O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

Monika DałekPotrzebujemy Twojej pomocy. Wesprzyj nas »

Skontaktuj się z artystką »


monika dalekMonika Dałek ukończyła Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi na Wydziale Edukacji Wizualnej. Dyplom w Pracowni Malarstwa prof. Włodzimierza Stelmaszczyka, aneks do dyplomu – książka artystyczna w Pracowni Projektowania graficznego adi. Włodzimierza Morawskiego. Zajmuje się różnymi dziedzinami sztuk wizualnych, głównie malarstwem, w którym bohaterami czyni postacie bezimienne, sugerując tym samym, że interesuje ją człowiek w ogólności. Poszczególne sylwetki przedstawione w sposób uproszczony, pozbawione cech indywidualnych stają się figurami w „teatrze sytuacji”, stwarza to tym samym atmosferę niedopowiedzenia. Wierzy w ciągłą zmienność sztuki, to przekonanie przemyca w swych pracach stosując różne konwencje. Autorka wystaw indywidualnych i uczestniczka wystaw zbiorowych.

Wybrane wystawy:
2015
– „Drugi Niezależny Salon Łódzkich Młodych Twórców” – Muzeum Włókiennictwa w Łodzi,
2014
– „Inspiracje filmowe” – Muzeum Kinematografii w Łodzi,
– „Artygiel” – 2 kielecka wystawa artystów regionu,
2012
– „12 + 1” – Pedagogiczna Biblioteka Publiczna w Zgierzu,
2011
– „Notatki” – Galeria „Widok” w Łodzi,
2009
– „Akcja Re:akcja” – Muzeum Sztuki 2 w Łodzi,
– Wystawa rysunków – Galeria Wydziału Edukacji Wizualnej Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi
– „Najlepsze dyplomy” – Biała Fabryka, Muzeum Włókiennictwa w Łodzi,
2008
– Wystawa rysunków – galeria „Pod Napięciem” w Łodzi


Spodobała Ci się twórczość tej artystki?
Zajrzyj do naszego sklepu, znajdziesz tam wydruki jej prac >>


Galeria

monikadalek_1

monikadalek_1_detal

monikadalek_4

monikadalek_2

monikadalek_6

dalekmonika_13


Projekt digitalizacji prac tej artystki dofi­nan­so­wany ze środ­ków programu Grant na lep­szy start współ­fi­nan­so­wa­nego ze środ­ków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich reali­zo­wa­nego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

opus-logotypyKontakt z artystką:

[vfb id=’119′]


Dziękujemy Ci, że czytasz nasze artykuły. Właśnie z myślą o takich cudownych osobach jak Ty je tworzymy. Osobach, których nie przerażają długie artykuły, które lubią czytać i doceniają nasze publikacje. Wszystko co widzisz na portalu jest dostępne bezpłatnie, ale ponieważ wkładamy w to dużo serca i pracy, to również zajmuje nam to sporo czasu. Nie mamy na prowadzenie portalu grantu ani pomocy żadnej instytucji. Bez Waszych darowizn nie będziemy miały funduszy na publikacje. Dlatego Twoje wsparcie jest dla nas bardzo ważne. Jeśli lubisz to miejsce i lubisz czytać niezłosztukowe artykuły – wesprzyj nas. Nawet niewielka kwota ma ogromne znaczenie. Zwłaszcza teraz, kiedy dramatycznie spada nam ilość darowizn. Potrzebujemy Twojej pomocy bardziej niż kiedykolwiek.
Dziękujemy Ci bardzo, Asia i Dana, założycielki Fundacji Niezła sztukaPortal NiezlaSztuka.net prowadzony jest przez Fundację Promocji Sztuki „Niezła Sztuka”. Wszystkie publikacje finansowane są dzięki darowiznom Czytelników. Dlatego Twoja pomoc jest bardzo ważna. Jeśli chcesz wesprzeć nas w tworzeniu tego miejsca w polskim internecie na temat sztuki, będziemy Ci bardzo wdzięczni. Nawet 1 zł ma dla nas ogromne znaczenie.

Wesprzyj »Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *
Niezła Sztuka?
Czytam. Lubię. Wspieram.
Spodobał Ci się artykuł? Wesprzyj nas »