O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

Zaproś sztukę do siebie! Eviva L’Arte – nowa kolekcja MedicinePrzekaż nam 1.5%. Wesprzyj naszą edukacyjną misję »

Teraz, kiedy Muzea są jeszcze zamknięte, mocno tęsknimy za sztuką na żywo… Coraz więcej publikujemy o sztuce polskiej i wyczekujemy tego momentu, kiedy wreszcie będziemy mogły stanąć przed naszymi ulubionymi dziełami. Bardzo miłym zaskoczeniem było dla nas, kiedy tuż po publikacji artykułu o Szale uniesień odkryłyśmy, że właśnie startuje nowa kampania Medicine pełna polskiego malarstwa. Przypadek? Nie sądzę 😉

Medicine Eviva l'arte, kolekcja ubrań, sztuka polska, niezła sztuka

fot. Wiktor Franko dla Medicine

Nowa odsłona kolekcji Medicine EVIVA L’ARTE 2021 to wyraz fascynacji polskim malarstwem. Obrazy polskich twórców trafiły na koszulki, bluzy, sukienki. Nieoczywiste spojrzenie na sztukę sprawia, że na dobrze znane dzieła możemy spojrzeć w nowy sposób.

Medicine Eviva l'arte, kolekcja ubrań, sztuka polska, niezła sztuka

fot. Wiktor Franko dla Medicine

Okazało się, że nowoczesna forma i luz świetnie współgrają z pracami Matejki, Boznańskiej czy Chełmońskiego. Klasyki polskiego malarstwa wydostały się z muzealnego kontekstu i wyszły na ulicę.

Medicine Eviva l'arte, kolekcja ubrań, sztuka polska, Jan Matejko, Stańczyk, niezła sztuka

fot. Wiktor Franko dla Medicine

Medicine w kolekcji EVIVA L’ARTE odwołało się do dzieł, które towarzyszą nam od pokoleń i są ważną częścią polskiej kultury. To obrazy, które znamy i kochamy, które nieraz podziwialiśmy w muzeach. Jest to ciekawa lekcja historii sztuki – tylko z przymrużeniem oka!

W kolekcji odnajdziemy więc ubrania z nadrukami prezentującymi dzieła najbardziej znanych polskich malarzy. Wśród nich nie mogło zabraknąć Jana Matejki. Jego słynny Stańczyk oraz Konstytucja 3 Maja 1791 roku zdobią teraz bluzy i t-shirty Medicine. Kolejnym znanym artystą, którego twórczość stała się inspiracją dla kolekcji jest Witkacy – pisarz i dramaturg, a przede wszystkim malarz – najbardziej niezwykła postać w polskiej sztuce pierwszej połowy XX wieku. Wśród prac wykorzystanych w kolekcji nie zabrakło też obrazów reprezentanta realizmu polskiego – Józefa Chełmońskiego, prekursora impresjonizmu w Polsce – Władysława Podkowińskiego, czy jednego z naszych ukochanych malarzy – Jacka Malczewskiego. W kolekcji Medicine można znaleźć również ubrania inspirowane kultowym Wybuchem Wezuwiusza Adama Malinowskiego oraz Burzą Zdzisława Jasińskiego.

Na ubraniach można odnaleźć prace wielu innych genialnych artystów, które z pewnością zwrócą uwagę każdego, zwłaszcza wielbicieli twórczości artystów polskich. Kolekcja Medicine, która odwołuje się do tak wielu arcydzieł polskiego malarstwa, ma za zadanie inspirować odbiorców i zachęcać ich do bliższego obcowania ze sztuką. Tak więc, niech żyje sztuka!

Zobacz kolekcję Eviva l’Arte 2021 »

Zdjęcia: Wiktor FrankoPortal NiezlaSztuka.net prowadzony jest przez Fundację Promocji Sztuki „Niezła Sztuka”. Publikacje finansowane są głównie dzięki darowiznom Czytelników. Dlatego Twoja pomoc jest bardzo ważna. Jeśli chcesz wesprzeć nas w tworzeniu tego miejsca w polskim internecie na temat sztuki, będziemy Ci bardzo wdzięczni.

Wesprzyj »Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *