O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

Dzieła sztuki na Twoim nadgarsku – SWATCH ART JOURNEYPrzekaż nam 1.5%. Wesprzyj naszą edukacyjną misję »

Ile razy w ciągu dnia sprawdzamy, która jest godzina? Czy nie spóźnimy się na ważne spotkanie? Za ile odjeżdża pociąg? Ile czasu zostało do zamknięcia sklepu? Wynalezienie zegarków zmieniło nasze życie  i postrzeganie czasu. Wprowadzenie kolejnych coraz mniejszych jednostek – minut, sekund, mikrosekund – sprawiło, że coraz uważniej patrzymy na wskazówki zegara. Dzięki nowej kolekcji marki Swatch – Swatch Art Journey –  będziemy chcieli wpatrywać się w nie jeszcze dokładniej, bo na zegarkach zagoszczą motywy ze słynnych obrazów.

Swatch Art Journey, Niezła Sztuka

Kolekcja Swatch Art Journey – materiały prasowe

Linia Swatch Art Journey to podróż przez różne epoki historii sztuki – od Botticellego po Lichtensteina.  Szwajcarska marka wybrała dziesięć wielkich arcydzieł, z najważniejszych światowych muzeów – od  nowojorskiego Modern Museum of Art w Nowym Jorku po Gallerie degli Uffizi we Florencji. Od marca 2023 roku dostępna jest już pierwsza część kolekcji, a w maju planowana jest kolejna premiera.

Swatch Art Journey, Niezła Sztuka

Kolekcja Swatch Art Journey – materiały prasowe

Hokusai Katushika, sztuka japońska, Niezła Sztuka

Hokusai Katsushika, Wielka Fala w Kanagawie | 1831, Muzeum Narodowe w Krakowie

Produkty z linii Swatch Art Journey celebrują nietuzinkowych artystów oraz ich genialne pomysły. Wśród propozycji szwajcarskiej marki można znaleźć zegarki motywami z dziełami takich artystów jak: Roy Lichtenstein (z okazji setnej rocznicy urodzin mistrza pop-artu), René Magritte (w 125. rocznicę urodzin belgijskiego surrealisty), a także Sandro Botticelli czy Hokusai.

Różnorodność kolekcji – od renesansu do pop-artu – sprawia, że zegarki Swatcha stanowią niezwykłą inspirację dla miłośników sztuki. Mając ulubiony obraz na nadgarstku, sprawdzanie godziny stanie się prawdziwą przyjemnością.

Swatch Art Journey, Niezła Sztuka

Kolekcja Swatch Art Journey – materiały prasowePortal NiezlaSztuka.net prowadzony jest przez Fundację Promocji Sztuki „Niezła Sztuka”. Publikacje finansowane są głównie dzięki darowiznom Czytelników. Dlatego Twoja pomoc jest bardzo ważna. Jeśli chcesz wesprzeć nas w tworzeniu tego miejsca w polskim internecie na temat sztuki, będziemy Ci bardzo wdzięczni.

Wesprzyj »Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *