O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

Antonio Gaudi. Sekrety pracy katalońskiego architektaPotrzebujemy Twojej pomocy. Wesprzyj nas »

Antonio Gaudi, jeden z najwybitniejszych architektów przełomu XIX i XX wieku. Znany był ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do architektury. Jego biomorficzne projekty, choć wyglądające bajkowo, były dość kontrowersyjne i w wielu wzbudzały sporo wątpliwości. W tamtych czasach wręcz niemożliwym było sporządzenie dokładnych obliczeń na wytrzymałość tych niezwykle złożonych konstrukcji jakie kreował artysta. Jednak Gaudi miał na to sposób.

Sagrada Familia - zewnętrze

Sagrada Familia – zewnętrze

Po rozrysowaniu swojego projektu, tworzył miniaturowe trójwymiarowe modele swoich budowli. Następnie przywieszał własnej roboty odważniki, czyli worki z piaskiem, do poszczególnych elementów swej miniaturowej budowli. Służyły one przede wszystkim sprawdzeniu, czy oryginalna wizja artysty jest możliwa do zrealizowania. Gdy konstrukcja wytrzymywała, wówczas Gaudi kontynuował swoją pracę.

Sagrada Familia - wnętrze

Sagrada Familia – wnętrze

sygnatura antonio gaudiPortal NiezlaSztuka.net prowadzony jest przez Fundację Promocji Sztuki „Niezła Sztuka”. Wszystkie publikacje finansowane są dzięki darowiznom Czytelników. Dlatego Twoja pomoc jest bardzo ważna. Jeśli chcesz wesprzeć nas w tworzeniu tego miejsca w polskim internecie na temat sztuki, będziemy Ci bardzo wdzięczni. Nawet 1 zł ma dla nas ogromne znaczenie.

Wesprzyj »Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *
Niezła Sztuka?
Czytam. Lubię. Wspieram.
Spodobał Ci się artykuł? Wesprzyj nas »