O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

Olaf Hajek × Medicine – prace znanego ilustratora w nowej kolekcji marki MedicinePrzekaż nam 1.5%. Wesprzyj naszą edukacyjną misję »

Olaf Hajek to jeden z najpopularniejszych niemieckich ilustratorów i artystów wizualnych. Na co dzień mieszka w Berlinie, ale jego talent jest doceniany na całym świecie. Teraz jego prace trafiły na ubrania, do kolekcji Medicine!

Olaf Hajek, Medicine, Wearmedicine, moda, ilustrator, ubrania ze sztuką, niezła sztuka

Olaf Hajek × Medicine, fot. Bartek Wieczorek / Visual Crafters

Olaf Hajek to bez wątpienia artysta, który nie pozwala przejść obojętnie obok swoich dzieł. W swojej twórczości łączy folklor południowoamerykański, mitologię, religię, historię i geografię. Jego sztuka zaciera granicę między fantazją a realizmem, dając odbiorcy szerokie pole do interpretacji. Medicine kreatywność stawia na pierwszym miejscu, dlatego marka postanowiła przenieść twórczość artysty na ubrania, akcesoria oraz dekoracje do domu!

Kolorystyka i tajemniczość

„Zaintrygowała nas kolorystyka i tajemniczość prac Olafa Hajka, a tematyka po którą sięga, idealnie pasuje do klimatu Medicine. Z jednej strony jego kreska i styl malowania są bardzo charakterystyczne. Z drugiej strony jego prace sprawiają wrażenie znajomych, jakby już się je gdzieś widziało. Poszczególne elementy wydają się pochodzić ze znanych legend i historii. Ilustracje Olafa są często mroczne i tajemnicze – a przy tym szczere i „dziecięce”. To połączenie różnych sprzecznych elementów sprawia, że świat, który tworzy Olaf Hajek, jest nieprzewidywalny i dzięki temu fascynujący” – mówi Koordynator Projektów Medicine, Krzysztof Malak.

Pasja tworzenia

Sesji zdjęciowej wykonanej przez Bartka Wieczorka towarzyszy film video, w którym artysta opowiada o swojej twórczości w kolekcji Medicine. Jak podkreśla, najważniejsza w jego pracy jest pasja. To ona pozwala mu na kreatywne patrzenie na otaczającą rzeczywistość. „Łączę ze sobą wpływy różnych kultur, by stworzyć swoją własną wizję i interpretację świata” – mówi.

Olaf Hajek, Medicine, Wearmedicine, moda, ilustrator, ubrania ze sztuką, niezła sztuka

Olaf Hajek x Medicine, fot. Bartek Wieczorek / Visual Crafters

„Materiał realizowaliśmy m.in. w pracowni Olafa, dzięki czemu mogliśmy obejrzeć jego obrazy i porozmawiać o inspiracjach i technice. Czego nie zobaczymy na reprodukcjach – oprócz bogactwa detali – obrazy Olafa zawierają elementy kolażu, co daje dodatkowy, fantastyczny efekt. Możliwość rozmowy z artystą, przebywanie w jego kreatywnej przestrzeni i obserwacja przy pracy to niezapomniane doświadczenie” – mówi Dyrektor Marketingu Medicine, Karolina Tomczyk.

Olaf Hajek, Medicine, Wearmedicine, moda, ilustrator, ubrania ze sztuką, niezła sztuka

Olaf Hajek x Medicine, fot. Bartek Wieczorek / Visual Crafters

Każdy, kto miał możliwość pracować z Olafem Hajkiem, mówi o wyjątkowej aurze, jaką roztacza wokół siebie jego sztuka. „Przeniesienie twórczości tego artysty na ubrania to doświadczenie pozwalające zbliżyć się każdemu odbiorcy do fantastycznego świata kolorów, symboli i ukrytych znaczeń, którymi operuje. Obrazy malarza w tej odsłonie trafiają do największej galerii, dając nam możliwość obcowania z hipnotyzującą twórczością na co dzień” – dodaje Dyrektor Artystyczna Medicine, Karolina Stawska.

Olaf Hajek, Medicine, Wearmedicine, moda, ilustrator, ubrania ze sztuką, niezła sztuka

Olaf Hajek × Medicine, fot. Bartek Wieczorek / Visual Crafters

Przekraczanie granic sztuki

Olaf Hajek uwielbia projektować, dlatego ma na swoim koncie wiele dzieł: od malarskich przez okładki książek, po nawet znaczki pocztowe. Dzięki swojej charakterystycznej kresce stworzył niezwykle rozpoznawalny styl, w którym dominują intensywne, żywe kolory i nawiązania do historii malarstwa.

Nowa kolekcja Medicine dla niej i dla niego to feeria barw, dzięki którym Twoja szafa stanie się pełna energii i nasyconych odcieni. Jak mówi artysta: „Lubię łączyć sztukę z modą, by przekraczać granice”. Jeśli więc chcesz się wyróżnić, szukasz swoich alternatywnych dróg wyrazu, sięgnij po kolekcję Olaf Hajek x Medicine, by Twoje ubrania „przemówiły”! Łącz je ze sobą dowolnie, mieszkaj style i faktury.

Olaf Hajek, kolaż, wearmedicine, Niezła Sztuka

Kolaż autorstwa Olafa Hajka

Niech Twoje ubranie będzie „galerią sztuki”, która podkreśli Twój indywidualizm. „Moda i sztuka tworzą razem wyjątkowe połączenie, przynosząc wszystkim dużo radości zabawy” – mówi artysta.

Do tej pory twórczość Olafa Hajka można było zobaczyć m.in. w „The New York Times”, „The Guardian” czy „Vogue”. Współpracował również z Bacardi, Swatch, Mont Blanc, Apple, Chevrolet, Mercedes Benz, Pirelli, Coca Cola, Wall Street Journal… a w tym sezonie do tego grona dołącza Medicine!

Efekty współpracy Olafa Hajka z Medicine zobaczycie tu: wearmedicine.com »

Olaf Hajek, Medicine, Wearmedicine, moda, ilustrator, ubrania ze sztuką, niezła sztuka

Olaf Hajek × Medicine

Dyrektor Marketingu: Karolina Tomczyk / Medicine
Dyrektor Artystyczny: Karolina Stawska / Medicine
Fotograf: Bartek Wieczorek / Visual Crafters
Stylista: Karolina Gomółka / Medicine
Make-up & Włosy: Kristin Røs / Basics Berlin
Produkcja: Mikołaj Jaźwiecki, Radek Nieroda / ilike-photo.com
Modelka: Aga Cioska / Milk Model Management
Asystent Fotografa: Wojtek Affek
Asystent Stylisty: Mariola Homoncik
Retusz: Paweł Milewski / ilike-photo.com
Reżyser / Operator: Michał Grzeszczakowski / Art Faces
Montaż Offline: Sara Sukiennik
Montaż Online: Maja Tokaj
Sound Design: Ewa Poniatowska / Art FacesPortal NiezlaSztuka.net prowadzony jest przez Fundację Promocji Sztuki „Niezła Sztuka”. Publikacje finansowane są głównie dzięki darowiznom Czytelników. Dlatego Twoja pomoc jest bardzo ważna. Jeśli chcesz wesprzeć nas w tworzeniu tego miejsca w polskim internecie na temat sztuki, będziemy Ci bardzo wdzięczni.

Wesprzyj »Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *