Przekaż swój 1,5% na kulturę…

…pomóż w realizacji naszej misji, którą jest upowszechnianie sztuki ❤

Fundacja Promocji Sztuki „Niezła Sztuka” to my – Dana i Asia. Fundację prowadzimy od 2015 roku, a jej sercem jest portal internetowy niezlasztuka.net. Piszemy tu o sztuce lekko i ciekawie, odkrywamy zapomniane nazwiska, promujemy też polskich, współczesnych artystów. Na portalu można znaleźć eseje na temat sztuki, fragmenty książek, galerie prac polskich i zagranicznych artystów oraz informacje o bieżących wydarzeniach ze świata sztuki. Nasze artykuły publikujemy w sposób ciągły – minimum raz w tygodniu, a dostęp do tych treści jest darmowy, dla każdego.

Chcemy pokazać, że można o sztuce mówić i pisać inaczej, bez całej rzeszy terminów naukowych, które onieśmielają i tworzą dystans. Współpracujący z nami autorzy to ludzie różnych profesji – utytułowani humaniści z polskich uczelni, muzealnicy, pisarze, ale wszyscy mają jedną cechę wspólną – pasjonuje ich sztuka i potrafią to przelać na papier.

Drobny gest – wielka moc

Nie jesteśmy organizacją wspieraną z rządowych dofinansowań czy innych publicznych środków. Bardzo nam ciężko działać w ten sposób, ale pociesza nas tylko to, że mamy dużą swobodę w działaniu, sami decydujemy kiedy i jakie tematy i projekty będziemy realizować. A Niezła Sztuka to nie tylko portal, ale też inne projekty edukacyjne. Zobacz nasze projekty. Rozwój naszego portalu jest możliwy dzięki zaangażowaniu Czytelników. To właśnie dzięki Twojemu wsparciu możemy wciąż tworzyć kolejne treści.

Jeśli lubisz czytać Niezłą Sztukę – rozliczając PIT pamiętaj o nas ❤
Rozlicz PIT przez PITax.pl »


» Jak przekazać 1,5%? «

Z końcem 2021 roku nasza Fundacja uzyskała status Organizacji Pożytku Publicznego, dlatego możesz przekazać nam swój 1,5% podatku. Przekazując 1,5% naszej fundacji pomagasz w utrzymaniu utrzymaniu portalu, tworzeniu nowych treści i nowych projektów o sztuce. Wystarczy, że w PIT wpiszesz nasz numer KRS:

KRS 0000 547 627

1,5% nie jest darowizną ani ulgą. Podatnik sam może zdecydować o 1,5% swojego podatku i przekazać go na rzecz wybranej organizacji. Jeśli tego nie zrobi, jego 1,5% podatku trafi do Skarbu Państwa.

Zobacz jak jeszcze możesz pomóc »


PIT Online z PITax.pl dostępny jest dzięki współpracy z IWOP