O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

„Chłopi” – nowy film twórców „Twojego Vincenta”Potrzebujemy Twojej pomocy. Wesprzyj nas »

Studio animacji znane z przełomowych, artystycznych i osiągających komercyjny sukces filmów takich jak Twój Vincent oraz Piotruś i wilk rozpoczyna zdjęcia do nowego projektu. Chłopi Doroty Kobieli to film oparty na noblowskiej powieści Władysława Stanisława Reymonta pod tym samym tytułem. Prezentujemy niepublikowany dotąd zwiastun koncepcyjny, który pokazuje, co planują twórcy!

Film Twój Vincent Doroty Kobieli i Hugh Welchmana był pierwszą na świecie pełnometrażową animacją malarska. Odniósł ogromny sukces i zdobył nominację do Oscara i Złotych Globów. Dzieło składa się z 65 000 klatek, które zostały namalowane jako obrazy techniką naśladującą obrazy Vincenta. A do jego stworzenia zaangażowana całą armię malarzy – 125 osób.

Trudno się dziwić się, że informacja o nowym projekcie twórców animacji budzi tak duże zainteresowanie. Zwłaszcza, że tym razem biorą na warsztat klasykę polskiej literatury, czyli Chłopów Władysława Reymonta. Prace nad zdjęciami dopiero się rozpoczną, a już ogromnie zachwycił nas zwiastun koncepcyjny:

O projekcie opowiada producent liniowy studia BreakThru Films – Tomasz Wochniak:

– Sceny początkowo nakręcimy z aktorami, zdjęcia potrwają 36 dni. Następnie każdą klatkę ręcznie namalujemy jako obraz olejny, łącznie powstanie ok. 72 tys. klatek. By tego dokonać, w projekcie weźmie udział ponad 50 malarzy pracujących w trzech studiach: głównym w Sopocie, w Serbii oraz na Ukrainie.

film chłopi, twój vincent, niezła sztuka

Kadr z filmu „Chłopi”

Chłopi zostaną zrealizowani w tej samej technice malarskiej co Twój Vincent. Główną inspiracją jest malarstwo okresu Młodej Polski, a na ekranie pojawią kadry zainspirowane twórczością takich artystów jak Józef Chełmoński, Ferdynand Ruszczyc czy Leon Wyczółkowski.

film chłopi, twój vincent, niezła sztuka

Animacja opowie o losach rodziny Borynów oraz Jagny, na której w dużej mierze będzie skupiać się fabuła. To historia o tragicznej miłości i życiu w małej społeczności, gdzie reguły i brutalne zasady gry wyznaczają każdemu określone miejsce w grupie, a próba wyjścia po za ramy może skończyć się upokorzeniem oraz odrzuceniem. Pomimo, że akcja toczy się w unikalnym mikroświecie wiejskiej wspólnoty, snuta przez twórców opowieść jest niezwykle uniwersalna i aktualna.

film chłopi, twój vincent, niezła sztuka

film chłopi, twój vincent, niezła sztuka

film chłopi, twój vincent, niezła sztuka

W rolę Jagnę wcieli się Kamila Urzędowska. Oprócz niej na ekranie zobaczymy także m.in. Mirosława Bakę (Boryna), Sonię Mietelicę (Hanka), Roberta Gulaczyka (Antek), Ewę Kasprzyk (Dominikowa), Andrzeja Konopkę (Wójt), Małgorzatę Kożuchowską czy Julię Wieniawę. A muzykę do filmu stworzy L.U.C..

– Po latach pracy nad filmem o Vincencie van Goghu poczułam silną potrzebę, by opowiedzieć o kobietach: ich zmaganiach, pasji i sile – opowiada Dorota Kobiela, reżyserka i scenarzystka filmu.

Premiera Chłopów planowana jest na 2022 rok.

chłopi film, twój vincent, niezła sztuka


więcej informacji: www.chlopifilm.pl


 


Dziękujemy Ci, że czytasz nasze artykuły. Właśnie z myślą o takich cudownych osobach jak Ty je tworzymy. Osobach, które lubią czytać i doceniają nasze publikacje. Wszystko, co widzisz na portalu jest dostępne bezpłatnie, a ponieważ wkładamy w to dużo serca i pracy, to również zajmuje nam to sporo czasu. Nie mamy na prowadzenie portalu grantu ani pomocy żadnej instytucji. Bez Waszych darowizn nie będziemy miały funduszy na publikacje. Dlatego Twoje wsparcie jest dla nas bardzo ważne. Jeśli lubisz czytać niezłosztukowe artykuły – wesprzyj nas.
Dziękujemy Ci bardzo, Joanna i Dana, założycielki Fundacji Niezła sztukaPortal NiezlaSztuka.net prowadzony jest przez Fundację Promocji Sztuki „Niezła Sztuka”. Wszystkie publikacje finansowane są dzięki darowiznom Czytelników. Dlatego Twoja pomoc jest bardzo ważna. Jeśli chcesz wesprzeć nas w tworzeniu tego miejsca w polskim internecie na temat sztuki, będziemy Ci bardzo wdzięczni.

Wesprzyj »One thought on “„Chłopi” – nowy film twórców „Twojego Vincenta”

  1. Czekam z niecierpliwością na ten film. Zapowiada się ciekawie. Mam nadzieję, że został dobrze skonsultowany ze specjalistami jeśli chodzi i realia etnograficzne regionu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *