O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

„Spotkania ze sztuką”. Druga odsłona konkursu plastycznego dla uczniówPotrzebujemy Twojej pomocy. Wesprzyj nas »

Fundacja PGE już po raz drugi zorganizowała konkurs plastyczny pt. „Spotkania ze sztuką”, skierowany do uczniów klas podstawowych. Od samego początku konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów z całej Polski. W pierwszej edycji konkursu wpłynęło ponad 500 prac konkursowych, z których jury wyłoniło ponad 90 laureatów. Tegoroczna edycja przerosła wszelkie oczekiwania, ponieważ zgłoszonych zostało ponad 1000 prac!

Konkurs plastyczny, Spotkania ze sztuką, niezła sztuka

Zadanie konkursowe:

Zadaniem konkursowym jest przedstawienie przez Uczestnika własnej interpretacji wybranego obrazu Józefa Chełmońskiego. Technika wykonania Pracy Konkursowej jest dowolna, może to być: ołówek, kredka, flamaster, farba (akwarelowa, olejna, akrylowa), węgiel. Praca Konkursowa powinna mieć formę płaską oraz być wykonana na papierze technicznym, jednostronnie w formacie A2.

Do wygrania:

• jednodniowa wycieczka do Muzeum Narodowego (do wyboru: Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Narodowe w Lublinie, Muzeum Narodowe w Gdańsku, Muzeum Narodowe w Kielcach oraz Muzeum Narodowe w Krakowie),

• uczestnictwo w lekcji muzealnej,

• bon o wartości 300 zł do wykorzystania w sklepie Empik dla autorów zwycięskich prac,

• udostępnienie zwycięskich prac w ramach wystaw w Muzeach.

Spotkania ze sztuką, konkurs plastyczny, fundacja PGE, niezła sztuka

Jedna z prac, która zwyciężyła w konkursie plastycznym „Spotkania ze Sztuką” 2024

W Konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas I-VIII ze szkół podstawowych zlokalizowanych w miejscowościach liczących poniżej 50 000 mieszkańców. Uczniowie klasy przygotowują prace konkursowe spośród których wybiorą jedną, która zostanie przekazana w konkursie jako Praca Konkursowa. Uczestnicy wykonują Prace Konkursowe w następujących kategoriach wiekowych: klasy I –III, klasy IV-VI oraz klasy VII-VIII. Wyniki konkursu zostaną podane 19 stycznia 2024 roku.

Więcej informacji o konkursie: www.spotkaniazesztuka.pl

Zobacz wyniki tegorocznego konkursu »


Dziękujemy Ci, że czytasz nasze artykuły. Właśnie z myślą o takich cudownych osobach jak Ty je tworzymy. Osobach, które lubią czytać i doceniają nasze publikacje. Wszystko, co widzisz na portalu jest dostępne bezpłatnie, a ponieważ wkładamy w to dużo serca i pracy, to również zajmuje nam to sporo czasu. Nie mamy na prowadzenie portalu grantu ani pomocy żadnej instytucji. Bez Waszych darowizn nie będziemy miały funduszy na publikacje. Dlatego Twoje wsparcie jest dla nas bardzo ważne. Jeśli lubisz czytać niezłosztukowe artykuły – wesprzyj nas.
Dziękujemy Ci bardzo, Joanna i Dana, założycielki Fundacji Niezła sztukaPortal NiezlaSztuka.net prowadzony jest przez Fundację Promocji Sztuki „Niezła Sztuka”. Wszystkie publikacje finansowane są dzięki darowiznom Czytelników. Dlatego Twoja pomoc jest bardzo ważna. Jeśli chcesz wesprzeć nas w tworzeniu tego miejsca w polskim internecie na temat sztuki, będziemy Ci bardzo wdzięczni.

Wesprzyj »Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *