Współpraca

StatystykiDane demograficzne • CSR w kulturze
Co możemy razem? • Przykłady współpracy
Kontakt 

Misją Fundacji Promocji Sztuki „Niezła Sztuka” jest edukacja na temat sztuki, promowanie prac osób uzdolnionych oraz inspirowanie tą dziedziną. Nasze najważniejsze projekty nie byłyby możliwe bez wsparcia Mecenasów.


Statystyki

Portal:
2 500 000/2022 
Liczba Unikalnych Użytkowników w roku

Facebook:
ponad 100 000
Liczba fanów Fanpage’a facebook.com/niezlasztuka.net
→ Średni zasięg posta: 10 500
→ Grupy tematyczne: 95 000

Newsletter:
24 000
Aktywnych subskrybentów


Dane demograficzne

Portal:
70.7% → kobiety • 29.3% → mężczyźni
15% → 18-24 | 28% → 25-34 | 24% → 35-44 | 13% → 45-54 | 12% → 55-64 | 8% → 65+

Facebook:
73% → kobiety • 26% → mężczyźni

Facebook statystyki wg płci

Facebook statystyki wg płci


Corporate Social Responsibility (CSR)

CSR coraz częściej staje się wymogiem dla firm, które dbają o pozytywne postrzeganie marki i komunikację.

1. Komunikacja wewnętrzna. Jednym z najważniejszych niefinansowych czynników motywacji jest poczucie, że to, co robimy, ma sens w wymiarze społecznym. Badania psychologiczne i socjologiczne pokazują, że dawanie uszczęśliwia nas bardziej niż branie. Codziennie dajemy innym uśmiech, komplementy, ustępujemy miejsce w transporcie publicznym, oddajemy krew, wskazujemy drogę zagubionemu turyście. Chcemy być pożyteczni i potrzebni, dlatego tak ważne jest dla nas czynienie dobra. Działania CSR mogą być czymś, co da pracownikom Państwa firmy większe poczucie spełnienia i szczęścia.

2. Komunikacja zewnętrzna. Opisana w poprzednim akapicie chęć dawania, dzielenia się i czynienia dobra powoduje, że przez ten sam pryzmat oceniamy otaczających nas ludzi i firmy. Dlatego zamożna osoba/firma, która część swojego bogactwa przeznacza na cele społeczne jest postrzegana bardziej pozytywnie. Oczywiście, jeśli zależy nam na pozytywnym postrzeganiu marki, warto komunikować o tym, co robimy dla innych.

Corporate Cultural Responsibility (CCR) – jest to zaangażowanie biznesu w świat kultury i sztuki. Wg. badań ARC Rynek i Opinia z kwietnia 2017 r. 58% Polaków ocenia lepiej firmy zaangażowane w sponsoring kultury, a 30% zadeklarowało, że taka działalność zachęciłaby ich do zakupu produktów tych firm.

Dlaczego mamy wspierać kulturę i sztukę, kiedy dookoła tylu ludzi potrzebuje pomocy? Bez wątpienia ważne jest wspieranie grup społecznych, które potrzebują pomocy i właśnie na ten cel przeznaczana jest większość środków w ramach CSR i odpisów 1% podatku dla OPP. Jednak kultura i sztuka też potrzebują wsparcia.
Przeprowadzone w 2011 r. przez włoskich naukowców badania na temat poczucia szczęścia wykazały, że partycypacja w kulturze lub jej konsumpcja jest drugim najważniejszym elementem wpływającym na jakość życia zdrowego człowieka, przy czym kultura ma tylko nieznacznie mniejszą wagę od poziomu dochodów.

Odpowiedź jest więc prosta – wspierając kulturę, możesz uszczęśliwić więcej ludzi.


Co możemy zrobić razem?

Sztuka przenika prawie wszystkie sfery naszego życia. Dlatego niezależnie od tego, czym się zajmujesz, na pewno możemy to połączyć ze sztuką. W obszarze edukacji ze sztuki:

• możemy stworzyć dla Ciebie projekt, który będzie nawiązywał do Twojego produktu lub marki.

• możemy stworzyć indywidualny program edukacyjny dla Twoich pracowników.

• możesz wesprzeć ważne i unikatowe projekty o sztuce, które realizujemy teraz.

Razem możemy zrobić więcej, skontaktuj się z nami!


Mecenat – przykłady  współpracy z firmami:

dr irena eris logoDzięki firmie dr Irena Eris zrobiliśmy cykl artykułów „Piękno i sztuka”. Artykuły dotyczyły zarówno polskiego malarstwa jak i zagranicznego, opisywały jak zmieniało się postrzeganie piękna w różnych epokach. Co ludzi zachwycało, a co szokowało. Część artykułów wzbogacona była podcastami.
Tu można zobaczyć wszystkie artykuły z tego cyklu: Piękno i sztuka »


pkp intercity logoDzięki PKP Intercity zrobiliśmy projekt pt. „Kolej na sztukę”, w trakcie którego nasi autorzy wyjechali w poszukiwaniu sztuki i klimatycznych miejsc do 6 miast w Polsce. Każda z tych osób napisała niezwykle subiektywną i emocjonalną relację z podróży, co bardzo zaangażowało czytelników.
Tu można zobaczyć wszystkie artykuły z tego cyklu: Kolej na sztukę »


arche grupa logoDzięki współpracy z Grupą Arche mieliśmy przyjemność zrobić wywiad z Andrzejem Wajdą. Był to nietypowy wywiad, bo udało nam się skłonić Mistrza do rozmowy o malarstwie i jego wpływie na kino, które tworzy.
„Sztuka pozwala na to i wal­czy o to, żeby mieć indy­wi­du­alne spoj­rze­nie. Wielcy arty­ści, któ­rzy stwo­rzyli wiel­kie dzieła, np. Van Gogh, byli nie­zau­wa­żeni za życia, bo to nie był ich czas. Sztuka powstaje w spo­sób nie­świa­domy. Ktoś podąża w okre­ślo­nym kie­runku i czeka, żeby­śmy my zachwy­cili się jego wol­no­ścią, jego nie­za­leż­no­ścią, jego wizją świata, któ­rej przed­tem nie było.” – Andrzej Wajda
Tu można przeczytać cały wywiad: Wywiad z Andrzejem Wajdą »


allegro sztuka logoDzięki wsparciu mecenasa – Allegro, stworzyliśmy cykl artykułów „Wielcy impresjoniści”. Artykuły dotyczyły sylwetek najwybitniejszych przedstawicieli impresjonizmu w historii sztuki, których dzieła podziwia cały świat. Wśród nich znalazły się takie nazwiska jak Claude Monet, Édouard Manet, Edgar Degas.
Tu można zobaczyć wszystkie artykuły z cyklu: Wielcy impresjoniści »


Rowery Gazelle Polska LogoCykl artykułów „Malarstwo z Krainy Rowerów” opublikowaliśmy dzięki Mecenasowi – Gazelle Polska. Artykuły dotyczyły trzech klasyków sztuki niderlandzkiej. Wśród nich znalazły się takie obrazy jak Małżeństwo Arnolfinich Jana van Eycka czy Tryptyk Portinarich Hugo van der Goesa.
Tu można zobaczyć wszystkie artykuły z cyklu: Malarstwo z Krainy Rowerów »


accor hotels logoZ Grupą AccorHotels stworzyliśmy cykl artykułów na temat dzieł z polskich muzeów. Projekt był bardzo ciekawy, bo nasi autorzy jechali na spotkanie tylko z jednym obrazem z wybranego muzeum w Polsce i wnikliwie opisywali historię tego dzieła. Wśród artystów dzieł same największe nazwiska polskiego malarstwa – Matejko, Malczewski, Podkowiński.
Tak powstał cykl: Weekend z arcydziełem »


agra art dom aukcyjny logoDzięki wsparciu mecenasa – domu aukcyjnego Agra Art zrobiliśmy cykl artykułów „Mistrzowie rynku sztuki”. Artykuły dotyczyły sylwetek wybitnych polskich twórców, których dzieła są niezmiennymi faworytami aukcyjnymi. Wśród nich znalazły się takie nazwiska jak Wyspiański, Witkiewicz, Wyczółkowski, Wierusz-Kowalski czy Mehoffer.
Tu można zobaczyć wszystkie artykuły z cyklu: Mistrzowie Rynku Sztuki »


logo koneser Niezła sztukaDzięki wsparciu mecenasa – Salonu Dzieł Sztuki Connaisseur, powstał cykl artykułów „Koneser poleca”. Artykuły dotyczyły sylwetek trzech gigantów sztuki polskiej. Wśród nich znalazły się takie nazwiska jak legendarny Nikifor Krynicki, Igor Mitoraj oraz Wojciech Kossak.
Tu można zobaczyć wszystkie artykuły z cyklu: Koneser poleca »


Kontakt

wspolpraca[a]niezlasztuka.net
Dana Tomczyk-Dołgij tel. +48 668 336 525