O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

EVIVA L’ARTE! Van Gogh, Monet i Degas w nowej kolekcji MedicinePotrzebujemy Twojej pomocy. Wesprzyj nas »

Eviva L’arte – kolekcja inspirowana płótnami mistrzów pędzla po raz kolejny przenosi sztukę z muzeów wprost do naszych szaf! W tym sezonie marka Medicine stawia głównie na impresjonizm, ale nie tylko!

impresjonizm, moda i sztuka, kolekcja ubrań ze sztuką, medicine, Eviva L'arte, niezła sztuka

Kolekcja Eviva L’arte 2022, fot. materiały prasowe Medicine

W tej kolekcji nie mogło więc zabraknąć takich artystów jak: Édouard Manet, Claude Monet czy Edgar Degas, twórców,  którzy zrewolucjonizowali historię malarstwa. Dzisiaj dzieła impresjonistów wydają nam się lekkie, miłe i przyjemne, zupełnie pozbawione skandalicznego wydźwięku, jaki miały jeszcze pod koniec XIX wieku, kiedy Manet wystawiał na Salonie Paryskim Śniadanie na trawie czy Olimpię. Często zapomina się więc o rewolucji impresjonistów, którzy jako pierwsi wyszli ze swoimi sztalugami w plener. W swojej sztuce skupiali się na malarskim chwytaniu chwili, uwypuklając świetlne refleksy oraz pastelowe, jasne barwy. Na ich obrazach podziwiamy nastrojowe pejzaże skąpane w słońcu czy baletniczki uchwycone w pół kroku – wszystko to zdobi ubrania oraz akcesoria Medicine.

Zobacz całą kolekcję »

W kolekcji Medicine znajdziemy też pokłosie rewolucji impresjonistów. Twórcy kolekcji sięgnęli także do sztuki postimpresjonistycznej, dlatego na ubraniach i akcesoriach znalazły się dzieła jednego z najbardziej rozpoznawalnych malarzy na świecie – Vincenta van Gogha. On sam także nie pozostał obojętny na urok malarstwa impresjonistów, w czasie pobytu w Paryżu 1886 roku zaznajomił się z ich pracami, zachwycił tym, jak traktują światło i kolor. To zupełnie odmieniło jego paletę barw i rozjaśniło tonację, w której od tego momentu malował. Żółcienie zakrólowały na jego obrazach, nasycał nimi budynki, tła portretów czy słynne słoneczniki.

Jednym z najpiękniejszych  dzieł van Gogha jest Gwiaździsta noctajemniczy obraz, który powstał w czasie jego pobytu w szpitalu psychiatrycznym w Saint-Rémy, na południu Francji. O tym obrazie pisano piosenki i utwory poetyckie, a Medicine przeniosło go w formie printów na T-shirty i akcesoria.

Równie zachwycające co printy z dziełem van Gogha są te z Zachodem słońca nad Sekwaną w Lavacourt Claude’a Moneta. Jest to obraz nieco późniejszy, ale bardzo podobny w nastroju i kompozycji, do dzieła, od którego impresjonizm wziął swoją nazwę: Impresja wschód słońca.

Uzupełnieniem kanonu piękna Eviva L’arte są autorskie kolaże, skupiające dzieła różnych artystów. Jednym z nich jest kompilacja bukietów kwietnych autorstwa Vincenta van Gogha, Paula Gauguina, Édouarda Maneta oraz Claude’a Moneta. Oprócz tego w kolekcji pojawią się również ubrania z grafikami w formie autorskich kolaży dzieł jednego autora.

Sławmy sztukę! Kolekcja Eviva L’Arte dostępna jest na stronie wearmedicine.com oraz w salonach stacjonarnych Medicine.

Zobacz całą kolekcję »


Dyrektor Marketingu: Karolina Tomczyk / Medicine
Dyrektor Artystyczny: Karolina Stawska / Medicine
Fotograf: Wiktor Franko / Match&Spark
Stylista: Karolina Gomółka / Medicine
Asystent Stylisty: Dominika Chuchla
Make-up & Włosy: Aneta Kostrzewa / ilike-photo.com
Scenografia: Julia Sidorowicz
Produkcja: Mikołaj Jaźwiecki, Radek Nieroda / ilike-photo.com
Modele: Arina / Selective Management, Bartek / EC Management
Asystent Fotografa: Tomek Dębski
Postprodukcja: Paweł Milewski / ilike-photo.comPortal NiezlaSztuka.net prowadzony jest przez Fundację Promocji Sztuki „Niezła Sztuka”. Wszystkie publikacje finansowane są dzięki darowiznom Czytelników. Dlatego Twoja pomoc jest bardzo ważna. Jeśli chcesz wesprzeć nas w tworzeniu tego miejsca w polskim internecie na temat sztuki, będziemy Ci bardzo wdzięczni.

Wesprzyj »Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *