O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

31. edycja Konkursu Dobry Wzór



Przekaż nam 1.5%. Wesprzyj naszą edukacyjną misję »

Właśnie wystartowała kolejna edycja najstarszego polskiego konkursu wzorniczego – Dobry Wzór, który wyróżnia najlepiej zaprojektowane produkty i usługi dostępne na polskim rynku. Od 31 lat Instytut Wzornictwa Przemysłowego przyznaje znak Dobry Wzór, nagradzając innowacyjność, estetykę, funkcjonalność i jakość wdrażanych rozwiązań.

Instytut Wzornictwa Przemysłowego, konkurs Dobry Wzór, projektowanie, design, niezła sztuka

31. edycja Konkursu Dobry Wzór

Każdego roku IWP dostosowuje kategorie konkursu do zmieniających się trendów rynkowych. W tym roku można zgłaszać się w 14 kategoriach, w tym zupełnie nowych: Wellness/Beauty, Fashion, UX/UI. Szanse będą mieli również młodzi producenci i początkujący twórcy. Kolejny rok z rzędu dla projektantów nieposiadających swoich produktów w masowej produkcji jest też specjalna kategoria – „Szczęśliwa trzynastka”.

Produkty i usługi są oceniane przez interdyscyplinarne jury składające się z m.in. ekspertów IWP, uznanych projektantów i przedstawicieli polskiego biznesu. Zgłoszenia można przesyłać do 25 września 2024 roku!

Dzięki współpracy z szerokim gronem partnerów merytorycznych i medialnych, produkty nagrodzone tytułem Dobry Wzór zyskują uznanie zarówno wśród ekspertów, jak i klientów.

Produkty i usługi zgłoszone do konkursu ocenia interdyscyplinarne jury oraz eksperci IWP. Stale poszerza się zakres i prestiż dodatkowych nagród, aby konkurs Dobry Wzór był postrzegany jako wyznacznik designu na najwyższym poziomie wśród polskich przedsiębiorców i konsumentów. Nagrody specjalne przyznawane przez Partnerów i Patronów IWP to szansa na dodatkowe wyróżnienie firmy w danej kategorii. Instytut oferuje szeroką listę usług w ramach promocji marketingowej. Dobry Wzór to nie tylko prestiż uczestnictwa w najważniejszym konkursie wzorniczym, lecz również realne wsparcie dla biznesu, szansa nawiązania intratnych relacji biznesowych i umacnianie wizerunku „designerskiej marki”.

Jury konkursu: Daniel Kraszewski, Michał Bonikowski, Mikołaj Wierszyłłowski, Tomasz Pągowski, prof. Jerzy Porębski, prof. Grzegorz Niwiński, prof. dr hab. Marek Adamczewski, Prezes Edyta Demby-Siwek, Izabela Banaś, Kamil Kowalski, Agnieszka Stefańska, Mariusz Przybylski, Katarzyna Księżopolska.

Nagrodzone i nominowane produkty oraz usługi zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w siedzibie IWP w Warszawie. Wystawie towarzyszy dwujęzyczny katalog, który w wersji cyfrowej stanowi dodatkowy materiał promocyjny dla projektantów, producentów i usługodawców.

Więcej informacji »



Portal NiezlaSztuka.net prowadzony jest przez Fundację Promocji Sztuki „Niezła Sztuka”. Publikacje finansowane są głównie dzięki darowiznom Czytelników. Dlatego Twoja pomoc jest bardzo ważna. Jeśli chcesz wesprzeć nas w tworzeniu tego miejsca w polskim internecie na temat sztuki, będziemy Ci bardzo wdzięczni.

Wesprzyj »



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *