundacji Promocji Sztuki „Niezła Sztuka”.


Redakcja

Niezlasztuka.net jest portalem edukacyjnym, którego celem jest szerzenie wiedzy na temat sztuki oraz promocja artystów. Na portalu można znaleźć eseje na temat sztuki, recenzje książek, opisy zabytków, galerie prac polskich i zagranicznych artystów oraz informacje o bieżących wydarzeniach ze świata sztuki. Nasze artykuły publikujemy w sposób ciągły – minimum raz w tygodniu.

Współpracuje z nami pokaźna ekipa ludzi, którzy współtworzą Niezłą Sztukę. Są to osoby z ogromną energią i pędem do zmiany świata na lepszy i mądrzejszy, pasjonaci, których łączy chęć dzielenia się swoją wiedzą w celu promowania sztuki w Polsce.

Portal posiada status czasopisma i nr ISSN 2450-2790, wydawcą portalu jest Fundacja Promocji Sztuki „Niezła Sztuka”

Zobacz cały zespół »


Nasi czytelnicy


Projekty

– Bieżące –

1.  Muzeana – wirtualny katalog dzieł sztuki z muzeów z całej Polski

Jan Matejko, Stańczyk, sztuka polska, malarstwo polskie, Niezła Sztuka

Jan Matejko, Stańczyk | 1862, Muzeum Narodowe w Warszawie

Muzeana zapewni możliwość przeszukania zbiorów polskich muzeów według zróżnicowanej tematyki: moda, architektura, historia, batalistyka, wystrój wnętrz i wiele innych. Będzie to możliwe dzięki specjalnym słowom kluczowym, określającym tematykę, prezentowaną przez dane dzieło sztuki. Oddzielną kategorią będą słowa kluczowe określające polskie motywy narodowe: stroje ludowe, krajobrazy, batalistykę, motywy historyczne czy literackie związane z naszym krajem.

Więcej o projekcie »

2. Muzeum w Liceum

Bartłomiej Topa, fot. Michał Greg

Bartłomiej Topa, fot. Michał Greg

Muzeum w Liceum to projekt edukacyjny, który ma zainspirować młodych ludzi sztuką. Chcemy zainteresować jak największą ilość młodzieży tą dziedziną. W szkołach w całej Polsce powstaną ekspozycje edukacyjne o polskiej sztuce.

Więcej o projekcie »


– Zrealizowane –

1. Portal, który w ciągu 1. roku wygenerował  ponad  2 000 000  odsłon!

  • ponad 1500 artykułów o sztuce
  • portfolia 250 artystów
  • 85 autorów
  • kilkanaście artykułów w wersji audio
  • portal w wersji anglojęzycznej – artophilia.com, jako platforma do promocji polskiej sztuki i zabytków za granicą

2. Wywiady z Mistrzami, m.in.  z Andrzejem Wajdą

fot. Ulla Mróz

fot. Ulla Mróz

Wiosną 2016 roku miałyśmy okazję spotkać się z niezwykłym człowiekiem, wybitnym reżyserem, miłośnikiem malarstwa i fantastycznym rysownikiem Andrzejem Wajdą. Wynikiem tego spotkania jest arcyciekawy wywiad, w którym Pan Andrzej z blaskiem w oku opowiadał o pierwszych przygodach z filmem, o edukacji artystycznej, o życiu… Był to jeden z ważniejszych momentów z życia naszej fundacji.

Przeczytaj »

3. Digitalizacja dzieł sztuki młodych łódzkich artystów

digitalizacja-foto

W ramach projektu „Grant na lepszy start’’ podjęłyśmy się digitalizacji prac ośmiu łódzkich artystów. W wyniku tego projektu powstały zdjęcia doskonałej jakości, które umożliwią artystom promocję w internecie, ale przede wszystkim reprodukcje prac oraz druk katalogów. Było to niezwykłe doświadczenie, dzięki któremu rozszerzyłyśmy swoje kompetencje, ale też miałyśmy okazję spotkać wielu wspaniałych artystów.

Zobacz portfolia »

4. QR kody w Muzeum Miasta Łodzi

Pro­jekt współ­two­rzo­ny z Muzeum Miasta Łodzi, w rama­ch któ­re­go stwo­rzy­li­śmy 10 opo­wie­ści o dzie­ła­ch sztu­ki z kolek­cji Krzysztofa Musiała z Galerii Mistrzów Polskich. Przy wybra­ny­ch dzie­ła­ch zawisły w muzeum tablicz­ki z QR koda­mi, dzię­ki któ­rym będzie moż­na na smart­fo­na­ch odsłu­chać pod­ca­stów i prze­czy­tać arty­ku­ły. Powstałe materiały można przeczytać/posłuchać tutaj.

szukalski-tabliczka2

slajd_NS

5. Artbox

artbooksksiazki

Artbox to kreatywna forma fundraisingu, jednocześnie promująca polskie marki. To paczka-niespodzianka, która zawiera przedmioty związane z kulturą i sztuką (i nie tylko). W nasz projekt zaangażowały się wspaniałe wydawnictwa, sklepy, małe warsztaty rękodzieła, a także bardziej znane polskie marki.

