O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

Odkryj fascynujący świat sztuki podczas pokazów filmowych w NCKF



Przekaż nam 1.5%. Wesprzyj naszą edukacyjną misję »

„Wystawa w kinie” („Exhibition on Screen”) to cykl Phila Grabsky’ego (zdobywcy nagrody BAFTA®) prezentujący na ekranach kinowych kolekcje dzieł najwybitniejszych artystów malarstwa z najważniejszych muzeów świata. Pokazywane są wystawy tematyczne, uchwycone w specjalny, dostosowany do warunków kinowych sposób. Wędrówkom po salach galeryjnych i muzealnych pokazujących arcydzieła malarstwa, rzeźby i grafiki towarzyszą historie dzieł, biografie artystów, wypowiedzi ekspertów analizujących styl i technikę obrazów.

John Singer Sargent, La Carmencita, kostium, wystawa, moda w sztuce, niezła sztuka

Kostium dla Carmen Dauset Moreno (znanej jako Carmencita) | ok. 1890, Museum of Fine Arts, Boston i John Singer Sargent, La Carmencita | ok. 1890, Musée d’Orsay, Paryż

Odkryj fascynujący świat sztuki podczas pokazów filmowych: „Kino Maestro – Wystawa w Kinie”. W tym sezonie czekają nas spotkania z poniższymi twórcami:

„Moda i szyk w obrazach Sargenta” – laureatka Oscara Tilda Swinton modelką Sargenta? Sprawdź to i poznaj XIX-wieczny olśniewający świat mody, skandalu i bezpardonowej autopromocji, które uczyniły Johna Singera Sargenta jednym z najsłynniejszych portrecistów świata. Odkryj unikalny proces twórczy tego amerykańskiego malarza, który był w stanie uchwycić na płótnie ducha rozpędzonej belle époque, okresu zbytku, przepychu i zabawy, tragicznie zakończonego pierwszą wojną światową.

Moda i szyk w obrazach Sargenta, fot. NCKF

„Michał Anioł. Miłość i śmierć” – film powstał podczas znakomitej wystawy w National Gallery w Londynie i zabierze Cię w podróż przez życie i dzieła jednego z najwybitniejszych artystów epoki renesansu.

„Hopper. Amerykańska love story” – film Phila Grabsky’ego potwierdza tylko, że Hopper to wyjątkowy artysta, którego twórczość jest dostępna zarówno dla przypadkowego, jak i krytycznego obserwatora. Powstał przy okazji przygotowywanej przez Whitney Museum of American Art w Nowym Jorku wystawy Nowy Jork Edwarda Hoppera (19.10.2022–05.03.2023).

„Osobliwy świat Hieronymusa Boscha” – film powstał podczas niezwykłej wystawy, dzięki której w jednym miejscu, rodzinnym mieście Boscha w Holandii, zgromadzono praktycznie wszystkie jego najważniejsze obrazy i rysunki, rozsiane na co dzień na całym świecie. Tę olbrzymią ekspozycję odwiedziło prawie pół miliona zwiedzających dziwiąc się ekscentrycznym wizjom Boscha.

„Pocałunek Klimta. O obrazach mistrza Secesji Wiedeńskiej” – przekonaj się w czym tkwi sekret tego artysty, który nade wszystko kochał kobiety i złoto. Co takiego ma w sobie „Pocałunek” Klimta, że jest jednym z najczęściej kopiowanych i reprodukowanych obrazów? Zobacz film, by dowiedzieć się dlaczego obrazy Gustava Klimta były równie popularne, co znienawidzone, dlaczego Klimt nie stosował perspektywy, skąd czerpał inspirację i jacy artyści mieli na niego największy wpływ.

„Nowy Vermeer. Wystawa wszech czasów” – film z cyklu “Wystawa w Kinie” zaprasza widzów na kinową wycieczkę po legendarnym amsterdamskim Rijksmuseum (Muzeum Narodowym), gdzie od 10 lutego do 4 czerwca 2023 roku miała miejsce największa w historii wystawa prac Vermeera.

 

kino NCKF, Łódź

Adres:
Kino NCKF

Łódź, ul. Targowa 1/3
(wejście od ulicy Wojciecha Hasa)
więcej informacji »

Zawsze w niedzielę o godz. 14:00

CZERWIEC:

23.06 Dzień w londyńskiej The National Gallery – 14:00
30.06 Moda i szyk w obrazach Sargenta – 14:00

LIPIEC:

07.07 Nowy Vermeer. Wystawa wszech czasów – 14:00
14.07 Dzień w londyńskiej The National Gallery – 14:00
21.07 Pocałunek Klimta. O obrazach mistrza Secesji Wiedeńskiej – 14:00
28.07 Osobliwy świat Hieronymusa Boscha – 14:00

SIERPIEŃ:

04.08 Moda i szyk w obrazach Sargenta – 14:00
11.08 Michał Anioł. Miłość i śmierć – 14:00
18.08 Dzień w londyńskiej The National Gallery – 14:00
25.08 Osobliwy świat Hieronymusa Boscha – 14:00



Portal NiezlaSztuka.net prowadzony jest przez Fundację Promocji Sztuki „Niezła Sztuka”. Publikacje finansowane są głównie dzięki darowiznom Czytelników. Dlatego Twoja pomoc jest bardzo ważna. Jeśli chcesz wesprzeć nas w tworzeniu tego miejsca w polskim internecie na temat sztuki, będziemy Ci bardzo wdzięczni.

Wesprzyj »



Dodaj komentarz