O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

Konkurs „Typy warszawskie – XXI”Przekaż nam 1.5%. Wesprzyj naszą edukacyjną misję »

Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie i Fundacja Bez Wizy w ramach programu Patriotyzm Jutra Muzeum Historii Polski realizują projekt: Typy warszawskie – XXI i zapraszają do udziału w konkursie plastycznym.


UWAGA: nabór prac został wydłużony do 20 października!


Do 20.10.2021 r. twórcy z regionu Mazowsza mogą zgłaszać prace plastyczne inspirowane malarstwem artysty Józefa Rapackiego. Prace zostaną ocenione miedzy innymi przez artystów plastyków (profesorów ASP). Najlepsze z nich zostaną zaprezentowane na wystawie wraz z pracami mazowieckich artystów i studentów szkół artystycznych we wnętrzach Muzeum Mazowsza Zachodniego.

Regulamin »

Do wzięcia udziału w projekcie zapraszamy artystów plastyków, absolwentów i studentów szkół artystycznych z regionu Mazowsza oraz młodzież szkół mazowieckich (klasy V-VIII). Młodzież z klas uczestniczących w projekcie weźmie udział w lekcjach muzealnych i w konkursie plastycznym o artyście Józefie Rapackim, malarzu mazowieckich krajobrazów, autorze cyklu: typy warszawskie. W czasie lekcji muzealnych realizowanych w czerwcu 2021 r. w przestrzeniach Muzeum Mazowsza Zachodniego uczestnicy poznają sylwetkę artysty, styl pracy i używane przez niego techniki malarskie. Wspólnie z edukatorem pracując na oryginałach prac artysty poszukiwać będą charakterystycznych cech otaczających krajobrazów.

Na jesieni młodzież, artyści, studenci i absolwenci szkół artystycznych przygotują prace artystyczne inspirowane twórczością Józefa Rapackiego. Do końca października 2021 r. prace zostaną ocenione miedzy innymi przez artystów plastyków (profesorów ASP). Najlepsze z nich zostaną zaprezentowane na wystawie we wnętrzach Muzeum Mazowsza Zachodniego.

Ocena prac:

1. Powołanie pięcioosobowej komisji konkursowej nastąpi przed 1 października 2021 roku.
2. Komisja weźmie pod uwagę:
– poziom artystyczny,
– antropologiczne i historyczne ujęcie przedstawionych postaci, oryginalność i jakość wykonania.
3. Tematy prac muszą nawiązywać do pejzaży mazowieckich (na wzór tych tworzonych przez Rapackiego) albo do wizerunków postaci z cyklu typów warszawskich, jako zapis malarski wykonywanych czynności możliwych do określenia poprzez charakterystyczny ubiór strój lub rekwizyty (np. kwiaciarka, kominiarz, szewc, itp.).
4. Decyzje Komisji są ostateczne, nie podlegają procedurze odwoławczej.

Regulamin »Portal NiezlaSztuka.net prowadzony jest przez Fundację Promocji Sztuki „Niezła Sztuka”. Publikacje finansowane są głównie dzięki darowiznom Czytelników. Dlatego Twoja pomoc jest bardzo ważna. Jeśli chcesz wesprzeć nas w tworzeniu tego miejsca w polskim internecie na temat sztuki, będziemy Ci bardzo wdzięczni.

Wesprzyj »Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *