Wesprzyj naszą działalność

Czytają nas miliony, wspiera nas garstka!

W zeszłym roku ponad 2 500 000 osób czytało nasz portal, ale tylko pojedyncze osoby decydują się nas wesprzeć. A musimy powiedzieć, że potrzebujemy Twojej pomocy bardziej niż myślisz. Portal nie jest finansowany ani z grantów ani z pomocą rządowych instytucji. Bardzo nam ciężko działać w ten sposób, ale pociesza nas tylko to, że mamy dużą swobodę w działaniu, sami decydujemy kiedy i jakie tematy i projekty będziemy realizować. Głównym źródłem finansowania portalu są darowizny Czytelników, zwłaszcza te stałe. Łatwiej nam wtedy planować kolejne miesiące funkcjonowania portalu, bez nich nie byłoby to możliwe. Dlatego Twoje wsparcie jest dla nas bardzo ważne. Jeśli lubisz czytać niezłosztukowe artykuły – wesprzyj. Nawet niewielka kwota ma ogromne znaczenie.

Portal to:

1750

Artykułów

80

Autorów

2500000

Czytelników / 2023

100

Litrów kawy

A Niezła Sztuka to nie tylko portal, ale też inne projekty edukacyjne, np. dla dzieciaków – Muzeum w Liceum.


Zobacz nasze projekty.

Muzeum w Liceum to już:

24

Szkoły

4800

Uczniów

10

Nagrań

» Wspieraj regularnie «

wesprzyj nas, fundacja, pies, niezła sztukaDziękujemy, że chcesz razem z nami wspierać kulturę! Twoje regularne wsparcie jest bardzo ważne. Wszystkie treści, które widzisz na portalu powstały dzięki wsparciu Czytelników.

❤ Wspieraj regularnie (PayPal)
35 50
100 200


❤ Stałe zlecenie na konto
Fundacja promocji sztuki „Niezła Sztuka”
ul. Piotrkowska 17/57U, 90-406 Łódź
Bank BNP Paribas 63 2030 0045 1110 0000 0404 5520

dla przelewów z zagranicy: IBAN: PL63 2030 0045 1110 0000 0404 5520


» Wspieraj na Patronite «

patronite baner www, niezła sztuka


» Wesprzyj nas jednorazowo, tyle ile możesz «

Jeśli spodobał Ci się przeczytany artykuł i chcesz nas wesprzeć jednorazowo  wiedz, że bardzo to doceniamy! To dla nas bardzo ważne. Dzięki takiemu wsparciu obecnie utrzymujemy portal.

❤ Przelew na konto
Fundacja promocji sztuki „Niezła Sztuka”
Bank BNP Paribas 63 2030 0045 1110 0000 0404 5520


❤ Wspieraj jednorazowo (Tpay)

20 50 100 200 INNA KWOTA


❤ Wspieraj jednorazowo (Paypal)


» Darowiznę możesz odliczyć od podatku «

kciukasy

Działalność Fundacji Promocji Sztuki „Niezła Sztuka” mieści się w sferze działalności pożytku publicznego, szczególności w sferze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, istnieje możliwość odliczenia dokonanych fundacji darowizn od podstawy opodatkowania do kwoty 6% uzyskanego w danym roku dochodu przez osoby fizyczne i do 10% przez osoby prawne. Na przykład, jeżeli podatnik uzyskał w roku podatkowym dochód 10.000 zł (przychód pomniejszony o koszty uzyskania przychodów) i przekazał na rzecz fundacji prowadzącej działalność pożytku publicznego kwotę 3.000 zł, maksymalnie odliczy kwotę 600 zł. Należy zachować potwierdzenie dokonania darowizny (np. potwierdzenie przelewu bankowego).

Podstawa prawna: Ustawa o podatku od osób fizycznych (art. 26 ust. 1 pkt 9); Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 18 ust 1 pkt 1 i 7); Ustawa z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie ( art 3 ust. 2 i 3, art 4).


» Przekaż nam 1,5% «

Z końcem 2021 roku nasza Fundacja uzyskała status Organizacji Pożytku Publicznego, dlatego możesz przekazać nam swój 1% podatku. Przekazując 1,5% naszej fundacji pomagasz w utrzymaniu utrzymaniu portalu, tworzeniu nowych treści i nowych projektów o sztuce.

Wystarczy, że w PIT wpiszesz nasz numer KRS:

KRS 0000547627

1,5% nie jest darowizną ani ulgą. Podatnik sam może zdecydować o 1,5% swojego podatku i przekazać go na rzecz wybranej organizacji. Jeśli tego nie zrobi, jego 1,5% podatku trafi do Skarbu Państwa.

Więcej informacji znajdziesz TU »


»  JAK JESZCZE MOŻESZ NAS WESPRZEĆ? «

logo fani mani, fundacja, fundaising, niezła sztukaMożesz robić zakupy online (ponad 1000 sklepów do wyboru!), a procent z tego będzie wspierał Naszą Fundację. Wystarczy wejść na stronę FaniMani.pl i wybrać naszą fundację. Twoja pomoc w 3 prostych krokach:

1. Robisz zakupy w ponad 1000 sklepach internetowych
2. Płacisz tyle co zawsze
3. Średnio 2,5% wartości Twoich zakupów wspiera naszą Fundację.


❤ Załóż zbiórkę pieniędzy dla Fundacji „Niezła Sztuka” na Facebooku: http://niezlasztuka.net/zbiorka/


Droga Czytelniczko, Drogi Czytelniku,

Portal niezlasztuka.net jest prowadzony przez Fundację Promocji Sztuki „Niezła Sztuka”. Naszą misją jest edukacja na temat sztuki. Robimy to z wielkiej pasji, aby zainspirować sztuką jak najszerszą publiczność. O tym, co dokładnie robimy, możesz dowiedzieć się w działach O Fundacji oraz Nasze Projekty.

Staramy się lekko i ciekawie opowiadać o sztuce. Aby mieć pewność, że przekazujemy Wam wysokiej jakości treści, często szlifujemy publikacje miesiącami, pozyskując unikatowe zdjęcia i wizerunki dzieł sztuki z polskich i zagranicznych instytucji. To wymaga czasu i wytężonej pracy.

wspieram fundacja niezla sztukaFundacja nie posiada stałego finansowania ze źródeł publicznych, dlatego tak ważne jest Twoje wsparcie. To właśnie zaangażowanie Czytelników sprawia, że możemy publikować kolejne artykuły i realizować naszą misję. Wspierając nas, możesz stać się częścią społeczności Czytelników Niezłej Sztuki, którym zależy na dostępie do wartościowych i bezpłatnych treści o sztuce.

Twoje wsparcie jest dla nas bardzo ważne.
Pomóż nam budować miejsce w internecie pełne fajnych treści o sztuce.
Wesprzyj naszą działalność »


» Nasze finanse w 2018 r. «

Odsłaniamy nasze finanse, aby pokazać, że gospodarujemy się bardzo oszczędnie, a przekazane nam środki wykorzystujemy maksymalnie efektywnie.

W 2018 r.:
– wsparliście nas darowiznami pieniężnymi w kwocie 11.205 zł;
– otrzymaliśmy darowizny rzeczowe na sumę 2.480 zł;
– sprzedaż w sklepie internetowym fundacji oraz projekty pod mecenatem firm przyniosły nam przychód 36.011 zł;
Mimo kilkunastu złożonych wniosków, nie otrzymaliśmy w 2018 r. żadnego grantu. 

Dzięki pozyskanym funduszom:
– zlecaliśmy nowe artykuły (w 2018 r. opublikowaliśmy 113 nowych artykułów);
– utrzymywaliśmy nasze skromne biuro (18 m2) i redakcję;
– utrzymywaliśmy i rozwijaliśmy portal;
– stworzyliśmy projekt Muzeum w Liceum;
– tworzymy Muzeanę – bardzo wymagający i zaawansowany już projekt, który powstaje dzięki wsparciu technologicznemu firmy Vescom.

Wszystko to nie byłoby możliwe bez Waszego wsparcia oraz wsparcia naszych wolontariuszy, którzy są bardzo zaangażowani w projekty Fundacji.

Dana Tomczyk-Dołgij&Joanna Majewska — założycielki Fundacji „Niezła Sztuka”

51 thoughts on “Wesprzyj naszą działalność

 1. Szanowni Państwo,
  Zachwyca mnie Wasz entuzjazm i ustawiczny rozwój w kierunku propagowania sztuki. Z niecierpliwością czekam na każdy kolejny post. To wspaniałe, co robicie! Dorzucam małą cegiełkę ( pierwszą, ale nie ostatnią) w kwocie 150 zl. Pozdrawiam najserdeczniej ❤️

 2. Dziękuję za Wasze artykuły są one dla mnie niezwykłą bazą do tworzenia kreatywnych warsztatów z malowania i rysowania w Dziko Kreatywnej Pracowni! Pozdrawiam serdecznie!

 3. Szanowne Panie , podpisuje się pod wszystkimi podziękowaniami i refleksjami co powyżej. Dziękuje Wam za piękną pracę. Z radością otwieram każdy nowy artykuł i oglądam coraz to nowe, często nieznane mi dzieła. To co robicie dla nas, zainteresowanych sztuką ale też dla zwykłych zjadaczy chleba jest warte kilku dotacji,nie tylko tej z MKiSz; a z kolei nasze datki na rzecz Fundacji mają się nijak do tego co otrzymujemy od Was. To że nie dostajecie dotacji po prostu mnie boli. Spróbujcie proszę jeszcze w innych instytucjach. Ja, swoim jednorazowym wsparciem niewiele zdziałam, ale może chociaż będzie Wam miło i upewnicie się, że jesteście doceniane. Każdy kto do Was zajrzał musi zarazić się Waszą pasją albo przynajmniej nie poczuł się odpowiedzialny za Waszą misję !. serdecznie pozdrawiam Ania, Szczecin

  • Trafiłam na Was przypadkiem szukając info o Manecie. Spodobało mi się to co przeczytałam. Ustawiłam zlecenie stałe z niewielkim wsparciem. Pozdrawiam serdecznie. Elżbieta Z.

  • Dziękuję za przybliżanie Świata
   Sztuki w tak piękny sposób, dzięki Wam poznaję wspaniałych artystów, ich losy oraz dzieła.

 4. Chcę Wam wysyłać 1% swojej nauczycielskiej emerytury. Wypisując przelew wyskoczyło mi – niepoprawny format numeru rachunku. Proszę podajcie mi poprawny. Tak samo nie przyjmuje mi cudzysłowia w Waszej nazwie. Proszę o odpowiedź na mój imail.

 5. Dzień dobry,
  Pięknie Paniom dziękuję za inspirujące i ciekawe artykuły.

  Czytam „Niezłą sztukę” od dłuższego czasu, bardzo się cieszę, że piszecie o sztuce, jesteście potrzebne. Z zaciekawieniem czekam na kolejne wydania, przesyłam linki znajomym i wiem, że poszerza się grono wdzięcznych czytelników.

  Doceniam Waszą pracę i zaangażowanie oraz styl pisma i cieszę, że w końcu jesteście na liście OPP?
  Chcę pomóc, zadeklarowałam stałą wpłatę 50zł/mc

  Pozdrawiam serdecznie z Wrocławia,
  Małgorzata

  • Pani Małgosiu, dziękujemy pięknie za te słowa i za wsparcie. Potrzebujemy tego i nie wiem czego bardziej 🙂 To, że ktoś nas czyta i z całego serca kibicuje jest dla nas ogromnie ważne. <3

 6. Drogie Panie,
  W końcu „wesparłem” was…i czuję się jak „Mecenas”…Medyceusz co najmniej…a tak na poważnie…dobra robota. Można tu nawiązać do sentencji „Non tam praeclarum est scire Latine quam turpe nescire”. Jeżeli w tej codziennej gonitwie „za wiatrem” gnamy tylko z wyciągnięty jęzorem do przodu by zdobyć coś „czego jesteśmy warci” to czyż nie zniżamy się do tych co nie umieli po łacinie…(chociaż tacy też są potrzebni). Chodzi mi raczej o to, że to nasze krótkie życie na tej skalistej sferze łez, pędzącej w przestrzeni kosmicznej jest znacznie uboższe. Nie wiemy co będzie gdy kopniemy w kalendarz…co będzie potem (…potem to nogi śmierdzą). Dlatego póki my żyjemy to mając oczy chłońmy to co nas otacza od spuścizny Altamiry po puszki Warhola…Ile nam umyka gdy nie wiemy kim był Vermer (a przy okazji Han van Meegeren-jak ja lubię tego gościa), Utamaro, Dorothea Lange etc. Pamiętam jak w Edynburgu (National Gallery of Scotland) stałem przed obrazem El Greco Salvator Mundii to miałem coś w rodzaju dreszczy…a zaraz potem wróciłem do realu bo w tej samej galerii, były trzy gołe laski, znaczy trzy gracje Canovy…(nie mówiąc już o La Maja desnuda w Prado + banda podglądaczy…wśród nich ja). Podróże kształcą …tam też się dowiedziałem jak się prawidłowo wymawia „maja”. Może nie każdy będzie miał okazję zobaczyć te cudeńka na własne oczy, ale „Niezła Sztuka” może to ułatwić…zasieje jakąś iskrę i ktoś chwyci za pędzel czy dłuto i młotek lub może kupi „Historię malarstwa” kogoś tam….. Jak to powiedział przewodniczący Mao Tse Tung…wielki marsz rozpoczął się od małego kroku….Co do grantów – łączę się z Wami w „bulu”…też się staram i najczęściej gówno wychodzi, ale czasami się udaje. Ważne aby być upierdliwym jak ta biblijna wdowa co nękała sędziego, aż ją w końcu wziął w obronę…powodzonka 🙂
  Z pozdrowieniami,
  Andrzej
  PS.
  Trzymajcie za mnie kciuki…bo obiecałem koleżance chińską kaligrafię (pędzle dyndają mi przed oczami) i nie mam czasu…bo piszę kolejny g…y wniosek grantowy:-)

 7. Niestety taki mamy system na stronie, korzystamy z bezpłatnych rozwiązań i ten plugin dodaje do wszystkich zdjęć znak wodny, ewentualnie możemy manualnie zdjąć z konkretnego zdjęcia. Jak ma Pan na myśli jakieś konkretne proszę podesłać nam na meila link. pozdrawiam Dana

 8. no coz czytam was regularnie, ciekawe artykly o wiele sensowne, niz ten religijny belkot niejakiego tadeusza rydzyka z
  Torunia ktory o zgrozo dostaje MILIONOWE SUBWENCJE DOTACJE od polskiego rzadu w zamian za przyslowiowe gruszki na wierzbie. TO S K A N D A L!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!~. Z tego powodu atentycznie najjasniejsza troista krew mnie zalewa, ale wiem ze niewiele moge z tym zrobic. Postaram sie wam pomoc finansowo troszenke bo robicie gooood job

  • Zrobiłam dla was zlecenie nie za dużo 20zł ale stałe 🙂 pozdrawiam często czytam wasze artykuły .Katarzyna

 9. Witajcie Dziewczyny, chciałabym Wam podziękować za naprawdę wyjątkowo potrzebną w tych właśnie czasach działalność! Pracuję z młodzieżą ucząc ich rysunku, grafiki i historii sztuki. Wasze artykuły odkryłam w czasie pracy zdalnej, kiedy potrzebowałam podsunąć im do poczytania coś wartościowego, a przy tym przystępnego i inspirującego 🙂 To naprawdę dobra pomoc dla mnie i na pewno przydatna wiedza dla moich wychowanków! Dziękuję bardzo! Jako nauczyciel nie mam wysokich dochodów, ale z przyjemnością założyłam dla Was comiesięczne zlecenie na 10 zł. To niewielka kwota, ale będzie systematyczna.
  Pozdrawiam ciepło życząc wiary i weny do dalszej działalności!

 10. Zadeklarowałam comiesięczną kwotę 20 zł na konto Niezłej Sztuki. Naprawdę warto Was wspierać. Robicie kawał dobrej roboty.Pozdrawiam serdecznie

 11. Znalazłem dzisiaj w mojej internetowej skrzynce pocztowej czasopismo NIEZŁA SZTUKA. Świetna lektura, radość o poranku i stąd deyzja o finansowym wsparciu (na razie jednorazowym). Od wielu lat prowadzę własną „Akademię Sztuk Plastycznych” czyli rodzaj ogniska plastycznego dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wasze teksty to świetna pomoc w edukacji plastycznej…

  Ryszard Druch
  Trenton (New Jersey)
  USA

  • Ależ nam miło , że wieść o Niezłej sztuce aż tak daleko się poniosła 😀 Pozdrawiamy! Dana i Asia

 12. no cuz malarstwem zajmuje się od niedawna tj. od 10-tego roku zycia a już wkrótce huknie mi 70-tka.Te lata tak mi przeleciały szybko ze ciagle mi się wydawalo
  ze mam skończone 20.18 w zwyz odpowiadaly z rozbawieniem i uśmiechem jak glosno robilem komentarz na temat ich urody,damy w swoim wieku uważnie sluchaly
  a czas leciał.Czlowiek się uczy cale zycie.Ja STARAM ZATRZYMAC CZAS na moich obrazach i ten swiat z Seattle, Rzymu , Vancoover , Erbilu swego czasu,malenkiego
  Przeworska.Ciekawe sa wasze artykuly bardzo,doladowuje się nimi duchowo emocjonalnie i dydaktycznie.Ministerstwo Kultury mam nadzieje ze wykaze się wieksza
  kultura i zamiast slac miliony do jakiegoś tatusia w Toruniu moglo by podarować kilkadziesiąt stowek dla waszej jakze cennej działalności a torunska Najjasniejsza
  Panienka na pewno nie będzie miała nic przeciwko temu.Tym czasem ja jak ukoncze malowanie kopii Wjazd gen,Zajaczka do Lublina to wam cos podesle.Bo najpierw
  trzeba mieć żeby dawac.

 13. Ogromnie dziękuję za regularną dawkę piękna. Im dłużej funkcjonujemy w otaczającej rzeczywistości, tym bardziej potrzeba nam od niej oderwania i powrotu do źródeł. Czyli do sztuki. Tam, gdzie wszystko się odkrywa.

  • Prosimy o wiadomość na niezlasztuka.net/kontakt. Chwilowo nie działa nam sklep, ale jakoś pomożemy 🙂
   pozdrawiamy
   Asia&Dana

 14. Zrobiłam zlecenie stałe na 15 zł.
  Podoba mi się Wasza inicjatywa, w liceum mojego syna widziałam wystawę z cyklu Muzeum w Liceum, a artykuły o malarzach czytam regularnie.
  Wielka szkoda,że nie otrzymujecie wsparcia z naszych podatków w formie grantu czy dotacji.
  Ministerstwu Kultury na kulturze nie zależy.
  Pozdrawiam.

  • Dziękujemy ogromnie Pani Bożeno, cieszymy się z tak pozytywnego odbioru projektu Muzeum w Liceum 🙂 z Państwa pomocą możemy go realizować!
   pozdrawiam serdecznie
   Joanna i Dana

 15. Tak jak obiecałem – wsparłem działalność Fundacji promocji sztuki „Niezła Sztuka” na razie jednorazowym datkiem. Myślę, że kwota, którą uiściłem na pierwszy raz wystarczy. Nie oczekuję, że dzięki wsparciu z mojej strony nadesłany wczoraj przeze mnie artykuł będzie wcześniej opublikowany, jednakże zależy mi ogromnie, by działalność Fundacji z braku środków finansowych nie upadła.

  • Dziękujemy z całego serca Panie Bartku 🙂 Artykuł już siedzi w poczekalni, pewnie ze 2 tygodnie się zejdzie, bo edycja itp. Ale opublikujemy na pewno.

  • Dziękuję za bardzo piękne i ciekawe artykuły. Właśnie obejrzałam Straż nocną w Rijksmuseum i znalazłam tu piękne objaśnienia. Przelewam więc małe wsparcie na Wasze działania. A ministerstwu kultury życzę więcej…. kultury i lepszego rozeznania w przyznawania grantów.
   Pozdrawiam serdecznie

   • Pani Aniu dziękujemy pięknie, to dla nas bardzo wzruszające, że w towarzystwie Rembrandta sięgacie Państwo po nasze teksty 🙂 Dziękujemy za wsparcie. Ściskamy. Dana i Asia

 16. PS. Wojtka Grzymałę znam od wielu lat ( cysternę wódki razem wypiliśmy), choć też od wielu lat nie mamy ze sobą kontaktu. „Czuło” się w niem wielkiego artystę . Komuna zabijała jego talent. Ale i tak się obronił. Świetny artykuł.

  pzpr
  CMNK

 17. A dla mnie Wasze artykuły są inspiracją do dalszych, samodzielnych poszukiwań. Dlatego postanowiłam Wam wpłacać pięć złotych za każdym razem, kiedy tu znajdę pomysł na kolejny obraz, któremu mogłabym się przyjrzeć bliżej.

  • Dziękujemy bardzo 🙂 To dzięki Państwa wsparciu powstają artykuły i każda taka wpłata jest dla nas bardzo ważna. Pozdrawiamy ciepło.

 18. Czy można wesprzeć Fundację „z ręki do ręki”? Tak wolę, i jak mam – to dam, nie w formie stałej? Mariusz

  • Oczywiście, każda pomoc mile widziana. Podane jest konto można jednorazowy przelew. To dla nas bardzo dużo znaczy.

 19. Szanowne Panie,
  Treść i oprawa graficzna artykułu o Konstantym Laszczce jest profesjonalna i interesujaca. Jestem zachwycona poziomem portalu. Gratuluję. Niestety jeśli ktoś chciałby wysłuchać tekst, głos lektora rudny do zaakceptowania. Piszę delikatnie.

  • Dziękujemy za ten głos. Cały czas staramy się poprawiać jakość podcastów. 🙂 pozdrawiamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *