O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

Małe arcydzieło na jedwabiuPrzekaż nam 1.5%. Wesprzyj naszą edukacyjną misję »

Kiedy kocha się sztukę, to najchętniej otaczałoby się nią wszędzie – wieszając dzieła na ścianach, zapisując notatniki z reprodukcjami, pijąc kawę z kubeczka, zakupionego w swoim ukochanym muzeum. My uwielbiamy zapraszać sztukę również do naszej garderoby.

poszetka.com, moda, Niezła sztuka

fot. poszetka.com

Wyszukujemy marki, które „robią w sztuce” i robią to dobrze. Wiele lat temu w sklepiku muzealnym Muzeum Śląskiego kupiłam ostatnią torbę z  z wizerunkiem Witkacego i do tej pory jest to rzecz, z którą się nie rozstaję. Dlatego kiedy zobaczyłam kolekcję polskiej firmy pełną dzieł sztuki, to od razu serduszko mocniej mi zabiło. Nie jest to masowa produkcja, której jakość pozostawia wiele do życzenia, ale piękne, ręcznie wykonane przedmioty, które będą służyć przez lata. Poszetka to rodzinna manufaktura Joanny i Tomasza Godziek, która powstała w 2010 roku – z miłości do mody. Nie są nastawieni na masową produkcję, ale na tworzenie wysokiej jakości przedmiotów z duszą.

poszetka.com, moda, Niezła sztuka

fot. poszetka.com

poszetka.com, poszetka, moda, moda męska, moda damska, Niezła sztuka

fot. poszetka.com

Oprócz eleganckiej męskiej odzieży, każdy miłośnik sztuki znajdzie tu dla siebie jakiś ekstra dodatek: dla Panów – poszetki, dla Pań – apaszki inspirowane klasycznym malarstwem czy ilustracją. Wśród projektów mają dużo klasyków, których dzieła na co dzień wiszą w największych polskich muzeach – jest Malczewski, Mehoffer, Makowski, Okuń, Matejko, ale też arcydzieła sztuki światowej.

poszetka.com, moda, Niezła sztuka

fot. poszetka.com

Bardzo fajne są też ich współprace z młodymi ilustratorami, w ramach których powstają zupełnie unikatowe projekty w krótkich seriach. Polscy ilustratorzy przemieniają poszetki w maleńkie arcydzieła. Te z projektami Gosi Herby czy Jana Kallwejta najbardziej nam się spodobały.

Gosia Herba, poszetki, ilustracja, poszetka.com, Niezła sztuka

Gosia Herba, fot. poszetka.com

Ale Poszetka to nie tylko moda męska. Marka wychodzi również na przeciw oczekiwaniom Pań 🙂 Znajdziemy tam przepiękne apaszki a na nich arcydzieła malarstwa albo wspaniałe wizje miast zaprojektowane przez Darię Solak.

poszetka.com, moda, Niezła sztuka

fot. poszetka.com

Właściciele dbają również o piękną oprawę dla swoich produktów – poszetkowy sklep mieści się w klimatycznej, starej szwalni w Katowicach, w którą tchnęli drugie życie. Widać dużo fajnego podejścia do życia i do klientów, dużo ciepła i staranności w tworzeniu produktów. Bardzo to doceniamy i takim polskim firmom najbardziej kibicujemy.

poszetka.com właściciel

Właściciele firmy Poszetka.com z rodzinką, fot. Dorota Zyguła Siemieńska

wwwfacebook • instagram


fleuron niezła sztuka pipsztok

Dziękujemy Ci, że czytasz nasze artykuły. Właśnie z myślą o takich cudownych osobach jak Ty je tworzymy. Osobach, które lubią czytać i doceniają nasze publikacje. Wszystko, co widzisz na portalu jest dostępne bezpłatnie, a ponieważ wkładamy w to dużo serca i pracy, to również zajmuje nam to sporo czasu. Nie mamy na prowadzenie portalu grantu ani pomocy żadnej instytucji. Bez Waszych darowizn nie będziemy miały funduszy na publikacje. Dlatego Twoje wsparcie jest dla nas bardzo ważne. Jeśli lubisz czytać niezłosztukowe artykuły – wesprzyj nas.
Dziękujemy Ci bardzo, Joanna i Dana, założycielki Fundacji Niezła sztukaPortal NiezlaSztuka.net prowadzony jest przez Fundację Promocji Sztuki „Niezła Sztuka”. Publikacje finansowane są głównie dzięki darowiznom Czytelników. Dlatego Twoja pomoc jest bardzo ważna. Jeśli chcesz wesprzeć nas w tworzeniu tego miejsca w polskim internecie na temat sztuki, będziemy Ci bardzo wdzięczni.

Wesprzyj »Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *