O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

Picasso, Matisse, Toulouse-Lautrec i Modigliani, czyli gdzie się mieści mazurskie siedlisko sztuki?Potrzebujemy Twojej pomocy. Wesprzyj nas na PATRONITE »

Na Siedlisko Blanki trafiłyśmy przypadkiem, szukając zdjęć do artykułu o Toulouse-Lautrecu. I tym sposobem odkryłyśmy zupełnie niezwykłe miejsce, w którym zakochałyśmy się od pierwszego wejrzenia i którym chcemy się z Wami podzielić.

Siedlisko Blanki, agroturystyka Mazury, Niezła sztuka

fot. Siedlisko Blanki

Niedaleko Lidzbarka Warmińskiego znajduje się agroturystyka zupełnie inna niż wszystkie, pełna sztuki i artystycznego klimatu. Siedlisko jest jakby przeniesione w magiczny sposób wprost z Prowansji czy Toskanii, a ściany domu wypełniają wielkie płótna.

Siedlisko Blanki, agroturystyka Mazury, Niezła sztuka

fot. Siedlisko Blanki

Wnętrza urządzone są z wielką czułością, to co stare łączy się tu z nowym. Przytulności dodają sklepienia wyłożone drewnem, podłogi przykryte perskimi dywanami i książki. Wszędzie można znaleźć książki o sztuce. Prawdziwy raj.

Siedlisko Blanki, agroturystyka Mazury, Niezła sztuka

fot. Siedlisko Blanki

Patrząc na te wnętrza widać dużo pasji i miłości właścicieli do tego miejsca. Prowadzą je Kasia (Dyplomowany nauczyciel Yogi-mindfullness) oraz Zbyszek, z zawodu architekt, który przez wiele lat zawodowo grał w tenisa, już jako młody człowiek pokochał sztukę i zajął się kolekcjonowaniem. Właściciel, którego miałyśmy okazję poznać, jest świetnym gawędziarzem i można z nim rozmawiać o sztuce bez końca. Kasia i Zbyszek nie tylko kochają sztukę, ale też bycie tu i teraz, dobrą kuchnię, dobrą kawę, jedny słowem wszystko, czym się można się długo i powoli rozkoszować. I tym dzielą się z przybywającymi do nich gośćmi.

Siedlisko Blanki, agroturystyka Mazury, Niezła sztuka

fot. Siedlisko Blanki

W siedlisku mamy do wyboru 4 kameralne apartamenty (od 50-150m2) o znajomo brzmiących nazwach: Picasso, Matisse, Toulouse-Lautrec i Modigliani, których wystrój przyprawia nas o szybsze bicie serca. Czy można wyobrazić sobie coś piękniejszego niż śniadanie w towarzystwie mistrzów?

A wszystko otoczone jest dziewiczą przyrodą. Z siedliska spacerkiem możemy dotrzeć do prywatnej plaży i pomostu na jeziorze Blanki.

Marzymy o ciszy, o tym, żeby wyrwać się na łono przyrody, odpocząć, porobić nic… I spędzić chwilę w tych inspirujących wnętrzach Siedliska Blanki.

wwwfacebookinstagram


Portal NiezlaSztuka.net prowadzony jest przez Fundację Promocji Sztuki „Niezła Sztuka”. Wszystkie publikacje finansowane są dzięki darowiznom Czytelników. Jeśli chcesz wesprzeć nas w tworzeniu tego miejsca w polskim internecie na temat sztuki, będziemy Ci bardzo wdzięczni. Nawet 1 zł ma dla nas ogromne znaczenie.

Wesprzyj »


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *ns-wspieram-post

Spodobał Ci się artykuł? Wesprzyj nas »