Mecenasi i Darczyńcy

Mecenasi • Darczyńcy • Przyjaciele Fundacji

Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom oraz Mecenasom, którzy wspierają nasze działania. Bez Waszego zaangażowania Niezła Sztuka nie mogłaby istnieć. Jeśli myślisz o wsparciu naszej fundacji – zapraszamy Cię do działu: wesprzyj nas.


Mecenasi

logo fundacja jomiDziękujemy z calego serca Fundacji Jomi za zaufanie i wsparcie projektu Muzeum w Liceum wtedy, kiedy to wsparcie jest dla nas bardzo ważne! Fundacja Jomi jest organizacją pozarządową założoną przez Jolantę i Michała Królikowskich.

Dr Irena Eris to marka zbudowana przez Irenę Eris – doktor farmacji. Od lat jest ceniona przez Polki i kojarzona z kwintesencją dobrego smaku i stylu. Dzięki realizacji idei holistycznego piękna, prezentuje całościowe podejście do pielęgnacji ciała i ducha. Świat marki tworzą nie tylko doskonałej jakości, innowacyjne, skuteczne i bezpieczne luksusowe kosmetyki, ale także dopasowana do indywidualnych potrzeb profesjonalna pielęgnacja, którą uosabiają Kosmetyczne Instytuty Dr Irena Eris oraz dbałość o zrównoważony wypoczynek w postaci luksusowych Hoteli SPA na Wzgórzach Dylewskich, w Krynicy-Zdroju oraz Polanicy-Zdroju.
Cykl o pięknie »

PKP Intercity – polski przewoźnik kolejowy należący do grupy PKP, który obsługuje kolejowe dalekobieżne przewozy pasażerskie: pośpieszne oraz ekspresowe. Przewoźnik obsługuje również przewozy w wagonach sypialnych i z miejscami do leżenia.
Kolej na sztukę »

arche grupa logoGrupa Arche powstała poprzez rozwój firmy deweloperskiej Arche, która od roku 1991 świadczy profesjonalne usługi deweloperskie. Przez ten czas powstało wiele interesujących projektów i inwestycji. Wśród najlepszych realizacji znajduje się między innymi: Osiedle Albatrosów na Ursynowie i Osiedle Woronicza w Warszawie. Łącznie wybudowano ponad 5000 domów i mieszkań. Obecnie w ofercie sprzedaży znajdują się mieszkania w Piasecznie pod Warszawą oraz apartamenty w Warszawie w prestiżowych dzielnicach Wilanów i Mokotów, a także mieszkania i lofty na terenie osiedla Tobaco Park w Łodzi. Do Grupy Arche należy również 7 hoteli.
Wywiad z Wajdą »

allegro sztuka logoAllegro to największa w Polsce internetowa platforma handlowa. Powstała w 1999 roku jako serwis aukcyjny, dziś jest miejscem zarówno dla profesjonalnych firm, jak i okazjonalnych sprzedających. Obecnie społeczność Allegro to ponad 20 mln zarejestrowanych klientów. Każdego dnia sprzedaje się tu ponad milion przedmiotów, w tym setki dzieł sztuki. Pod jednym adresem klienci mogą znaleźć dzieła z uznanych galerii i kupić je w atrakcyjnych cenach, zarówno w drodze licytacji, jak i po stałych stawkach. To szybki i bezpieczny sposób na powiększenie swojej kolekcji o prawdziwe perełki i rarytasy.
Wielcy impresjoniści »

agra art dom aukcyjny logoAgra-art to dom aukcyjny, który powstał w 1989 roku, jako jeden z pierwszych w Polsce. Specjalizuje się w organizowaniu aukcji sztuki dawnej i współczesnej – głównie obrazów, ale także sreber i rzeźb. Na aukcjach można licytować przez Internet w czasie rzeczywistym razem z salą. Agra-Art organizuje cykliczne aukcje internetowe sztuki współczesnej na stronie: www.agraart.pl
Mistrzowie rynku sztuki »

accor hotels logoMercure jest marką hoteli średniego segmentu należących do grupy AccorHotels, największego światowego operatora hotelowego obecnego w 92 krajach. Niezwykła gościnność i dbałość o każdy szczegół sprawia, że usługi są spersonalizowane i wykraczają poza potrzeby gości, a każdy hotel posiada własny styl i osobowość. Inspirowany otoczeniem hotelu wystrój opowiada autentyczną i ekscytującą historię.
Weekend z arcydziełem »

logo koneser Niezła sztukaSalon Dzieł Sztuki Connaisseur jest Mecenasem cyklu „Koneser poleca”. Jest to renomowana, krakowska galeria dzieł sztuki i antyków, mająca ponad 25-letnie doświadczenie na rynku sztuki. Specjalizuje się w XIX i XX-wiecznym malarstwie polskim. W swojej ofercie prezentuje głównie dzieła klasyków Młodej Polski, przedstawicieli krakowskiej szkoły pejzażowej, członków Grupy Krakowskiej, a także prace Kossaków i Nikifora. Zespół Salonu Connaisseur tworzą historycy sztuki i antykwariusze z wieloletnim doświadczeniem w profesjonalnym obrocie dziełami sztuki, budowaniu kolekcji, doradztwie inwestycyjnym oraz z dużą wiedzą teoretyczną w zakresie historii sztuki.
Cykl Koneser poleca »


Darczyńcy

Anna Kucińska, Bożena Bielska, Piotr Marciniak, Jakub Czech, Kaja Kondratiuk, Lucyna Wylon, Barbara Sobala, Joanna Łodygowska, Magdalena Borowska, Urszula Kozakowska-Zaucha, Anna Szalas, Lucyna Urbańska, Rafał Stolarek, Karolina Bańkowska, Anna Jaroszuk, Marta Norenberg, Wojciech Kołodziejczyk, Oliwia Ossowska, Aleksandra Ostrowska, Beata Studzińska, Zuzanna Galert, Marta Radzewicz, Ewa Gruca, Jan Dąbrowski, Henryk Gubernat, Monika Komisarczyk, Mira Fronczek, Elżbieta Ceglarek, Marta Faiga, Łukasz Dunikowski, Marta Katarzyna Puk, Ewa Grabowska-Bałtycka, Agnieszka Śmieja, Katarzyna Rytych, Maria Amribd-Owczarek, Grażyna Baczyńska-Maziarz, Tomasz Kuc, Rafał Nebelski, Michał Gozdera, Magdalena Krynke, Adam Lejman, Basha Dunin, Gabriela Cąber, Ania Dąbrowicz, Jakub Turek, Kamila Wrzesińska, Anna Jaworska, Barbara Sobala, Michał Korczyński, Krzysztof Czeczot, Krystyna Janda, Ewa Suska, Katarzyna Jagocha, Monika Mirońska, Monika Dmitruk, Dawid Tumiński, Jolanta Koller-Szumska, Anna Stark, Maja Koziełł-Poklewska, Wanda Wolf, Monika Piechowiak, Magda Filipowicz, Marek Ruszkowski, Henryk Gubernat, Aleksandra Cywińska, Joanna Kucharska, Anna Cirocka, Grzegorz Chwesiuk, Lidia Buchwald, Maciej Marks, Katarzyna Danowska, Malwina Marszalska, Damian Iłowiecki, Jagoda Kellner, Klaudia Grygo, Magda Filipowicz, Katarzyna Kaczmarek, Monika Rybarczyk, Olga Tarasewicz, Malwina Kamińska, Nina Milena Słomkowa, Piotr Jałocha, Roksana Błaszczyk, Bartłomiej Soter, Orsynia Węgrzyn, Rafał Borcz, Agnieszka Matuszek, Aleksandra Ostrowska ❤

*Jeśli wsparłeś/wsparłaś naszą fundację i wyrażasz zgodę na opublikowanie Twojego imienia oraz nazwiska na liście naszych darczyńców, bardzo prosimy o skontaktowanie się z nami.


Przyjaciele Fundacji

Wśród przyjaciół Fundacji są wspaniali ludzie, wspaniałe firmy, które wspierają naszą działalność. Ogromnie im za to dziękujemy!

crede-experto-logoCrede Experto – zajmuje się sprawami księgowymi naszej fundacji. Kancelaria podatkowa nie tylko z wiedzą, ale i z sercem. I z zespołem księgowych, który cieszy się, gdy może pomóc i wesprzeć nie tylko wielkie koncerny, ale i organizacje takie jak nasza. Nie samym chlebem i VATem człowiek żyje. Z nimi… bezpiecznie możemy szerzyć dobro i piękno.
www


anita kozek radca prawnyAnita Kozek-Kapuścińska jest radcą prawnym i historykiem sztuki. Prawo i historię sztuki ukończyła na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. W ramach programu wymiany studenckiej Erasmus studiowała także na Wydziale Prawa na University of Eastern Finland w Joensuu. Po ukończeniu studiów prawniczych odbyła roczny kurs prawa własności intelektualnej w Centrum Praw Własności Intelektualnej im. H. Grocjusza w Krakowie. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w kancelariach radcowskich i adwokackich. Własną działalność gospodarczą świadczącą usługi prawnicze prowadzi od listopada 2013 r. Interesuje się szeroko pojętym prawem własności intelektualnej, ochroną danych osobowych oraz prawnymi aspektami sztuki w zakresie działalności artystycznej, obrotu dziełami sztuki i ochrony dziedzictwa kulturowego.
www


mvp-taxMVP TAX to marka stworzona przez doradców podatkowych Wojciecha Pietrasiewicza i Radosława Maćkowskiego. Od początku jej powstania świadczy usługi doradztwa podatkowego na rzecz instytucji kultury, artystów, organizatorów wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych, agencji artystycznych oraz wszystkich tych, którym kultura i rozrywka jest bliska. MVP TAX specjalizuje się w świadczeniu usług stałego doradztwa podatkowego, wspiera klientów w przeprowadzaniu istotnych dla ich działalności transakcji, wspiera w toczących się czynnościach sprawdzających, kontrolach podatkowych, postępowaniach podatkowych oraz postępowaniach przed sądami administracyjnymi. Doradcy podatkowi MVP TAX prowadzą popularnego bloga Kulturalnie o podatkach o opodatkowaniu działalności kulturalnej i rozrywkowej oraz Podatki na zdrowie dotyczący podatków w branży zdrowotnej i farmaceutycznej.
www


Ogicom-700x270-650x270Głównym celem firmy Ogicom jest outsourcing usług cloud-computingowych, a przede wszystkim zapewnienie infrastruktury sprzętowej, systemowej, telekomunikacyjnej oraz innych usług, dla jak najbardziej efektywnej obecności Klientów w Internecie. Charakteryzuje ich:
– niezawodność,
– szybkość dostarczania usług,
– powtarzalna, wysoka jakość w zakresie obsługi Klienta,
– indywidualne doradztwo w zakresie zaawansowanego hostingu.
www


iwacomFirma Iwacom działa w branży IT nieprzerwanie od 1998 r. Dysponuje wykwalifikowanym personelem, posiadającym duże doświadczenie w projektowaniu i budowie nowoczesnych i sprawnych systemów informatycznych. Projektowane systemy są dostosowane dokładnie do potrzeb użytkownika, zapewniając jednocześnie skalowalność i możliwości rozwoju. Stosując sprawdzone platformy sprzętowe i software’owe zapewniamy odpowiednią ochronę inwestycji. Wdrożenia systemów wykonywane są z zachowaniem rygoru minimalnego zakłócenia pracy Klienta. Zapewniamy oczywiście pełną opiekę posprzedażną: support telefoniczny, obsługę serwisową i konserwacyjną, materiały eksploatacyjne aktualizacje oprogramowania itp.
www


bcs horno bydgoszcz logoBydgoskie Centrum Sztuki jest to nowoczesny ośrodek kulturalny, który powstał z inicjatywy Fundacji Take Care. Zlokalizowany jest w samym centrum Bydgoszczy, w zabytkowym budynku byłej siedziby administracyjnej Bydgoskich Zakładów Mięsnych w bezpośrednim sąsiedztwie C.H. Focus Mall (ul. Jagiellońska 47). BCS to miejsce zrzeszające miłośników kultury i sztuki w każdym wieku. Jako jedyna placówka w regionie oferuje gościom niezwykłą atrakcję – okulary VR, dzięki którym otrzymują oni możliwość odbycia wirtualnej podróży do świata dzieł Stanisława Horno-Popławskiego – rzeźbiarza, związanego z Bydgoszczą, a zarazem patrona BCS. Aktywna działalność w zakresie szeroko pojętej kultury oraz zastosowanie innowacyjnych technologii to wyznaczniki tej placówki.
www


sda sopocki dom aukcyjny bydgoszcz logoSopocki Dom Aukcyjny. Specyfiką Sopockiego Domu Aukcyjnego w Bydgoszczy jest promocja, prezentacja i sprzedaż rzeźby, zarówno tradycyjnej jak i nowej. Cykliczne aukcje odbywające się w tym domu aukcyjnym są starannie przygotowane pod względem wystawienniczym. Mając świadomość ogromnych wymagań prezentacyjnych związanych z właściwą ekspozycją rzeźby, SDA przygotowuje do każdej aukcji pełnoobrotową prezentację wystawianych dzieł, a także ich ekspercki opis i wycenę. Tworząc nowoczesny ośrodek promujący młodą rzeźbę proponują współpracującym z nimi artystom nie tylko sprzedaż prac, ale także organizowanie wystaw, opiekę kuratorską, przygotowanie publikacji ich twórczości, kontakt z mediami, mając na uwadze upowszechnienie ich twórczości. Aukcje rzeźby organizowane przez Dom Aukcyjny SDA są adresowane zarówno do kolekcjonerów, jak również entuzjastów i miłośników tej finezyjnej formy sztuki.
www


empiria-duo-logoFirma EMPIRIA DUO od początku swojego istnienia, jako główny cel postawiła kompleksowe wspieranie jednostek samorządowych oraz instytucji kultury w zakresie kontroli zarządczej, w tym ochrony danych osobowych uwzględniając specyfikę ich funkcjonowania. Stojąc w obliczu nowych wyzwań stawianych w zakresie jakości świadczonych usług, dążymy do ciągłego doskonalenia poprzez kształcenie się, rozwijanie wiedzy oraz wyciąganie wniosków z doświadczeń. Wiara we własne siły pozwala nam na pełne zaangażowanie, czerpanie nauki z codziennej pracy oraz osiąganie zamierzonych celów. Dzięki Naszym usługą mamy wpływ na poprawę funkcjonowania jednostek. Oferta firmy obejmuje szeroką gamę produktów i usług m.in.: kompleksowe rozwiązania w zakresie ochrony danych osobowych, tworzenie, weryfikacja oraz aktualizacja wewnętrznej dokumentacji placówki, przeprowadzanie szkoleń stacjonarnych oraz e-learningowych.
www


shoper-blueShoper to gotowe oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowego, które posiada wszystkie niezbędne narzędzia i integracje do uruchomienia profesjonalnego e-biznesu. Właściciele sklepów Shoper mają zapewnione stałe wsparcie techniczne Działu Obsługi Klienta oraz dostęp do materiałów edukacyjnych (cotygodniowe webinary, Uniwersytet E-Commerce, produkowane każdego tygodnia nowe poradniki), dzięki czemu do startu ze sklepem internetowym nie jest potrzebna specjalistyczna wiedza. Oprogramowanie cały czas rozwijane jest we współpracy z jego użytkownikami oraz zgodnie z obowiązującymi trendami rynkowymi, dlatego każdy użytkownik platformy Shoper może liczyć na tylko nowoczesne i niezawodne rozwiązania e-commerce.
www


logoviarentFirma ViaRent zajmuje się kompleksową usługą wypożyczania samochodów. Dokładają wszelkich starań by każdy wynajem przebiegał komfortowo i bezproblemowo. Starają się oferować światowy poziom obsługi, dotąd niespotykany w Polsce.  Inwestują we flotę dobrze wyposażonych samochodów, którymi sami chcieliby jeździć. Wymieniają auta po maksymalnie dwóch latach. Dbają o jakoś usługi i o zadowolenie klienta.
www


michal-greg-logoMichał Greg od kilkunastu lat pracuje w zawodzie fotografa, ale jak sam mówi – to nie jego zawód, to jego życie. Jego sesje zaskakują pomysłowością i autentyzmem. Zdjęcia, które stanowią produkt finalny wciągają widza w kadr. Greg to na pozór nieśmiały i małomówny artysta, jednak jego dzieła są odważne i nietuzinkowe. Inspirują zmysłowością. Jest mistrzem chwytania w kadr gestu i spojrzenia.
www


brand24 logoBrand24 to najbardziej efektywne narzędzie do monitorowania tego, co o Twojej marce, produkcie mówi się w Internecie. To również narzędzie do pomiaru nateżenia szumu (buzz), który pojawia się wokół wybranej marki, produktu lub słowa kluczowego. Serwis zapewnia pełne archiwum tego, co o Twoim produkcie lub marce mówiło i mówi się w sieci, a zostało zebrane od chwili rozpoczęcia monitoringu. Jedną z podstawowych funkcjonalności projektu jest także możliwość obsługi klientów skupionych w ramach platform społecznościowych takich jak Facebook, Twitter czy Instagram. Powiadomienia Brand24 – o nowych dyskusjach na temat konkretnej marki – pojawiają się już w kilka minut po jej inicjacji przez samego autora. Taki mechanizm pozwala na błyskawiczną reakcję włączającego się do dyskusji konsultanta.
www


logocodexCentrum Obsługi Powypadkowej Codex powstało w lutym 2008 roku jako kancelaria odszkodowawcza. Codex jest pełnomocnikiem osób poszkodowanych w wypadkach przed instytucjami zobowiązanymi do naprawienia szkody. Misją firmy jest godne reprezentowanie Klientów i uzyskiwanie dla nich najwyższych odszkodowań oraz to aby wywalczone środki pozwoliły im na szybki powrót do zdrowia i pewniejsze spoglądanie w przyszłość. Kancelaria odszkodowawcza Codex stawia na szybkie rozwiązywanie spraw klientów.
www


dogadamycieDogadamy Cię to zespół ponad 100 tłumaczy pracujących w 40 językach w blisko 102 kombinacjach językowych. Niezwykle cenne doświadczenia tłumaczy umożliwiają świadczenie usług pisemnych w każdym zakresie, jak i realizację tłumaczeń ustnych – symultanicznych, konsekutywnych i kabinowych. Bezustanne podnoszenie kompetencji zawodowych jest w branży translatorskiej stałym elementem rozwoju, bo język jako warsztat pracy podlega ciągłym ewolucjom. Rzetelność, wiarygodność przekładu i terminowość to cechy Dogadamy Cię. Bariera czasowa nie stanowi dla nich problemu, pracują 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.
www


rafal-cieslak-kancelariaRafał Cieślak – radca prawny, doktor nauk prawnych. Specjalizuje się w przedsięwzięciach partnerstwa publiczno-prywatnego, zamówieniach publicznych, funduszach unijnych, finansach samorządu terytorialnego i gospodarce komunalnej. Jest adiunktem na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W rankingu „Chambers Europe” rekomendowany jako jeden z najlepszych polskich prawników zajmujących się partnerstwem publiczno-prywatnym.
www

One thought on “Mecenasi i Darczyńcy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *