O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

EVIVA L’ARTE! Van Gogh, Monet i Degas w nowej kolekcji MedicinePrzekaż nam 1.5%. Wesprzyj naszą edukacyjną misję »

Eviva L’arte – kolekcja inspirowana płótnami mistrzów pędzla po raz kolejny przenosi sztukę z muzeów wprost do naszych szaf! W tym sezonie marka Medicine stawia głównie na impresjonizm, ale nie tylko!

impresjonizm, moda i sztuka, kolekcja ubrań ze sztuką, medicine, Eviva L'arte, niezła sztuka

Kolekcja Eviva L’arte 2022, fot. materiały prasowe Medicine

W tej kolekcji nie mogło więc zabraknąć takich artystów jak: Édouard Manet, Claude Monet czy Edgar Degas, twórców,  którzy zrewolucjonizowali historię malarstwa. Dzisiaj dzieła impresjonistów wydają nam się lekkie, miłe i przyjemne, zupełnie pozbawione skandalicznego wydźwięku, jaki miały jeszcze pod koniec XIX wieku, kiedy Manet wystawiał na Salonie Paryskim Śniadanie na trawie czy Olimpię. Często zapomina się więc o rewolucji impresjonistów, którzy jako pierwsi wyszli ze swoimi sztalugami w plener. W swojej sztuce skupiali się na malarskim chwytaniu chwili, uwypuklając świetlne refleksy oraz pastelowe, jasne barwy. Na ich obrazach podziwiamy nastrojowe pejzaże skąpane w słońcu czy baletniczki uchwycone w pół kroku – wszystko to zdobi ubrania oraz akcesoria Medicine.

Zobacz całą kolekcję »

W kolekcji Medicine znajdziemy też pokłosie rewolucji impresjonistów. Twórcy kolekcji sięgnęli także do sztuki postimpresjonistycznej, dlatego na ubraniach i akcesoriach znalazły się dzieła jednego z najbardziej rozpoznawalnych malarzy na świecie – Vincenta van Gogha. On sam także nie pozostał obojętny na urok malarstwa impresjonistów, w czasie pobytu w Paryżu 1886 roku zaznajomił się z ich pracami, zachwycił tym, jak traktują światło i kolor. To zupełnie odmieniło jego paletę barw i rozjaśniło tonację, w której od tego momentu malował. Żółcienie zakrólowały na jego obrazach, nasycał nimi budynki, tła portretów czy słynne słoneczniki.

Jednym z najpiękniejszych  dzieł van Gogha jest Gwiaździsta noctajemniczy obraz, który powstał w czasie jego pobytu w szpitalu psychiatrycznym w Saint-Rémy, na południu Francji. O tym obrazie pisano piosenki i utwory poetyckie, a Medicine przeniosło go w formie printów na T-shirty i akcesoria.

Równie zachwycające co printy z dziełem van Gogha są te z Zachodem słońca nad Sekwaną w Lavacourt Claude’a Moneta. Jest to obraz nieco późniejszy, ale bardzo podobny w nastroju i kompozycji, do dzieła, od którego impresjonizm wziął swoją nazwę: Impresja wschód słońca.

Uzupełnieniem kanonu piękna Eviva L’arte są autorskie kolaże, skupiające dzieła różnych artystów. Jednym z nich jest kompilacja bukietów kwietnych autorstwa Vincenta van Gogha, Paula Gauguina, Édouarda Maneta oraz Claude’a Moneta. Oprócz tego w kolekcji pojawią się również ubrania z grafikami w formie autorskich kolaży dzieł jednego autora.

Sławmy sztukę! Kolekcja Eviva L’Arte dostępna jest na stronie wearmedicine.com oraz w salonach stacjonarnych Medicine.

Zobacz całą kolekcję »


Dyrektor Marketingu: Karolina Tomczyk / Medicine
Dyrektor Artystyczny: Karolina Stawska / Medicine
Fotograf: Wiktor Franko / Match&Spark
Stylista: Karolina Gomółka / Medicine
Asystent Stylisty: Dominika Chuchla
Make-up & Włosy: Aneta Kostrzewa / ilike-photo.com
Scenografia: Julia Sidorowicz
Produkcja: Mikołaj Jaźwiecki, Radek Nieroda / ilike-photo.com
Modele: Arina / Selective Management, Bartek / EC Management
Asystent Fotografa: Tomek Dębski
Postprodukcja: Paweł Milewski / ilike-photo.com


fleuron niezła sztuka pipsztok

Dziękujemy Ci, że czytasz nasze artykuły. Właśnie z myślą o takich cudownych osobach jak Ty je tworzymy. Osobach, które lubią czytać i doceniają nasze publikacje. Wszystko, co widzisz na portalu jest dostępne bezpłatnie, a ponieważ wkładamy w to dużo serca i pracy, to również zajmuje nam to sporo czasu. Nie mamy na prowadzenie portalu grantu ani pomocy żadnej instytucji. Bez Waszych darowizn nie będziemy miały funduszy na publikacje. Dlatego Twoje wsparcie jest dla nas bardzo ważne. Jeśli lubisz czytać niezłosztukowe artykuły – wesprzyj nas.
Dziękujemy Ci bardzo, Joanna i Dana, założycielki Fundacji Niezła sztukaPortal NiezlaSztuka.net prowadzony jest przez Fundację Promocji Sztuki „Niezła Sztuka”. Publikacje finansowane są głównie dzięki darowiznom Czytelników. Dlatego Twoja pomoc jest bardzo ważna. Jeśli chcesz wesprzeć nas w tworzeniu tego miejsca w polskim internecie na temat sztuki, będziemy Ci bardzo wdzięczni.

Wesprzyj »Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *