O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

XII edycja Konkursu Fotograficznego „Potęga Łodzi – Power of Łódź”Fundacja Ulicy Piotrkowskiej wspierana przez Biuro Architekta Miasta Urzędu Miasta Łodzi zaprasza do udziału w XII edycji Konkursu Fotograficznego „Potęga Łodzi – Power of Łódź”.

POTEGA_LODZI_2018_PLAKAT„Kolejny, dwunasty raz, Fundacja Ulicy Piotrkowskiej przy wsparciu Biura Architekta Miasta Urzędu Miasta Łodzi organizuje Konkurs Fotograficzny Potęga Łodzi – Power of Łódź. Poproszono mnie o kilka słów inspirujących do udziału w Konkursie. Wydaje się, że nie są konieczne. Bowiem Konkurs utrwalił się wizerunkowo w świadomości nie tylko osób biorących w nim udział. Biuro Fundacji odbiera już telefony od zainteresowanych tegorocznymi terminami i wystawą pokonkursową prac, a fani Łodzi i kolekcjonerzy łódzkich obrazów pytają – czy i kiedy ukaże się najbliższy album z konkursowymi zdjęciami.

Zapraszam więc do poszukiwania i zapisania w fotograficznych kadrach kolejnych, nieznanych obrazów naszego miasta. Każde autorskie spojrzenie na historyczne, materialne dziedzictwo może bez końca potwierdzać niezwykłe, wyjątkowe w skali europejskiej osiągnięcia w przestrzeni oraz w architekturze eksplozyjnie rozwijającej się od połowy XIX wieku „Potężnej Łodzi”. Inspirujące może być także odkrywanie cech miasta dumnego i dostarczającego powodów do dumy mieszkańcom w bliższych nam czasowo, nawet współczesnych dokonaniach cywilizacyjnych. Czwarty już tom albumu Potęga Łodzi – Power of Łódź zostanie wydany jeszcze w tym roku. Twoje zdjęcie może też zostać w nim utrwalone.”

Włodzimierz Adamiak
Przewodniczący Rady Fundacji Ulicy Piotrkowskiej
Łódź, Marzec 2018


Harmonogram Konkursu:
3.04.2018 – 20.04.2018 – składanie prac konkursowych oraz kart zgłoszenia
15.05.2018 — 28.05.2018 – wystawa prac konkursowych w Galerii Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego
15.05.2018 – ogłoszenie wyników Konkursu w Galerii Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego

Regulamin Konkursu, karta zgłoszenia dostępna na www.piotrkowska.plPortal NiezlaSztuka.net prowadzony jest przez Fundację Promocji Sztuki "Niezła Sztuka". Jeśli publikowane tu treści wydają Ci się inspirujące i chciałbyś/chciałabyś wesprzeć nas w tworzeniu miejsca w polskim internecie na temat sztuki, które nie ma reklam tu: www.niezlasztuka.net/wesprzyj-nas/ możesz przekazać nam darowiznę, nawet 1 zł ma dla nas ogromne znaczenie.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *ns-wspieram-post

Spodobał Ci się artykuł? Wesprzyj nas »