O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

Punkty Widzenia. Młodzi o TriennalePrzekaż nam 1.5%. Wesprzyj naszą edukacyjną misję »

Wiele miejsc kultury coraz chętniej otwiera się na najmłodszych odbiorców, ale projekt „Punkty Widzenia. Młodzi o Triennale” realizowany w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi – idzie o krok dalej. Młodzi adepci sztuki nie tylko poznają prace zgromadzone na ogromnej wystawie 16. Międzynarodowego Triennale Tkaniny, ale także uczą się je opisywać, interpretować i swoim punktem widzenia dzielić się z innymi.

Poczuć się przez chwilę krytykiem, fotografem, kuratorem wystawy – to unikalne doświadczenia, które siedmioro dzieciaków zdobywa podczas kliku miesięcy warsztatów w CMWŁ.

fot. HAWA habryn/wawrzoła

Tkanina artystyczna dla wielu dorosłych odbiorców bywa medium trudnym i hermetycznym, ale obiecujemy że patrząc z perspektywy dzieci, łatwiej dostrzec sedno prac i pozwolić także sobie na puszczenie wodzy fantazji. Świetnym przewodnikiem i inspiracją dla własnych poszukiwań będzie 7 indywidualnych katalogów z opisami, zdjęciami i grafikami dzieci. Każda z tych publikacji to odmienny świat pełen wrażliwości, zaskakujących interpretacji, oryginalnych form plastycznych. Adam, Apolonia, Franek, Hania, Lidia, Michasia i Nadia, czyli twórcy wspomnianych publikacji – podzielą się swoimi interpretacjami także z uczestnikami oprowadzań po wystawie. Dlatego w ramach projektu nie ominą ich m.in. warsztaty z emisji głosu. Zdobywając kolejne umiejętności będą mieli okazję, by przyjrzeć się pracy muzeum „od kuchni” i „od małego” z zapoznawać się z językiem sztuki.

fot. HAWA habryn/wawrzoła

Na tym nie koniec, bo w 2020 roku przed dziećmi stanie jeszcze jedno zadanie – organizacja wystawy, która w interaktywny sposób wciągnie kolejne dzieci (i dorosłych!) w świat sztuki i niezwykłej dziedziny, jaką jest tkanina artystyczna.

fot. HAWA habryn/wawrzoła

fot. HAWA habryn/wawrzoła

Projekt dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z programu Edukacja kulturalna z Funduszu Promocji Kultury. Projekt dofinansowany ze środków Miasta Łodzi.

Więcej informacji na stronie www.cmwl.pl


fleuron niezła sztuka pipsztok

Dziękujemy Ci, że czytasz nasze artykuły. Właśnie z myślą o takich cudownych osobach jak Ty je tworzymy. Osobach, które lubią czytać i doceniają nasze publikacje. Wszystko, co widzisz na portalu jest dostępne bezpłatnie, a ponieważ wkładamy w to dużo serca i pracy, to również zajmuje nam to sporo czasu. Nie mamy na prowadzenie portalu grantu ani pomocy żadnej instytucji. Bez Waszych darowizn nie będziemy miały funduszy na publikacje. Dlatego Twoje wsparcie jest dla nas bardzo ważne. Jeśli lubisz czytać niezłosztukowe artykuły – wesprzyj nas.
Dziękujemy Ci bardzo, Joanna i Dana, założycielki Fundacji Niezła sztukaPortal NiezlaSztuka.net prowadzony jest przez Fundację Promocji Sztuki „Niezła Sztuka”. Publikacje finansowane są głównie dzięki darowiznom Czytelników. Dlatego Twoja pomoc jest bardzo ważna. Jeśli chcesz wesprzeć nas w tworzeniu tego miejsca w polskim internecie na temat sztuki, będziemy Ci bardzo wdzięczni.

Wesprzyj »Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *