O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

Lefthandmade – czyli designerskie plecaki, od których nie można oderwać wzrokuPotrzebujemy Twojej pomocy. Wesprzyj nas »

Lefthandmade, czyli Karolina Kosela i jej designerskie plecaki, od których nie można oderwać wzroku. Kiedy trafiłyśmy w internecie na Packery, zakochałyśmy się w nich po uszy! Napisałyśmy do właścicieli marki, czy nie zechciałaby podarować jednej sztuki na naszą aukcję (Niezły Bazarek). Karolina ciepło przyjęła nasz pomysł i przyfrunął do nas plecak z Fridą. Kiedy go rozpakowałyśmy to okazało się, że jest nie tylko piękny, ale wykonany z dbałością o najmniejszy szczegół.

A skąd pomysł na Packery….? Autorka długo sama szukała plecaka, który będzie idealny przy jej problemach związanych z wadą kręgosłupa, a jednocześnie pomieści wszystkie potrzebne rzeczy. Ponadto zależało jej na ciekawym wzorze i estetyce. W końcu sama postanowiła stworzyć wymarzony plecak.

„Nieustannie szukałam czegoś co będzie wygodne, wystarczająco pojemne, a co więcej może stać się przy tym także uzupełnieniem stylizacji. Tak powstały Packery, które projektowałam z myślą o wszystkich, którym jak i mnie ciągle brakuje miejsca w plecaku”.

Packery nadają się zarówno na intensywny dzień w pracy bądź na uczelni, jak i na krótki weekendowy wypad, a wszystkie projekty wychodzą spod jej lewej ręki 🙂

„LEFTHANDMADE to wytwory mojej lewej ręki. Ręka postanowiła, że plecom powinno być wygodnie i to dla nich robi plecaki łącząc to co użyteczne z tym co mogłoby przypaść do gustu oczom”.

Plecaki Karoliny przyciągają wzrok pięknymi nadrukami. Zwłaszcza te z serii Art Attack, z reprodukcjami znanych dzieł sztuki. W Lefthandmade zakochają się zarówno fani Fridy Kahlo, jak i miłośnicy Hieronima Boscha, Edvarda Muncha czy Henriego Rousseau.

Znajdą się też modele idealne dla minimalistów. Lefthandmade zadowoli osoby ceniące sobie idee slow fashion i zero waste, ponieważ Karolina stawia na lokalnych producentów, a także na jakość i solidność.

„Staram się pozyskiwać komponenty do stworzenia plecaków od lokalnych producentów m.in. Zipper czy Tech-Band”.

Na sercu leży jej też redukcja odpadów – resztki materiałów są wykorzystywane do szycia np. nerek lub innych mniejszych elementów. Lefthandmade to plecaki, które – niczym prawdziwe arcydzieła – zostaną z Wami na długo.

„W miarę rozwoju marki, a przede wszystkim pracy nad ulepszaniem produktów, zaczęłam poszukiwać bardzo wysokiej trwałości komponentów dzięki czemu mogłyby służyć dużo dłużej. Moje poszukiwania zabrnęły nawet do wojska – bo gdzie szukać bardziej solidnych i wytrzymałych elementów ubioru i sprzętu jak nie u żołnierzy czy spadochroniarzy”.

www | facebook | instagramPortal NiezlaSztuka.net prowadzony jest przez Fundację Promocji Sztuki „Niezła Sztuka”. Wszystkie publikacje finansowane są dzięki darowiznom Czytelników. Dlatego Twoja pomoc jest bardzo ważna. Jeśli chcesz wesprzeć nas w tworzeniu tego miejsca w polskim internecie na temat sztuki, będziemy Ci bardzo wdzięczni.

Wesprzyj »Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *