Na Siedlisko Blanki trafiłyśmy przypadkiem, szukając zdjęć do artykułu o Toulouse-Lautrecu. I tym sposobem odkryłyśmy zupełnie niezwykłe miejsce, w którym zakochałyśmy się od pierwszego wejrzenia i którym chcemy się z Wami podzielić.
Niedaleko Lidzbarka Warmińskiego znajduje się agroturystyka zupełnie inna niż wszystkie, pełna sztuki i artystycznego klimatu. Siedlisko jest jakby przeniesione w magiczny sposób wprost z Prowansji czy Toskanii, a ściany domu wypełniają wielkie płótna.
Wnętrza urządzone są z wielką czułością, to co stare łączy się tu z nowym. Przytulności dodają sklepienia wyłożone drewnem, podłogi przykryte perskimi dywanami i książki. Wszędzie można znaleźć książki o sztuce. Prawdziwy raj.
Patrząc na te wnętrza widać dużo pasji i miłości właścicieli do tego miejsca. Prowadzą je Kasia (Dyplomowany nauczyciel Yogi-mindfullness) oraz Zbyszek, z zawodu architekt, który przez wiele lat zawodowo grał w tenisa, już jako młody człowiek pokochał sztukę i zajął się kolekcjonowaniem. Właściciel, którego miałyśmy okazję poznać, jest świetnym gawędziarzem i można z nim rozmawiać o sztuce bez końca. Kasia i Zbyszek nie tylko kochają sztukę, ale też bycie tu i teraz, dobrą kuchnię, dobrą kawę, jedny słowem wszystko, czym się można się długo i powoli rozkoszować. I tym dzielą się z przybywającymi do nich gośćmi.
W siedlisku mamy do wyboru 4 kameralne apartamenty (od 50-150m2) o znajomo brzmiących nazwach: Picasso, Matisse, Toulouse-Lautrec i Modigliani, których wystrój przyprawia nas o szybsze bicie serca. Czy można wyobrazić sobie coś piękniejszego niż śniadanie w towarzystwie mistrzów?
A wszystko otoczone jest dziewiczą przyrodą. Z siedliska spacerkiem możemy dotrzeć do prywatnej plaży i pomostu na jeziorze Blanki.
Marzymy o ciszy, o tym, żeby wyrwać się na łono przyrody, odpocząć, porobić nic… I spędzić chwilę w tych inspirujących wnętrzach Siedliska Blanki.
Dziękujemy Ci, że czytasz nasze artykuły. Właśnie z myślą o takich cudownych osobach jak Ty je tworzymy. Osobach, które lubią czytać i doceniają nasze publikacje. Wszystko, co widzisz na portalu jest dostępne bezpłatnie, a ponieważ wkładamy w to dużo serca i pracy, to również zajmuje nam to sporo czasu. Nie mamy na prowadzenie portalu grantu ani pomocy żadnej instytucji. Bez Waszych darowizn nie będziemy miały funduszy na publikacje. Dlatego Twoje wsparcie jest dla nas bardzo ważne. Jeśli lubisz czytać niezłosztukowe artykuły – wesprzyj nas.
Dziękujemy Ci bardzo, Joanna i Dana, założycielki Fundacji Niezła sztuka
A może to Cię zainteresuje:
- Orska i jej malarskie podejście do biżuterii - 11 listopada 2019
- Van Gogh i Słoneczniki, czyli kolorowe skarpetki nie do pary - 17 października 2019
- Małe arcydzieło na jedwabiu - 23 sierpnia 2019
- Picasso, Matisse, Toulouse-Lautrec i Modigliani, czyli gdzie się mieści mazurskie siedlisko sztuki? - 6 lipca 2019
- Frida Kahlo inspiracją nowej kolekcji Vans - 27 czerwca 2019
- Sztuka na sztuki. Polska moda inspirowana sztuką - 13 maja 2019
- Wenecja w karnawale - 19 lutego 2014