O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

♫ ZapatrzeniePotrzebujemy Twojej pomocy. Wesprzyj nas na PATRONITE »

I stało się. Odważyliśmy się. Oto pierwszy podcast z fragmentem książki ukochanej przez nas pisarki – Joanny Pollakówny. Pomysł jest taki, żeby nagrywać dla was fragmenty najciekawszych, naszym zdaniem, książek, czasem nawet przed ich rynkową premierą. Jadąc samochodem, metrem czy rowerem będziecie mogli sobie posłuchać i zdecydować czy chcecie ją kupić czy nie. Podcast ten był nagrywany „chałupniczo”, ale seksowny głos nagrywającego, myślę, że wam zrekompensuje może nieidealną jakość dźwięku. Miłego słuchania.

„Patrzymy i nieważki ślad naszego wzroku nakłada się na nawarstwienia innych spojrzeń, które od pięciu wieków w uważnym zachwycie odczytywały te same kontury, badały stosunki barw, wgłębiały się  w sens ludnych scen. Te przeloty wpatrzeń – badaczy, pisarzy, miłośników sztuki – zostawiły niezmywalny ślad – nie, nie na powierzchni malowideł, ale w soczewkach naszych oczu, w konfiguracjach spojrzeń.”


 Pollakowna okladkaJoanna Pollakówna

Zapatrzenie

słowo/obraz terytoria
Gdańsk 2014


Portal NiezlaSztuka.net prowadzony jest przez Fundację Promocji Sztuki „Niezła Sztuka”. Wszystkie publikacje finansowane są dzięki darowiznom Czytelników. Dlatego Twoja pomoc jest bardzo ważna. Jeśli chcesz wesprzeć nas w tworzeniu tego miejsca w polskim internecie na temat sztuki, będziemy Ci bardzo wdzięczni. Nawet 1 zł ma dla nas ogromne znaczenie.

Wesprzyj »


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *ns-wspieram-post

Spodobał Ci się artykuł? Wesprzyj nas »