O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

Pozorów horyzonty. Wystawa Anny Zalewskiej
w Fundacji im. Bolesława BiegasaPotrzebujemy Twojej pomocy. Wesprzyj nas »

Anna Zalewska, malarstwo, sztuka polska, moda sztuka, niezła sztuka

Anna Zalewska

Pozorów horyzonty. Taki tytuł nosi wystawa poznańskiej artystki Anny Zalewskiej (ur. 1985 r.) w Fundacji im. Bolesława Biegasa w Warszawie. Kuratorką jest Ewa Mierzejewska. Wystawa potrwa od 22 kwietnia do 12 maja br.

Choć Anna Zalewska wciąż należy do młodego pokolenia, wypracowała już wyrazisty, niepowtarzalny styl. Wysmakowane estetycznie i kunsztownie wykonane w autorskiej technice obrazy przyciągają uwagę kolekcjonerów z całego świata. Na wystawie w Warszawie zaprezentowanych zostanie kilkanaście jej najnowszych, nie pokazywanych wcześniej prac. W swoim malarstwie Anna Zalewska łączy na płótnie dwie, pozornie odległe od siebie płaszczyzny. Dominującą – skoncentrowaną na poszukiwaniu doskonałej formy ludzkiego ciała, z płaszczyzną emocji – iluzorycznie bezkształtną, umykającą wszelkiemu nazewnictwu.

Poprzez odrzucenie szczegółu, silną geometryzację i pewnego rodzaju symbolizm, artystka pozwala na ich wzajemne przenikanie się. Wskazówką dla interpretacji każdego dzieła jest jego tytuł, który, jak przyznaje autorka, jest „zatrzymaniem chwili, która zainspirowała do jego powstania”.

Obrazy Anny Zalewskiej wzbudzają ostatnio ogromne zainteresowanie. Nic dziwnego, to przecież niezwykle utalentowana artystka, która w dodatku posługuje się unikalną techniką. Wystawa pozwoli zapoznać się z jej twórczością w znacznie szerszym niż dotychczas zakresie – mówi Ewa Mierzejewska, kuratorka wystawy.

Anna Zalewska, malarstwo, sztuka polska, moda sztuka, niezła sztuka

Anna Zalewska, Świat niewidzialnych kart, fot. materiały organizatora

Anna Zalewska, malarstwo, sztuka polska, moda sztuka, niezła sztuka

Wystawa Pozorów horyzonty

Ekspozycja będzie otwarta dla publiczności w dniach 22 kwietnia – 12 maja, w samym sercu Warszawy, w siedzibie Fundacji im. Bolesława Biegasa, Al. Jerozolimskie 51, Warszawa.
Godziny otwarcia:
środa-piątek w godz. 12:00-18:00,
wtorki w godz. 10:00-16:00,
w soboty 23.04 i 07.05.22 w godz. 12:00-16:00

Wernisaż w dniu 21 kwietnia o godz. 19:00, wstęp tylko na zaproszenia.
Patron medialny wystawy: Artinfo.pl

W celu pozyskania dodatkowych informacji i zdjęć prosimy o bezpośredni kontakt z kuratorką: Ewa Mierzejewska, tel. +48 570 95 20 44

Dotychczasowe wystawy Anny Zalewskiej:
– wystawa zbiorowa „Sztuka Teraz”, Muzeum Narodowe w Krakowie 2018;
– wystawa zbiorowa ARTEHOS 2017 Barcelona, Hiszpania 2017;
– wystawa indywidualna „Rzeczywistości Abstrakcje”, Galeria NEXT Bydgoszcz, 2017;
– wystawa zbiorowa „Jasiński & Friends IV”, Amaristo, Teatr Narodowy, Warszawa, 2015;
– wystawa zbiorowa „VariArt”, Zamek Międzylesie, 2014;
– wystawa zbiorowa „Nie ma dzieci-są ludzie”, Warszawa, 2012


Dziękujemy Ci, że czytasz nasze artykuły. Właśnie z myślą o takich cudownych osobach jak Ty je tworzymy. Osobach, które lubią czytać i doceniają nasze publikacje. Wszystko, co widzisz na portalu jest dostępne bezpłatnie, a ponieważ wkładamy w to dużo serca i pracy, to również zajmuje nam to sporo czasu. Nie mamy na prowadzenie portalu grantu ani pomocy żadnej instytucji. Bez Waszych darowizn nie będziemy miały funduszy na publikacje. Dlatego Twoje wsparcie jest dla nas bardzo ważne. Jeśli lubisz czytać niezłosztukowe artykuły – wesprzyj nas.
Dziękujemy Ci bardzo, Joanna i Dana, założycielki Fundacji Niezła sztukaPortal NiezlaSztuka.net prowadzony jest przez Fundację Promocji Sztuki „Niezła Sztuka”. Wszystkie publikacje finansowane są dzięki darowiznom Czytelników. Dlatego Twoja pomoc jest bardzo ważna. Jeśli chcesz wesprzeć nas w tworzeniu tego miejsca w polskim internecie na temat sztuki, będziemy Ci bardzo wdzięczni.

Wesprzyj »Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *