O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

Forum Sztuki Złotniczej vol. 2Przekaż nam 1.5%. Wesprzyj naszą edukacyjną misję »

Forum Sztuki Złotniczej vol. 2
Hotel Bazar, Ignacego Paderewskiego 8, Poznań
27 października 2023, 9.00–18.00

Po ubiegłorocznej, pierwszej edycji Forum Sztuki Złotniczej, które zebrało wybitnie pozytywne recenzje, pewnym stało się, że tego typu inicjatywy są nie tylko ważne, ale wręcz niezbędne. W dalszym ciągu podtrzymujemy stanowisko, że nieobecność dziedziny sztuki, jaką aktywnie reprezentuje zaangażowane w jej promocję środowisko, powinno mówić jednym, donośnym głosem. Tylko w ten sposób zaznaczymy swoją obecność, dowiedziemy powagę toczonego dyskursu, a przede wszystkim wpłyniemy na rozwój środowiska!

Galeria YES, sztuka złotnicza, Forum Sztuki Złotniczej, konferencja, biżuteria, Poznań, niezła sztuka

Forum Sztuki Złotniczej vol. 1

Biorąc pod uwagę wyniki badań satysfakcji po udziale w ubiegłorocznym Forum Sztuki Złotniczej, program spotkania przesunął się nieco bardziej w stronę praktyki. Wśród prelegentów pojawią się bowiem twórcy biżuterii reprezentujący różne pokolenia, ale również aktywni promotorzy tej dziedziny sztuki. Nie zabraknie również studium przypadku przeprowadzonego na poziomie akademickim. Stałym punktem będzie panel dyskusyjny, który zgrabną klamrą domknie dzień pełen wartościowych wystąpień.

Forum Sztuki Złotniczej 2 – prelegenci, Yes, niezła sztuka

Forum Sztuki Złotniczej 2 – prelegenci

Tegoroczne Forum Sztuki Złotniczej odbędzie się 27 października w gościnnych murach Hotelu Bazar, który podobnie jak Galeria YES mieści się przy ulicy Paderewskiego.

Rejestrację gości rozpoczniemy o godzinie 9:00. Po sześciu prezentacjach zrealizowanych w dwóch blokach rozdzielonych przerwami, podyskutujemy w ramach panelu. Przewidywane zakończenie spotkania nastąpi o godzinie 18:00.

Swój akces w spotkaniu kierować należy na adres: [email protected]

AGENDA SPOTKANIA:

9:00-10:00 rejestracja gości

10:00-10:40 Katarzyna DEPA, Spójność w jubilerstwie online i offline

10:40-11:20 Kinga DOBROWOLSKA-BACZKUN, Złoty interes, czyli biznesplan skrojony na miarę

11:20-12:50 przerwa

12:50-13:30 Michał MYŚLIŃSKI, Współczesne złotnictwo polskie jako (nie)chciane dziedzictwo PRL

13:30-14:10 Andrzej BIELAK, Skąd się biorą złotnicy?

14:10-15:00 przerwa

15:00-15:40 Karolina KRZYWICKA, Cartier i sztuka islamu. Od tradycji do nowoczesności

15:40-16:20 Beata PALUCH, Sztuka złotnicza (nie)obecna

16:20-18:00 panel dyskusyjny

więcej informacji »


fleuron niezła sztuka pipsztok

Dziękujemy Ci, że czytasz nasze artykuły. Właśnie z myślą o takich cudownych osobach jak Ty je tworzymy. Osobach, które lubią czytać i doceniają nasze publikacje. Wszystko, co widzisz na portalu jest dostępne bezpłatnie, a ponieważ wkładamy w to dużo serca i pracy, to również zajmuje nam to sporo czasu. Nie mamy na prowadzenie portalu grantu ani pomocy żadnej instytucji. Bez Waszych darowizn nie będziemy miały funduszy na publikacje. Dlatego Twoje wsparcie jest dla nas bardzo ważne. Jeśli lubisz czytać niezłosztukowe artykuły – wesprzyj nas.
Dziękujemy Ci bardzo, Joanna i Dana, założycielki Fundacji Niezła sztukaPortal NiezlaSztuka.net prowadzony jest przez Fundację Promocji Sztuki „Niezła Sztuka”. Publikacje finansowane są głównie dzięki darowiznom Czytelników. Dlatego Twoja pomoc jest bardzo ważna. Jeśli chcesz wesprzeć nas w tworzeniu tego miejsca w polskim internecie na temat sztuki, będziemy Ci bardzo wdzięczni.

Wesprzyj »Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *