O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

Frida Kahlo inspiracją nowej kolekcji VansPotrzebujemy Twojej pomocy. Wesprzyj nas na PATRONITE »

Po zeszłorocznym sukcesie współpracy Vansa z Muzeum Van Gogha w Amsterdamie, w tym roku artystką, której życie i twórczość zainspirowała kolekcję Vansa jest Frida Kahlo.

Frida Kahlo × Vans

fot. Vans.com

Frida Kahlo to niezwykle wyrazista osobowość, dumna artystka patrząca charyzmatycznie na widza ze swoich przepięknych autoportretów. Strojem, biżuterią, dodatkami podkreślała swoje pochodzenie i miłość do Meksyku. Stała się ikoną nie tylko sztuki meksykańskiej, ale również symbolem kobiety-artystki, która zmagała się z bardzo ciężkim losem, do końca pozostając wierna sobie i swojej artystycznej drodze.

Do projektów wykorzystano takie dzieła Fridy jak Autoportret z cierniowym naszyjnikiem i kolibrem (o którym niedawno pisaliśmy), Dwie Fridy, a także jej ostatni obraz – martwą naturę Viva la vida.

Kolekcja będzie do kupienia już od 29 czerwca 2019.


Portal NiezlaSztuka.net prowadzony jest przez Fundację Promocji Sztuki „Niezła Sztuka”. Jeśli chciałbyś/chciałabyś wesprzeć nas w tworzeniu miejsca w polskim internecie na temat sztuki, które nie ma reklam możesz przekazać nam darowiznę, nawet 1 zł ma dla nas ogromne znaczenie.

Wesprzyj »


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *ns-wspieram-post

Spodobał Ci się artykuł? Wesprzyj nas »