Więcej o projekcie »


– Planowane –

1. Akademia Niezłej Sztuki

Rafael Santi, Szkoła ateńska, 1509-1511, Fresk, Stanza Della Segnatura, Watykan

Rafael Santi, Szkoła ateńska, 1509-1511,
Fresk, Stanza Della Segnatura, Watykan

W tym projekcie chcemy zabrać Was w podróż po wiekach historii sztuki. W przystępnych lekcjach, znajdziecie najważniejsze fakty, smaczki o których nie wiedzieliście. Opowiemy wam o historii sztuki w sposób emocjonalny. Nawiążemy dialog z autorami dzieł, z ich miłością, pasją, rozdarciem, przyjrzymy się ich otoczeniu, czasom w których tworzyli i czynnikom, które na nich wpływały.

2. Aplikacja

Aplikacja edukacyjna do pobrania na telefon lub tablet. Zawierająca usystematyzowaną wiedzę na temat sztuki oraz moduły pozwalające w przyjemny sposób na zapamiętywanie i sprawdzanie posiadanej wiedzy. Artykuły okraszone materiałami graficznymi w dużej rozdzielczości.
nasze projekty Fundacja Niezła sztuka

3. Tłumaczenie strony na angielski

Chcemy bardzo rozwijać wersję angielską www.artophilia.com, koszt tłumaczenia tekstów jest jednak bardzo duży, dlatego robimy to mozolnie i powoli.

4. Przystosowanie strony dla słabowidzących

Chcemy przystosować stronę dla słabowidzących przez zrobienie dodatkowej wersji wysoko-kontrastowej.

5. Podcasty

Chciałybyśmy nagrać wszystkie artykuły z portalu w postaci podcastów. Co byłoby udogodnieniem zwłaszcza dla osób niepełnosprawnych, ale również wszystkim zabieganym dałoby dostęp do naszych materiałów w każdej wolnej chwili, na tablecie, telefonie.
podcasty


Sprawozdanie merytoryczne 2021Sprawozdanie finansowe 2021

Kontakt

Fundacja Promocji Sztuki „Niezła Sztuka”
Adres:
ul. Piotrkowska 17, 90-406 Łódź
klatka B (oficyna/domofon 3)

KRS: 0000547627 • NIP: 7282801446 • REGON: 360990179
tel.: +48 668 336 525 (Dana Tomczyk-Dołgij), +48 796 155 125 (Joanna Majewska)
@: kontakt[at]niezlasztuka.net

Nr konta:
(Bank BGŻ SA )
63203000451110000004045520


Wesprzyj

Zobacz dlaczego warto »

»» Wspieraj  regularnie

Gdyby 10% czytelników wpłacało nam 5 zł miesięcznie, umożliwiłoby to utrzymanie redakcji i publikację nowych artykułów codziennie. Pomóż nam, wspierając naszą działalność regularnie!

❤ Stałe zlecenie na konto
Fundacja promocji sztuki „Niezła Sztuka”
Bank BGŻ 63 2030 0045 1110 0000 0404 5520

❤ Paypal


»» Wesprzyj jednorazowo, tyle ile możesz

Jeśli spodobał Ci się przeczytany artykuł i chcesz nas wesprzeć jednorazowo – wiedz, że bardzo to doceniamy! To dla nas bardzo ważne.  Dzięki takiemu wsparciu obecnie utrzymujemy portal.

❤ Przelew na konto
Fundacja promocji sztuki „Niezła Sztuka”
Bank BGŻ 63 2030 0045 1110 0000 0404 5520

❤ Szybki przelew (tpay)


❤ Paypal


»»  JAK JESZCZE MOŻESZ NAS WESPRZEĆ?

❤ Załóż zbiórkę pieniędzy dla Fundacji „Niezła Sztuka” na Facebooku:  http://niezlasztuka.net/zbiorka/

5 thoughts on “O Fundacji

  1. Drogie Panie! Super praca, i co za wytrwałość. Gratuluję! Właśnie założyłem stałe zlecenie i będę Was wspierał bezterminowo. Tylko jedna rzecz mnie martwi, czy wciąż w materiałach które będę od Was dostawał będę namawiany do pieniężnego wsparcia? Czy też od tej pory przejdę do innej „puli” odbiorców/czytelników którym nie przerywa się prośbą o wsparcie w czasie lektury? Przyznam szczerze, że za każdym razem kiedy ukazywał się ten komunikat, doznawałem pewnego rodzaju niepokoju, że Paniom coś za chwile się stanie. Na szczęście jakoś sobie radzicie i życzę Wam z całą powagą, abyście z wynagrodzenia za Waszą pracę żyły długo, dostatnio i szczęśliwie, bo to co robicie jest absolutnie tego warte. Załączam dwa adresy mailowe na które proszę również wysyłać kolejne wydania Niezłej Sztuki. Mam nadzieję, że ci dwaj moi przyjaciele z czasem, tak jak i ja, docenią Waszą pracę i zostaną zamiłowanymi czytelnikami. Waldemar Izdebski – [email protected] Konrad Piasecki – [email protected] Serdecznie pozdrawiam i trzymam kciuki za dalsze sukcesy. R.T.Górecki

  2. Dzień dobry,
    popieram i będę popierał Waszą pracę, przekazuję również link do strony Niezła Sztuka moim znajomym.
    Jest super!
    Większość z nich, jak i ja nie posiadamy kont na FB.
    Forma mailowa jest odczytywana bardziej osobiście, niech tak zostanie.
    Wsparcie wysyłam zwykłym przelewem.
    Serdecznie pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *