O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

Gabinet Osobliwości – czyli kalendarz prezentujący sztukę złotniczą i wspierający Niezłą SztukęPotrzebujemy Twojej pomocy. Wesprzyj nas »

Dobra dusza, kobieta o wielkim sercu, artystka, projektantka niezwykłej biżuterii Sztuk Kilka – Art Jewelry Marta Norenberg, postanowiła wesprzeć nas organizując aukcję, z której dochód zasili naszą działalność. Marta zaprosiła artystów tworzących biżuterię z metali szlachetnych do stworzenia czegoś ekstra – w rezultacie powstało kilkanaście niezwykłych prac, które zebrała w kalendarz na 2021 rok. Unikatowy egzemplarz kalendarza będzie można licytować już 24 listopada o 19:30 na fanpage’u: fb.com/sztukkilka.

Sztuk Kilka – Art Jewelry by Marta Norenberg, biżuteria artystyczna, aukcja na rzecz fundacji, kalendarz 2021, Niezła sztuka

Marta Norenberg, Sztuk Kilka – Art Jewelry

fleuron niezła sztuka pipsztok

Czym jest Gabinet Osobliwości?

Rękami Stworzone – Art Jewellery by Iwona Tamborska, biżuteria artystyczna, aukcja na rzecz fundacji, kalendarz 2021, Niezła sztuka

Rękami Stworzone – Art Jewellery by Iwona Tamborska

W codziennym pędzie nie zawsze znajdujemy czas albo motywację na realizację nietypowych pomysłów i pasji. Wymagające projekty wkładamy do szuflady, skazując je na wieczne niezrealizowanie. Zapominamy przy tym, jak takie uwolnienie wyobraźni przekute w realny przedmiot potrafi zmienić twórczość, a czasem i życie. Gabinet Osobliwości, to próba oswobodzenia twórczego ducha!

Do projektu Marta Norenberg zaprosiła artystów tworzących biżuterię z metali szlachetnych, początkowo nie mówiąc im, kto jeszcze weźmie w nim udział. Wybrała osoby o wysokim poziomie artystycznym, legalnie działające i dbające o medialną stronę swoich biznesów. Dała im swobodę twórczą, aby wykonali biżuterię, która gra w ich duszach, dawno zapomniany projekt lub szaloną wizję bez myślenia o kosztach i potrzebnym czasie.

Sztuk Kilka – Art Jewelry by Marta Norenberg, biżuteria artystyczna, aukcja, Niezła sztuka

Sztuk Kilka – Art Jewelry by Marta Norenberg

W rezultacie powstało kilkanaście niesamowitych prac, które zebrała w kalendarz na 2021 rok. Jeden z egzemplarzy przekażemy na przyszłoroczną licytację WOŚP. Natomiast drugi trafi na zorganizowaną przeze nią licytację na jej fanpage’u, a cały dochód zasili konto Fundacji Niezła Sztuka, która tak dzielnie wspiera współczesnych twórców i propaguje wiedzę o sztuce 🙂

Pomysłodawczyni o projekcie…

Po co to wszystko? Aby ukazać różne oblicza złotnictwa i biżuterii z metali szlachetnych. Pokazać, że osoby działające w jednej branży potrafią razem coś stworzyć mimo, że nie ma z tego materialnych profitów. Żeby lepiej się poznać, wspierać i dobrze się razem bawić!

Anna Betley Enamel Art, biżuteria artystyczna, aukcja, Niezła sztuka

Anna Betley Enamel Art

Mimo, że mamy różne style, sposoby pracy i postrzegania świata, to gdy zbierze się wszystkie prace oraz ich opisy, to widać między nimi wiele powiązań. I to bez odgórnie danego tematu! Jest ogrom symboliki, zakorzenienia w naturze i odwołań do kultury, choć wyrażone różnymi formami biżuterii.

Kornelia Sus silver jewellery, biżuteria artystyczna, aukcja, Niezła sztuka

Kornelia Sus silver jewellery

Widać, że biżuteria, którą tworzymy jest jednocześnie wytworem artystycznym, ale z dozą praktycznego użycia. Ma żyć razem z użytkownikiem, starzeć się i nabierać znaczenia dla osoby noszącej. Artyści, którzy wzięli udział w projekcie:


Dziękujemy Ci, że czytasz nasze artykuły. Właśnie z myślą o takich cudownych osobach jak Ty je tworzymy. Osobach, których nie przerażają długie artykuły, które lubią czytać i doceniają nasze publikacje. Wszystko, co widzisz na portalu jest dostępne bezpłatnie, a ponieważ wkładamy w to dużo serca i pracy, to również zajmuje nam to sporo czasu. Nie mamy na prowadzenie portalu grantu ani pomocy żadnej instytucji. Bez Waszych darowizn nie będziemy miały funduszy na publikacje. Dlatego Twoje wsparcie jest dla nas bardzo ważne. Jeśli lubisz czytać niezłosztukowe artykuły – wesprzyj nas. Nawet niewielka kwota ma ogromne znaczenie. Zwłaszcza teraz potrzebujemy Twojej pomocy bardziej niż kiedykolwiek.
Dziękujemy Ci bardzo, Asia i Dana, założycielki Fundacji Niezła sztukaPortal NiezlaSztuka.net prowadzony jest przez Fundację Promocji Sztuki „Niezła Sztuka”. Wszystkie publikacje finansowane są dzięki darowiznom Czytelników. Dlatego Twoja pomoc jest bardzo ważna. Jeśli chcesz wesprzeć nas w tworzeniu tego miejsca w polskim internecie na temat sztuki, będziemy Ci bardzo wdzięczni. Nawet 1 zł ma dla nas ogromne znaczenie.

Wesprzyj »Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *
Niezła Sztuka?
Czytam. Lubię. Wspieram.
Spodobał Ci się artykuł? Wesprzyj nas »