O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

Artyści dla Ukrainy. Charytatywna aukcja dzieł sztukiPotrzebujemy Twojej pomocy. Wesprzyj nas »

Ponad 40 prac – zarówno cenionych, uznanych twórców, jak i młodych, wchodzących dopiero na rynek artystów – trafiło na charytatywną aukcję dzieł sztuki, z której cały dochód zostanie przekazany na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie. Licytacja na żywo rozpocznie się na platformie Onebid.pl w sobotę 12 marca o godz. 19.

Link do aukcji »

artyści dla Ukrainy, aukcja charytatywna, Goldenmark, OneBid, niezła sztuka

Z inicjatywą zorganizowania aukcji wyszli eksperci i kuratorzy Goldenmark, którzy podjęli działania non profit i nawiązali kontakt z wieloma artystami, a ci przekazali na licytację swoje wybrane dzieła. W czasie aukcji będzie można nabyć prace zarówno twórców znanych i cenionych, jak również młodych, wchodzących dopiero w świat wielkich artystycznych nazwisk.

Stanisław Baj, rzeka Bug, artyści dla Ukrainy, aukcja charytatywna, Goldenmark, OneBid, niezła sztuka

Stanisław Baj, Rzeka Bug | 2022

Naszą inicjatywę wspierają zarówno artyści, jak i prywatni kolekcjonerzy. Wszyscy wierzymy, iż sztuka zawsze była, jest i będzie ponad wszelkimi podziałami. Wierzymy, że nasz głos – głos sprzeciwu wobec bestialskiego, rosyjskiego aktu agresji na Ukrainę – jest ważny i zostanie usłyszany – mówi Oksana Bagriy, pochodząca z Ukrainy artystka, którą popiera cały zespół Goldenmark.

Na licytację wystawiano m.in. obraz olejny Stanisława Baja, zdjęcie Edwarda Hartwiga, giclée Jarosława Jaśnikowskiego czy rysunki Andrzeja Nowackiego. Poza obrazami, na aukcję trafiły również rzeźby Anny Beaty Wątróbskiej-Wdowiarskiej oraz szkło artystyczne.

Aukcja na żywo rozpocznie się na platformie Onebid.pl w sobotę 12 marca o godzinie 19. Oferty w licytacji można składać już teraz.

Stanisław Ostoja-Chrostowski, artyści dla Ukrainy, aukcja charytatywna, Goldenmark, OneBid, niezła sztuka

Stanisław Ostoja-Chrostowski, Okno z ptaszkiem | 1935

Do kogo trafią środki finansowe?

Całość zebranych na aukcji środków finansowych trafi do Fundacji Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej, która niesie pomoc ofiarom wojny w Ukrainie.

PCPM wspiera pomoc humanitarną, ewakuację ludności oraz pomoc psychologiczną dla dzieci na terenach objętych rosyjską agresją i działaniami wojennymi.

Przy Fundacji PCPM działa również Zespół Ratunkowy PCPM, zdolny do wyjazdu w przeciągu 48 godzin do strefy dotkniętej kryzysami humanitarnymi. W jego skład wchodzą sprawdzeni i doświadczeni ochotnicy: lekarze, ratownicy medyczni i GOPR, pielęgniarki, strażacy oraz inni ratownicy specjalistyczni.


Dziękujemy Ci, że czytasz nasze artykuły. Właśnie z myślą o takich cudownych osobach jak Ty je tworzymy. Osobach, które lubią czytać i doceniają nasze publikacje. Wszystko, co widzisz na portalu jest dostępne bezpłatnie, a ponieważ wkładamy w to dużo serca i pracy, to również zajmuje nam to sporo czasu. Nie mamy na prowadzenie portalu grantu ani pomocy żadnej instytucji. Bez Waszych darowizn nie będziemy miały funduszy na publikacje. Dlatego Twoje wsparcie jest dla nas bardzo ważne. Jeśli lubisz czytać niezłosztukowe artykuły – wesprzyj nas.
Dziękujemy Ci bardzo, Joanna i Dana, założycielki Fundacji Niezła sztukaPortal NiezlaSztuka.net prowadzony jest przez Fundację Promocji Sztuki „Niezła Sztuka”. Wszystkie publikacje finansowane są dzięki darowiznom Czytelników. Dlatego Twoja pomoc jest bardzo ważna. Jeśli chcesz wesprzeć nas w tworzeniu tego miejsca w polskim internecie na temat sztuki, będziemy Ci bardzo wdzięczni.

Wesprzyj »Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *