Nasze projekty

– Bieżące –

1.  Muzeana – wirtualny katalog dzieł sztuki z muzeów z całej Polski

Jan Matejko, Stańczyk, sztuka polska, malarstwo polskie, Niezła Sztuka

Jan Matejko, Stańczyk | 1862, Muzeum Narodowe w Warszawie

Muzeana zapewni możliwość przeszukania zbiorów polskich muzeów według zróżnicowanej tematyki: moda, architektura, historia, batalistyka, wystrój wnętrz i wiele innych. Będzie to możliwe dzięki specjalnym słowom kluczowym, określającym tematykę, prezentowaną przez dane dzieło sztuki. Oddzielną kategorią będą słowa kluczowe określające polskie motywy narodowe: stroje ludowe, krajobrazy, batalistykę, motywy historyczne czy literackie związane z naszym krajem.

Więcej o projekcie >>

2. Muzeum w Liceum

Bartłomiej Topa, fot. Michał Greg

Bartłomiej Topa, fot. Michał Greg

Muzeum w Liceum to projekt edukacyjny, który ma zainspirować młodych ludzi sztuką. Chcemy zainteresować jak największą ilość młodzieży tą dziedziną. W szkołach w całej Polsce powstaną ekspozycje edukacyjne o polskiej sztuce.

Więcej o projekcie »


– Zrealizowane –

1. Portal, który w ciągu 2020 roku odwiedziło ponad  2 500 000  osób!

  • ponad 1000 artykułów o sztuce
  • portfolia 250 artystów
  • 85 autorów
  • kilkanaście artykułów w wersji audio
  • portal w wersji anglojęzycznej – artophilia.com, jako platforma do promocji polskiej sztuki i zabytków za granicą

2. Wywiady z Mistrzami, m.in.  z Andrzejem Wajdą

fot. Ulla Mróz

fot. Ulla Mróz

Wiosną 2016 roku miałyśmy okazję spotkać się z niezwykłym człowiekiem, wybitnym reżyserem, miłośnikiem malarstwa i fantastycznym rysownikiem Andrzejem Wajdą. Wynikiem tego spotkania jest arcyciekawy wywiad, w którym Pan Andrzej z blaskiem w oku opowiadał o pierwszych przygodach z filmem, o edukacji artystycznej, o życiu… Był to jeden z ważniejszych momentów z życia naszej fundacji.

Przeczytaj »

3. Digitalizacja dzieł sztuki młodych łódzkich artystów

digitalizacja-foto

W ramach projektu „Grant na lepszy start’’ podjęłyśmy się digitalizacji prac ośmiu łódzkich artystów. W wyniku tego projektu powstały zdjęcia doskonałej jakości, które umożliwią artystom promocję w internecie, ale przede wszystkim reprodukcje prac oraz druk katalogów. Było to niezwykłe doświadczenie, dzięki któremu rozszerzyłyśmy swoje kompetencje, ale też miałyśmy okazję spotkać wielu wspaniałych artystów.

Zobacz portfolia »

4. QR kody w Muzeum Miasta Łodzi

Pro­jekt współ­two­rzo­ny z Muzeum Miasta Łodzi, w rama­ch któ­re­go stwo­rzy­li­śmy 10 opo­wie­ści o dzie­ła­ch sztu­ki z kolek­cji Krzysztofa Musiała z Galerii Mistrzów Polskich. Przy wybra­ny­ch dzie­ła­ch zawisły w muzeum tablicz­ki z QR koda­mi, dzię­ki któ­rym będzie moż­na na smart­fo­na­ch odsłu­chać pod­ca­stów i prze­czy­tać arty­ku­ły. Powstałe materiały można przeczytać/posłuchać tutaj.

szukalski-tabliczka2

slajd_NS


– Planowane –

1. Akademia Niezłej Sztuki

Rafael Santi, Szkoła ateńska, 1509-1511, Fresk, Stanza Della Segnatura, Watykan

Rafael Santi, Szkoła ateńska, 1509-1511,
Fresk, Stanza Della Segnatura, Watykan

W tym projekcie chcemy zabrać Was w podróż po wiekach historii sztuki. W przystępnych lekcjach, znajdziecie najważniejsze fakty, smaczki o których nie wiedzieliście. Opowiemy wam o historii sztuki w sposób emocjonalny. Nawiążemy dialog z autorami dzieł, z ich miłością, pasją, rozdarciem, przyjrzymy się ich otoczeniu, czasom w których tworzyli i czynnikom, które na nich wpływały.

2. Aplikacja

Aplikacja edukacyjna do pobrania na telefon lub tablet. Zawierająca usystematyzowaną wiedzę na temat sztuki oraz moduły pozwalające w przyjemny sposób na zapamiętywanie i sprawdzanie posiadanej wiedzy. Artykuły okraszone materiałami graficznymi w dużej rozdzielczości.
nasze projekty Fundacja Niezła sztuka

4. Tłumaczenie strony na angielski

Chcemy bardzo rozwijać wersję angielską www.artophilia.com, koszt tłumaczenia tekstów jest jednak bardzo duży, dlatego robimy to mozolnie i powoli.

5. Przystosowanie strony dla słabowidzących

Chcemy przystosować stronę dla słabowidzących przez zrobienie dodatkowej wersji wysoko-kontrastowej.

6. Podcasty

Chciałybyśmy nagrać wszystkie artykuły z portalu w postaci podcastów. Co byłoby udogodnieniem zwłaszcza dla osób niepełnosprawnych, ale również wszystkim zabieganym dałoby dostęp do naszych materiałów w każdej wolnej chwili, na tablecie, telefonie.
podcasty


Możesz przyczynić się do rozwoju naszego portalu przez darowiznę na fundację lub wspierając nas na Patronite Niezła Sztuka na Patronite.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *