Nasze projekty

– Bieżące –

1.  Muzeana – wirtualny katalog dzieł sztuki z muzeów z całej Polski

Jan Matejko, Stańczyk, sztuka polska, malarstwo polskie, Niezła Sztuka

Jan Matejko, Stańczyk | 1862, Muzeum Narodowe w Warszawie

Muzeana zapewni możliwość przeszukania zbiorów polskich muzeów według zróżnicowanej tematyki: moda, architektura, historia, batalistyka, wystrój wnętrz i wiele innych. Będzie to możliwe dzięki specjalnym słowom kluczowym, określającym tematykę, prezentowaną przez dane dzieło sztuki. Oddzielną kategorią będą słowa kluczowe określające polskie motywy narodowe: stroje ludowe, krajobrazy, batalistykę, motywy historyczne czy literackie związane z naszym krajem.

Więcej o projekcie >>

2. Muzeum w Liceum

Bartłomiej Topa, fot. Michał Greg

Bartłomiej Topa, fot. Michał Greg

Muzeum w Liceum to projekt edukacyjny, który ma zainspirować młodych ludzi sztuką. Chcemy zainteresować jak największą ilość młodzieży tą dziedziną. W szkołach w całej Polsce powstaną ekspozycje edukacyjne o polskiej sztuce.

Więcej o projekcie »


– Zrealizowane –

1. Portal, który w ciągu 2020 roku odwiedziło ponad  2 500 000  osób!

 • ponad 1000 artykułów o sztuce
 • portfolia 250 artystów
 • 85 autorów
 • kilkanaście artykułów w wersji audio
 • portal w wersji anglojęzycznej – artophilia.com, jako platforma do promocji polskiej sztuki i zabytków za granicą

2. Wywiady z Mistrzami, m.in.  z Andrzejem Wajdą

fot. Ulla Mróz

fot. Ulla Mróz

Wiosną 2016 roku miałyśmy okazję spotkać się z niezwykłym człowiekiem, wybitnym reżyserem, miłośnikiem malarstwa i fantastycznym rysownikiem Andrzejem Wajdą. Wynikiem tego spotkania jest arcyciekawy wywiad, w którym Pan Andrzej z blaskiem w oku opowiadał o pierwszych przygodach z filmem, o edukacji artystycznej, o życiu… Był to jeden z ważniejszych momentów z życia naszej fundacji.

Przeczytaj »

3. Digitalizacja dzieł sztuki młodych łódzkich artystów

digitalizacja-foto

W ramach projektu „Grant na lepszy start’’ podjęłyśmy się digitalizacji prac ośmiu łódzkich artystów. W wyniku tego projektu powstały zdjęcia doskonałej jakości, które umożliwią artystom promocję w internecie, ale przede wszystkim reprodukcje prac oraz druk katalogów. Było to niezwykłe doświadczenie, dzięki któremu rozszerzyłyśmy swoje kompetencje, ale też miałyśmy okazję spotkać wielu wspaniałych artystów.

Zobacz portfolia »

4. QR kody w Muzeum Miasta Łodzi

Pro­jekt współ­two­rzo­ny z Muzeum Miasta Łodzi, w rama­ch któ­re­go stwo­rzy­li­śmy 10 opo­wie­ści o dzie­ła­ch sztu­ki z kolek­cji Krzysztofa Musiała z Galerii Mistrzów Polskich. Przy wybra­ny­ch dzie­ła­ch zawisły w muzeum tablicz­ki z QR koda­mi, dzię­ki któ­rym będzie moż­na na smart­fo­na­ch odsłu­chać pod­ca­stów i prze­czy­tać arty­ku­ły. Powstałe materiały można przeczytać/posłuchać tutaj.

szukalski-tabliczka2

slajd_NS


– Planowane –

1. Akademia Niezłej Sztuki

Rafael Santi, Szkoła ateńska, 1509-1511, Fresk, Stanza Della Segnatura, Watykan

Rafael Santi, Szkoła ateńska, 1509-1511,
Fresk, Stanza Della Segnatura, Watykan

W tym projekcie chcemy zabrać Was w podróż po wiekach historii sztuki. W przystępnych lekcjach, znajdziecie najważniejsze fakty, smaczki o których nie wiedzieliście. Opowiemy wam o historii sztuki w sposób emocjonalny. Nawiążemy dialog z autorami dzieł, z ich miłością, pasją, rozdarciem, przyjrzymy się ich otoczeniu, czasom w których tworzyli i czynnikom, które na nich wpływały.

2. Aplikacja

Aplikacja edukacyjna do pobrania na telefon lub tablet. Zawierająca usystematyzowaną wiedzę na temat sztuki oraz moduły pozwalające w przyjemny sposób na zapamiętywanie i sprawdzanie posiadanej wiedzy. Artykuły okraszone materiałami graficznymi w dużej rozdzielczości.
nasze projekty Fundacja Niezła sztuka

4. Tłumaczenie strony na angielski

Chcemy bardzo rozwijać wersję angielską www.artophilia.com, koszt tłumaczenia tekstów jest jednak bardzo duży, dlatego robimy to mozolnie i powoli.

5. Przystosowanie strony dla słabowidzących

Chcemy przystosować stronę dla słabowidzących przez zrobienie dodatkowej wersji wysoko-kontrastowej.

6. Podcasty

Chciałybyśmy nagrać wszystkie artykuły z portalu w postaci podcastów. Co byłoby udogodnieniem zwłaszcza dla osób niepełnosprawnych, ale również wszystkim zabieganym dałoby dostęp do naszych materiałów w każdej wolnej chwili, na tablecie, telefonie.
podcasty


Możesz przyczynić się do rozwoju naszego portalu przez darowiznę na fundację lub wspierając nas na Patronite Niezła Sztuka na Patronite.

3 thoughts on “Nasze projekty

 1. Bardzo dobry pomysł z aplikacją i akademią,tego myślę brakuje,wspieram Panie skromnie ale regularnie, pozdrawiam

 2. Chciałem zobaczyć „dziewczynę z perłą” Vermeera, trafiłem na Wasz portal.
  Jestem pod wrażeniem, w miarę moich skromnych możliwości będę Was was wspierał.
  Moje wnuczki „przymuszę” do śledzenia waszej działalności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *