O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

Picasso, Matisse, Toulouse-Lautrec i Modigliani, czyli gdzie się mieści mazurskie siedlisko sztuki?Potrzebujemy Twojej pomocy. Wesprzyj nas »

Na Siedlisko Blanki trafiłyśmy przypadkiem, szukając zdjęć do artykułu o Toulouse-Lautrecu. I tym sposobem odkryłyśmy zupełnie niezwykłe miejsce, w którym zakochałyśmy się od pierwszego wejrzenia i którym chcemy się z Wami podzielić.

Siedlisko Blanki, agroturystyka Mazury, Niezła sztuka

fot. Siedlisko Blanki

Niedaleko Lidzbarka Warmińskiego znajduje się agroturystyka zupełnie inna niż wszystkie, pełna sztuki i artystycznego klimatu. Siedlisko jest jakby przeniesione w magiczny sposób wprost z Prowansji czy Toskanii, a ściany domu wypełniają wielkie płótna.

Siedlisko Blanki, agroturystyka Mazury, Niezła sztuka

fot. Siedlisko Blanki

Wnętrza urządzone są z wielką czułością, to co stare łączy się tu z nowym. Przytulności dodają sklepienia wyłożone drewnem, podłogi przykryte perskimi dywanami i książki. Wszędzie można znaleźć książki o sztuce. Prawdziwy raj.

Siedlisko Blanki, agroturystyka Mazury, Niezła sztuka

fot. Siedlisko Blanki

Patrząc na te wnętrza widać dużo pasji i miłości właścicieli do tego miejsca. Prowadzą je Kasia (Dyplomowany nauczyciel Yogi-mindfullness) oraz Zbyszek, z zawodu architekt, który przez wiele lat zawodowo grał w tenisa, już jako młody człowiek pokochał sztukę i zajął się kolekcjonowaniem. Właściciel, którego miałyśmy okazję poznać, jest świetnym gawędziarzem i można z nim rozmawiać o sztuce bez końca. Kasia i Zbyszek nie tylko kochają sztukę, ale też bycie tu i teraz, dobrą kuchnię, dobrą kawę, jedny słowem wszystko, czym się można się długo i powoli rozkoszować. I tym dzielą się z przybywającymi do nich gośćmi.

Siedlisko Blanki, agroturystyka Mazury, Niezła sztuka

fot. Siedlisko Blanki

W siedlisku mamy do wyboru 4 kameralne apartamenty (od 50-150m2) o znajomo brzmiących nazwach: Picasso, Matisse, Toulouse-Lautrec i Modigliani, których wystrój przyprawia nas o szybsze bicie serca. Czy można wyobrazić sobie coś piękniejszego niż śniadanie w towarzystwie mistrzów?

A wszystko otoczone jest dziewiczą przyrodą. Z siedliska spacerkiem możemy dotrzeć do prywatnej plaży i pomostu na jeziorze Blanki.

Marzymy o ciszy, o tym, żeby wyrwać się na łono przyrody, odpocząć, porobić nic… I spędzić chwilę w tych inspirujących wnętrzach Siedliska Blanki.

wwwfacebookinstagramPortal NiezlaSztuka.net prowadzony jest przez Fundację Promocji Sztuki „Niezła Sztuka”. Wszystkie publikacje finansowane są dzięki darowiznom Czytelników. Dlatego Twoja pomoc jest bardzo ważna. Jeśli chcesz wesprzeć nas w tworzeniu tego miejsca w polskim internecie na temat sztuki, będziemy Ci bardzo wdzięczni.

Wesprzyj »Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *