O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

Przemysław Marciński – pióra wieczne szyte na miaręPotrzebujemy Twojej pomocy. Wesprzyj nas »

Nie wiemy dokładnie, w czym tkwi urok i magia wiecznych piór. Czy pociąga nas ich retro charakter? Czy jest w tym nutka nostalgii? A może zachwyca nas wyjątkowy kształt liter, które wychodzą właśnie spod stalówek?

W czasach zdominowanych przez komunikację elektroniczną wieczne pióra nadal posiadają wiernych fanów. Trudno się temu dziwić. Szczególnie gdy są to pióra tak wyjątkowe, jak te wykonywane przez Przemysława Marcińskiego.

Pióra jego autorstwa powstają metodą rzemieślniczą w niewielkiej, polskiej manufakturze. Są to wyroby unikatowe, dostosowane do potrzeb oraz życzeń klienta. Istotny przy tym jest dobór świetnej jakości materiałów oraz odpowiedniej stalówki. Pióra wykonane przez Przemka można uznać za małe dzieła sztuki, ale – na co zwraca uwagę sam autor – są to dzieła sztuki użytkowej. Dlatego tak ważny jest komfort pisania.

Twórca tych wyjątkowych piór zauważa:

„Łączę więc funkcjonalność z estetycznym wzornictwem w wyniku czego powstaje jedyny w swoim rodzaju artykuł piśmienniczy, skrojony na miarę i z tak zwaną duszą.”

www | facebook | instagramPortal NiezlaSztuka.net prowadzony jest przez Fundację Promocji Sztuki „Niezła Sztuka”. Wszystkie publikacje finansowane są dzięki darowiznom Czytelników. Dlatego Twoja pomoc jest bardzo ważna. Jeśli chcesz wesprzeć nas w tworzeniu tego miejsca w polskim internecie na temat sztuki, będziemy Ci bardzo wdzięczni.

Wesprzyj »Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *