O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

„Impresjoniści. Bonnard. Pierre et Marthe” już za moment w polskich kinach!Przekaż nam 1.5%. Wesprzyj naszą edukacyjną misję »

To będzie absolutne, kinowe zaskoczenie sezonu. We francuskich kinach w weekend otwarcia, film przyciągnął blisko 150 tysięcy widzów! Czy Polacy pokochają „Impresjonistów” tak samo, jak film o Vincencie van Goghu?

Na dużym ekranie zobaczymy pełne emocji sceny z życia prywatnego Bonnarda. Jego pasję i słabości, które odbierały mu trzeźwość myślenia, ale inspirowały twórczość, która zachwyca do dziś.

Impresjoniści, Pierre Bonnard, Marthe, film, film o sztuce, impresjonizm, niezła sztuka

Kadr z filmu Impresjoniści. Bonnard. Pierre et Marthe, © Carole Berthuel

Obrazy Pierre’a Bonnarda osiągają dziś milionowe kwoty. Na wielu z nich pojawia się tajemnicza i elektryzująca swoją urodą postać kobiety – Marthe. Kim była? Jaką rolę odgrywała w jego życiu?

Film w reżyserii Martina Provosta, laureata wielu nagród Cezara – francuskiego odpowiednika Oscara, już 23 lutego trafi do polskich kin! Więcej informacji »


Dziękujemy Ci, że czytasz nasze artykuły. Właśnie z myślą o takich cudownych osobach jak Ty je tworzymy. Osobach, które lubią czytać i doceniają nasze publikacje. Wszystko, co widzisz na portalu jest dostępne bezpłatnie, a ponieważ wkładamy w to dużo serca i pracy, to również zajmuje nam to sporo czasu. Nie mamy na prowadzenie portalu grantu ani pomocy żadnej instytucji. Bez Waszych darowizn nie będziemy miały funduszy na publikacje. Dlatego Twoje wsparcie jest dla nas bardzo ważne. Jeśli lubisz czytać niezłosztukowe artykuły – wesprzyj nas.
Dziękujemy Ci bardzo, Joanna i Dana, założycielki Fundacji Niezła sztukaPortal NiezlaSztuka.net prowadzony jest przez Fundację Promocji Sztuki „Niezła Sztuka”. Publikacje finansowane są głównie dzięki darowiznom Czytelników. Dlatego Twoja pomoc jest bardzo ważna. Jeśli chcesz wesprzeć nas w tworzeniu tego miejsca w polskim internecie na temat sztuki, będziemy Ci bardzo wdzięczni.

Wesprzyj »Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *