O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

♫ ZapatrzeniePrzekaż nam 1.5%. Wesprzyj naszą edukacyjną misję »

I stało się. Odważyliśmy się. Oto pierwszy podcast z fragmentem książki ukochanej przez nas pisarki – Joanny Pollakówny. Pomysł jest taki, żeby nagrywać dla was fragmenty najciekawszych, naszym zdaniem, książek, czasem nawet przed ich rynkową premierą. Jadąc samochodem, metrem czy rowerem będziecie mogli sobie posłuchać i zdecydować czy chcecie ją kupić czy nie. Podcast ten był nagrywany „chałupniczo”, ale seksowny głos nagrywającego, myślę, że wam zrekompensuje może nieidealną jakość dźwięku. Miłego słuchania.

„Patrzymy i nieważki ślad naszego wzroku nakłada się na nawarstwienia innych spojrzeń, które od pięciu wieków w uważnym zachwycie odczytywały te same kontury, badały stosunki barw, wgłębiały się  w sens ludnych scen. Te przeloty wpatrzeń – badaczy, pisarzy, miłośników sztuki – zostawiły niezmywalny ślad – nie, nie na powierzchni malowideł, ale w soczewkach naszych oczu, w konfiguracjach spojrzeń.”


Joanna Pollakówna

Zapatrzenie

słowo/obraz terytoria
Gdańsk 2014Portal NiezlaSztuka.net prowadzony jest przez Fundację Promocji Sztuki „Niezła Sztuka”. Publikacje finansowane są głównie dzięki darowiznom Czytelników. Dlatego Twoja pomoc jest bardzo ważna. Jeśli chcesz wesprzeć nas w tworzeniu tego miejsca w polskim internecie na temat sztuki, będziemy Ci bardzo wdzięczni.

Wesprzyj »2 thoughts on “♫ Zapatrzenie

  1. Hej. Przekopałam Internet w poszukiwaniu tej książki i n i c. (Zwracam się do właściciela zbioru esejów) Czy jest możliwość częściowego choć skanu dzieła? Jestem żywo zainteresowana

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *