O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

XX Aukcja Charytatywna „ziarno SZTUKI – ogród NADZIEI”Potrzebujemy Twojej pomocy. Wesprzyj nas »

Aukcja charytatywna „ziarno SZTUKI – ogród NADZIEI” po raz 20 dzięki uzyskanym środkom będzie mogła wesprzeć pacjentów w chorobie nowotworowej podopiecznych Fundacji Psychoonkologii i Promocji Zdrowia „Ogród Nadziei”.

Fundacja ogród nadziei, XX aukcja charytatywna, ziarno SZTUKI, niezła sztuka11 maja 2022 roku w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie po raz 20. będziemy licytować prace znanych, polskich Artystów, którzy od lat współpracują z Fundacją Psychoonkologii i Promocji Zdrowia „Ogród Nadziei”. Aukcje charytatywne „ziarno SZTUKI – ogród NADZIEI” organizowane są od 2007 roku i należą do jednych z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych przedsięwzięć charytatywnych w Polsce (III miejsce w rankingu aukcji charytatywnych portalu Artinfo.pl).

Więcej informacji »

Tegoroczna aukcja jest dla nas szczególna, ponieważ będzie to Jubileuszowa Aukcja podczas której licytacja dział odbędzie się już po raz 20. Jest to także piąta aukcja organizowana w okresie obostrzeń związanych z pandemią. Jak na te trudne czasy cieszymy się z osiągniętego wyniku ostatniej XIX Aukcji podczas której wylicytowanych było 81 obiektów na kwotę 139000 zł.

„Sztuka wspiera nadzieję – ta aukcja to dary serca Artystów i Licytujących, którzy powiększają swoje zbiory i jednocześnie przyczyniają się dobrej sprawie, jako Fundacja jesteśmy zobowiązani i głęboko wdzięczni, dzięki temu możemy wypełniać swoją misję – podsumowała Prezes Fundacji Psychoonkologii i Promocji Zdrowia „Ogród Nadziei” Monika Anna Popowicz

Projekt ten wsparło dotąd blisko 300 znanych artystów m.in. Karol Bąk, Jerzy Plucha, Stanisław Baj, Wojciech Ćwiertniewicz, Jan Dobkowski, Ryszard Grzyb, Rafał Olbiński, Urszula Wilk, Olga Wolniak, Dorota Buczkowska, Agata, Bogacka Andrzej Żurek, Izabela Chamczyk, Małgorzata Dawidiuk, Jerzy Dmitruk, Magdalena Dobrucka, Mariusz Dydo, Jakub Godziszewski, Łukasz Huculak, Andrzej Kalina, Sylwia Kalinowska, Tomasz Kawiak, Jacek Lipowczan, Daria Malicka, Franciszek Maśluszczak, Jan Pamuła, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Artur Przebindowski, Wiesław Rosocha, Michał Warecki, Dominik Woźniak, Marek Rużyk, Krzysztof Pająk, Joanna Mieszko, Skrzypek Grzegorz i wielu innych.

Zobacz katalog »

To również 20 edycja dedykowanego aukcji plakatu, projektu Andrzeja Pągowskiego, Przyjaciela Fundacji.

Dochód z aukcji przeznaczony zostanie na wsparcie Integralnego Programu Zdrowienia dla chorych na raka i ich bliskich w ramach działalności statutowej Fundacji Psychoonkologii i Promocji Zdrowia „Ogród Nadziei”.

Aukcji towarzyszyć będzie wystawa w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie (09-11.05.2022), wernisaż oraz konferencja prasowa, wystawa wirtualna w galerii on-line, elektroniczny katalog aukcyjny, a także live streaming podczas licytacji.

Regulamin aukcji »

Pokaz wirtualny »

Więcej informacji na fan page’u aukcji, gdzie od kwietnia można oglądać prace podarowane przez Artystów »


Dziękujemy Ci, że czytasz nasze artykuły. Właśnie z myślą o takich cudownych osobach jak Ty je tworzymy. Osobach, które lubią czytać i doceniają nasze publikacje. Wszystko, co widzisz na portalu jest dostępne bezpłatnie, a ponieważ wkładamy w to dużo serca i pracy, to również zajmuje nam to sporo czasu. Nie mamy na prowadzenie portalu grantu ani pomocy żadnej instytucji. Bez Waszych darowizn nie będziemy miały funduszy na publikacje. Dlatego Twoje wsparcie jest dla nas bardzo ważne. Jeśli lubisz czytać niezłosztukowe artykuły – wesprzyj nas.
Dziękujemy Ci bardzo, Joanna i Dana, założycielki Fundacji Niezła sztukaPortal NiezlaSztuka.net prowadzony jest przez Fundację Promocji Sztuki „Niezła Sztuka”. Wszystkie publikacje finansowane są dzięki darowiznom Czytelników. Dlatego Twoja pomoc jest bardzo ważna. Jeśli chcesz wesprzeć nas w tworzeniu tego miejsca w polskim internecie na temat sztuki, będziemy Ci bardzo wdzięczni.

Wesprzyj »Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *