O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

Lefthandmade – czyli designerskie plecaki, od których nie można oderwać wzrokuPotrzebujemy Twojej pomocy. Wesprzyj nas »

Lefthandmade, czyli Karolina Kosela i jej designerskie plecaki, od których nie można oderwać wzroku. Kiedy trafiłyśmy w internecie na Packery, zakochałyśmy się w nich po uszy! Napisałyśmy do właścicieli marki, czy nie zechciałaby podarować jednej sztuki na naszą aukcję (Niezły Bazarek). Karolina ciepło przyjęła nasz pomysł i przyfrunął do nas plecak z Fridą. Kiedy go rozpakowałyśmy to okazało się, że jest nie tylko piękny, ale wykonany z dbałością o najmniejszy szczegół.

A skąd pomysł na Packery….? Autorka długo sama szukała plecaka, który będzie idealny przy jej problemach związanych z wadą kręgosłupa, a jednocześnie pomieści wszystkie potrzebne rzeczy. Ponadto zależało jej na ciekawym wzorze i estetyce. W końcu sama postanowiła stworzyć wymarzony plecak.

„Nieustannie szukałam czegoś co będzie wygodne, wystarczająco pojemne, a co więcej może stać się przy tym także uzupełnieniem stylizacji. Tak powstały Packery, które projektowałam z myślą o wszystkich, którym jak i mnie ciągle brakuje miejsca w plecaku”.

Packery nadają się zarówno na intensywny dzień w pracy bądź na uczelni, jak i na krótki weekendowy wypad, a wszystkie projekty wychodzą spod jej lewej ręki 🙂

„LEFTHANDMADE to wytwory mojej lewej ręki. Ręka postanowiła, że plecom powinno być wygodnie i to dla nich robi plecaki łącząc to co użyteczne z tym co mogłoby przypaść do gustu oczom”.

Plecaki Karoliny przyciągają wzrok pięknymi nadrukami. Zwłaszcza te z serii Art Attack, z reprodukcjami znanych dzieł sztuki. W Lefthandmade zakochają się zarówno fani Fridy Kahlo, jak i miłośnicy Hieronima Boscha, Edvarda Muncha czy Henriego Rousseau.

Znajdą się też modele idealne dla minimalistów. Lefthandmade zadowoli osoby ceniące sobie idee slow fashion i zero waste, ponieważ Karolina stawia na lokalnych producentów, a także na jakość i solidność.

„Staram się pozyskiwać komponenty do stworzenia plecaków od lokalnych producentów m.in. Zipper czy Tech-Band”.

Na sercu leży jej też redukcja odpadów – resztki materiałów są wykorzystywane do szycia np. nerek lub innych mniejszych elementów. Lefthandmade to plecaki, które – niczym prawdziwe arcydzieła – zostaną z Wami na długo.

„W miarę rozwoju marki, a przede wszystkim pracy nad ulepszaniem produktów, zaczęłam poszukiwać bardzo wysokiej trwałości komponentów dzięki czemu mogłyby służyć dużo dłużej. Moje poszukiwania zabrnęły nawet do wojska – bo gdzie szukać bardziej solidnych i wytrzymałych elementów ubioru i sprzętu jak nie u żołnierzy czy spadochroniarzy”.

www | facebook | instagram


Dziękujemy Ci, że czytasz nasze artykuły. Właśnie z myślą o takich cudownych osobach jak Ty je tworzymy. Osobach, których nie przerażają długie artykuły, które lubią czytać i doceniają nasze publikacje. Wszystko, co widzisz na portalu jest dostępne bezpłatnie, a ponieważ wkładamy w to dużo serca i pracy, to również zajmuje nam to sporo czasu. Nie mamy na prowadzenie portalu grantu ani pomocy żadnej instytucji. Bez Waszych darowizn nie będziemy miały funduszy na publikacje. Dlatego Twoje wsparcie jest dla nas bardzo ważne. Jeśli lubisz czytać niezłosztukowe artykuły – wesprzyj nas. Nawet niewielka kwota ma ogromne znaczenie. Zwłaszcza teraz potrzebujemy Twojej pomocy bardziej niż kiedykolwiek.
Dziękujemy Ci bardzo, Asia i Dana, założycielki Fundacji Niezła sztukaPortal NiezlaSztuka.net prowadzony jest przez Fundację Promocji Sztuki „Niezła Sztuka”. Wszystkie publikacje finansowane są dzięki darowiznom Czytelników. Dlatego Twoja pomoc jest bardzo ważna. Jeśli chcesz wesprzeć nas w tworzeniu tego miejsca w polskim internecie na temat sztuki, będziemy Ci bardzo wdzięczni. Nawet 1 zł ma dla nas ogromne znaczenie.

Wesprzyj »Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *
Niezła Sztuka?
Czytam. Lubię. Wspieram.
Spodobał Ci się artykuł? Wesprzyj nas »