O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

Zachęta do sztukiPotrzebujemy Twojej pomocy. Wesprzyj nas »

Zobaczcie 25 prac polskich artystów, które wprowadzają w niezwykły świat sztuki współczesnej. Z Zachęty do sztuki dowiecie się, czy obraz musi być płaski, a portret ma rzeczywiście kogoś pokazywać? Czy zdjęcie przekrojonej kapusty może być dziełem sztuki? Co to jest kicha Mądrali? Co zrobić, gdy rzeźba jest tak wielka, że nie mieści się w pracowni?

Zofia Dubowska-Grynberg z wielką prostotą opowiada dzieciom o sztuce , do każdego dzieła dodaje zadanie – element zabawy, a w słowniku tłumaczy, co to jest abstrakcja, kontrapost, performans…

Niezwykłe opracowanie graficzne Natki Luniak pomaga jeszcze lepiej poznać prace Henryka Stażewskiego, Jerzego Nowosielskiego, Katarzyny Kozyry czy Wilhelma Sasnala z kolekcji galerii Zachęta. Zachęta do sztuki to pierwsza książka dla dzieci o polskiej sztuce współczesnej.


zachęta do sztuki książka dla dzieci

Zofia Dubowska-Grynberg

Zachęta do sztuki

Wydawnictwo Muchomor
Warszawa 2008Portal NiezlaSztuka.net prowadzony jest przez Fundację Promocji Sztuki „Niezła Sztuka”. Wszystkie publikacje finansowane są dzięki darowiznom Czytelników. Dlatego Twoja pomoc jest bardzo ważna. Jeśli chcesz wesprzeć nas w tworzeniu tego miejsca w polskim internecie na temat sztuki, będziemy Ci bardzo wdzięczni.

Wesprzyj »Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *