O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

Kiedy moda spotyka się ze street artem,
czyli Banksy’s Graffiti w nowej kolekcji MedicinePotrzebujemy Twojej pomocy. Wesprzyj nas »

Banksy to postać kultowa dla sztuki ulicznej. Wielu utożsamia street art właśnie z tym genialnym artystą, którego tożsamość pozostaje tajemnicą. Jego dzieła można podziwiać w najróżniejszych zakątkach świata.  Street art często jest wyrazem sztuki zaangażowanej, porusza bardzo ważne tematy – antywojenne, antykapitalistyczne czy pacyfistyczne. A teraz te prace, które do tej pory zdobiły ulice największych miast świata znajdą się także na ubraniach z najnowszej kolekcji Medicine – Banksy’s Graffiti.

Banksy, street art, kolekcja Banksy's Graffiti, Medicine Eviva l'arte, kolekcja ubrań, moda i sztuka, niezła sztuka

fot. Adam Cekiera dla Medicine

Dzieła Banksy’ego prowokują do myślenia, zmuszają do głębszej refleksji, a przede wszystkim zatrzymują nasze spojrzenie na dłużej. Teraz będą one zdobić T-shirty, koszule, bluzki oraz dodatki z kolekcji Medicine. W Banksy’s Graffiti wykorzystano najbardziej znane projekty tajemniczego artysty, które poruszają różnorodne tematy, często są to polityczne manifesty artysty. Artysta komentuje kontrowersyjne wydarzenia, najnowsze konflikty oraz spory. Nie boi się prowokować, dlatego tak często przykuwa uwagę mediów.

Banksy, street art, kolekcja Banksy's Graffiti, Medicine Eviva l'arte, kolekcja ubrań, moda i sztuka, niezła sztuka

fot. Adam Cekiera dla Medicine

W swoich pracach nawiązuje do znanych ikon popkultury m.in. bohaterów Pulp Fiction. Dzięki temu przyciąga wzrok również tych osób, które nie znają twórczości Banksy’ego. Jego sztuka zaprasza do dialogu, tak samo jak jej reprodukcje na ubraniach Medicine. Stają się one znaczącym elementem, który znakomicie wpasowuje się w modę miejską i dodaje charakteru każdej stylizacji.

Kolekcja Banksy’s Graffiti przybliża odbiorcom twórczość tajemniczego artysty i zachęca do poszukiwania sztuki w przestrzeni miejskiej, również w najbliższym otoczeniu. Street art to forma wyrazu, która wzbogaca przestrzeń miejską i podejmuje ważne tematy na wielu płaszczyznach.

Zobacz kolekcję Banksy’s Graffiti »

Zdjęcia: Adam CekieraPortal NiezlaSztuka.net prowadzony jest przez Fundację Promocji Sztuki „Niezła Sztuka”. Wszystkie publikacje finansowane są dzięki darowiznom Czytelników. Dlatego Twoja pomoc jest bardzo ważna. Jeśli chcesz wesprzeć nas w tworzeniu tego miejsca w polskim internecie na temat sztuki, będziemy Ci bardzo wdzięczni.

Wesprzyj »Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *