O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

Sztuk kilka. Dzieła sztuki do noszeniaPrzekaż nam 1.5%. Wesprzyj naszą edukacyjną misję »

Frida Kahlo, sztuk kilka, Marta Norenberg, Niezła sztuka

Sztuk kilka to marka biżuteryjna stworzona przez Martę Norenberg. To unikatowe, małe dzieła sztuki ze srebra, tworzone w pojedynczych egzemplarzach lub krótkich seriach.

Jak mówi sama projektantka: „Fascynuje mnie forma, faktura i kolor. Stawiam na tradycyjne rzemiosło, ręczne wykonanie i oryginalne projekty. Pracuję w srebrze i łączę je z kamieniami naturalnymi, ręcznie ciętym, barwionym i wypalanym szkłem oraz porcelaną, nie stronię też od mniej typowych materiałów. Tworzę dla indywidualistów chcących podkreślić swój wyjątkowy styl i nie bojących się niesztampowych rozwiązań.”

Marta Norenberg, Sztuk Kilka, Niezła sztuka

Marta Norenberg, fot. dzięki uprzejmości artystki

Bardzo często artystka czerpie inspiracje ze sztuki. Odwołuje się do wielkich artystów i artystek, którzy zapisali się w historii sztuki. Poniżej można zobaczyć proces powstawania naszyjnika z Fridą w rolach głównych:

sztuk kilka, marta norenberg

Bardzo ciekawie prezentuje się kolekcja minimalistycznych broszek – ARTEA, pełna płynnych linii, lekkości i kobiecego piękna wprost ze świata sztuki. Nic dwa razy się nie zdarza. Każdy przedmiot z tej kolekcji jest unikatowy, nie powstanie druga taka broszka.

Wielką inspiracją dla artystki jest też Japonia. Kolekcja Japońska opowieść zaklęta w srebro oparta jest na wspomnieniach z podróży, które ujęte w misternych formach swą tematyką nawiązują do kultury kraju kwitnącej wiśni oraz ukrywają tkaniny z prawdziwych kimon.

Frida Kahlo, sztuk kilka, Marta Norenberg, Niezła sztuka

fleuron niezła sztuka pipsztok

sztukkilka.plblogfacebook  • instagramPortal NiezlaSztuka.net prowadzony jest przez Fundację Promocji Sztuki „Niezła Sztuka”. Publikacje finansowane są głównie dzięki darowiznom Czytelników. Dlatego Twoja pomoc jest bardzo ważna. Jeśli chcesz wesprzeć nas w tworzeniu tego miejsca w polskim internecie na temat sztuki, będziemy Ci bardzo wdzięczni.

Wesprzyj »Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *