O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

Frida Kahlo inspiracją nowej kolekcji VansPotrzebujemy Twojej pomocy. Wesprzyj nas »

Po zeszłorocznym sukcesie współpracy Vansa z Muzeum Van Gogha w Amsterdamie, w tym roku artystką, której życie i twórczość zainspirowała kolekcję Vansa jest Frida Kahlo.

Frida Kahlo × Vans

fot. Vans.com

Frida Kahlo to niezwykle wyrazista osobowość, dumna artystka patrząca charyzmatycznie na widza ze swoich przepięknych autoportretów. Strojem, biżuterią, dodatkami podkreślała swoje pochodzenie i miłość do Meksyku. Stała się ikoną nie tylko sztuki meksykańskiej, ale również symbolem kobiety-artystki, która zmagała się z bardzo ciężkim losem, do końca pozostając wierna sobie i swojej artystycznej drodze.

Do projektów wykorzystano takie dzieła Fridy jak Autoportret z cierniowym naszyjnikiem i kolibrem (o którym niedawno pisaliśmy), Dwie Fridy, a także jej ostatni obraz – martwą naturę Viva la vida.

Kolekcja będzie do kupienia już od 29 czerwca 2019.


Dziękujemy Ci, że czytasz nasze artykuły. Właśnie z myślą o takich cudownych osobach jak Ty je tworzymy. Osobach, których nie przerażają długie artykuły, które lubią czytać i doceniają nasze publikacje. Wszystko, co widzisz na portalu jest dostępne bezpłatnie, a ponieważ wkładamy w to dużo serca i pracy, to również zajmuje nam to sporo czasu. Nie mamy na prowadzenie portalu grantu ani pomocy żadnej instytucji. Bez Waszych darowizn nie będziemy miały funduszy na publikacje. Dlatego Twoje wsparcie jest dla nas bardzo ważne. Jeśli lubisz czytać niezłosztukowe artykuły – wesprzyj nas. Nawet niewielka kwota ma ogromne znaczenie. Zwłaszcza teraz potrzebujemy Twojej pomocy bardziej niż kiedykolwiek.
Dziękujemy Ci bardzo, Asia i Dana, założycielki Fundacji Niezła sztukaPortal NiezlaSztuka.net prowadzony jest przez Fundację Promocji Sztuki „Niezła Sztuka”. Wszystkie publikacje finansowane są dzięki darowiznom Czytelników. Dlatego Twoja pomoc jest bardzo ważna. Jeśli chcesz wesprzeć nas w tworzeniu tego miejsca w polskim internecie na temat sztuki, będziemy Ci bardzo wdzięczni. Nawet 1 zł ma dla nas ogromne znaczenie.

Wesprzyj »Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *
Niezła Sztuka?
Czytam. Lubię. Wspieram.
Spodobał Ci się artykuł? Wesprzyj nas »