O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

Antonio Gaudi. Sekrety pracy katalońskiego architektaPotrzebujemy Twojej pomocy. Wesprzyj nas »

Antonio Gaudi, jeden z najwybitniejszych architektów przełomu XIX i XX wieku. Znany był ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do architektury. Jego biomorficzne projekty, choć wyglądające bajkowo, były dość kontrowersyjne i w wielu wzbudzały sporo wątpliwości. W tamtych czasach wręcz niemożliwym było sporządzenie dokładnych obliczeń na wytrzymałość tych niezwykle złożonych konstrukcji jakie kreował artysta. Jednak Gaudi miał na to sposób.

Sagrada Familia - zewnętrze

Sagrada Familia – zewnętrze

Po rozrysowaniu swojego projektu, tworzył miniaturowe trójwymiarowe modele swoich budowli. Następnie przywieszał własnej roboty odważniki, czyli worki z piaskiem, do poszczególnych elementów swej miniaturowej budowli. Służyły one przede wszystkim sprawdzeniu, czy oryginalna wizja artysty jest możliwa do zrealizowania. Gdy konstrukcja wytrzymywała, wówczas Gaudi kontynuował swoją pracę.

Sagrada Familia - wnętrze

Sagrada Familia – wnętrze

sygnatura antonio gaudi


sklep.niezlasztuka.net

sklep.niezlasztuka.net

Dziękujemy Ci, że czytasz nasze artykuły. Właśnie z myślą o takich cudownych osobach jak Ty je tworzymy. Osobach, które lubią czytać i doceniają nasze publikacje. Wszystko, co widzisz na portalu jest dostępne bezpłatnie, a ponieważ wkładamy w to dużo serca i pracy, to również zajmuje nam to sporo czasu. Nie mamy na prowadzenie portalu grantu ani pomocy żadnej instytucji. Bez Waszych darowizn nie będziemy miały funduszy na publikacje. Dlatego Twoje wsparcie jest dla nas bardzo ważne. Jeśli lubisz czytać niezłosztukowe artykuły – wesprzyj nas.
Dziękujemy Ci bardzo, Joanna i Dana, założycielki Fundacji Niezła sztukaPortal NiezlaSztuka.net prowadzony jest przez Fundację Promocji Sztuki „Niezła Sztuka”. Wszystkie publikacje finansowane są dzięki darowiznom Czytelników. Dlatego Twoja pomoc jest bardzo ważna. Jeśli chcesz wesprzeć nas w tworzeniu tego miejsca w polskim internecie na temat sztuki, będziemy Ci bardzo wdzięczni.

Wesprzyj »Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *