O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

Frida Kahlo inspiracją nowej kolekcji Vans



Przekaż nam 1.5%. Wesprzyj naszą edukacyjną misję »

Po zeszłorocznym sukcesie współpracy Vansa z Muzeum Van Gogha w Amsterdamie, w tym roku artystką, której życie i twórczość zainspirowała kolekcję Vansa jest Frida Kahlo.

Frida Kahlo × Vans

fot. Vans.com

Frida Kahlo to niezwykle wyrazista osobowość, dumna artystka patrząca charyzmatycznie na widza ze swoich przepięknych autoportretów. Strojem, biżuterią, dodatkami podkreślała swoje pochodzenie i miłość do Meksyku. Stała się ikoną nie tylko sztuki meksykańskiej, ale również symbolem kobiety-artystki, która zmagała się z bardzo ciężkim losem, do końca pozostając wierna sobie i swojej artystycznej drodze.

Do projektów wykorzystano takie dzieła Fridy jak Autoportret z cierniowym naszyjnikiem i kolibrem (o którym niedawno pisaliśmy), Dwie Fridy, a także jej ostatni obraz – martwą naturę Viva la vida.

Kolekcja będzie do kupienia już od 29 czerwca 2019.


fleuron niezła sztuka pipsztok

Dziękujemy Ci, że czytasz nasze artykuły. Właśnie z myślą o takich cudownych osobach jak Ty je tworzymy. Osobach, które lubią czytać i doceniają nasze publikacje. Wszystko, co widzisz na portalu jest dostępne bezpłatnie, a ponieważ wkładamy w to dużo serca i pracy, to również zajmuje nam to sporo czasu. Nie mamy na prowadzenie portalu grantu ani pomocy żadnej instytucji. Bez Waszych darowizn nie będziemy miały funduszy na publikacje. Dlatego Twoje wsparcie jest dla nas bardzo ważne. Jeśli lubisz czytać niezłosztukowe artykuły – wesprzyj nas.
Dziękujemy Ci bardzo, Joanna i Dana, założycielki Fundacji Niezła sztuka



Portal NiezlaSztuka.net prowadzony jest przez Fundację Promocji Sztuki „Niezła Sztuka”. Publikacje finansowane są głównie dzięki darowiznom Czytelników. Dlatego Twoja pomoc jest bardzo ważna. Jeśli chcesz wesprzeć nas w tworzeniu tego miejsca w polskim internecie na temat sztuki, będziemy Ci bardzo wdzięczni.

Wesprzyj »



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *