O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

Otwarcie pierwszego Muzeum w Liceum w Łodzi!Potrzebujemy Twojej pomocy. Wesprzyj nas »

3 czerwca otworzyliśmy Muzeum w Liceum w pierwszej łódzkiej szkole – XV Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza. To dla nas ogromna radość, że po wielu miesiącach przygotowań pierwsza z ekspozycji trafiła w ręce uczniów.

Muzeum w Liceum

od lewej: Joanna Majewska (Fundacja Niezła Sztuka), Jolanta Królikowska (Fundacja JOMI), Jolanta Sławińska-Ryszka (Wydział Kultury UMŁ), Ewa Kaczorowska (Dyrektor XV LO), Dana Tomczyk-Dołgij (Fundacja Niezła Sztuka), fot. Michał Greg • michalgreg.com

Bardzo miło było patrzeć na ich żywe zainteresowanie wydrukami dzieł sztuki i ukrytymi pod kodami QR biografiami artystów. Wszystkie biografie są w wersji tekstowej i jesteśmy w procesie przygotowywania wersji audio. Można już odsłuchać 3 z 10 słuchowisk, gdzie Joanna Trzepiecińska wcieliła się w rolę Anny Bilińskiej, Maciej Stuhr – Witkacego, a Bartłomiej Topa – Tadeusza Makowskiego. Kolejne będziemy sukcesywnie dodawać. Nagrania cieszyły się ogromnym powodzeniem. Już nie możemy się doczekać kolejnych odsłon projektu w kolejnych łódzkich szkołach. Ogromne podziękowania dla Fundacji Jomi oraz Urzędu Miasta, którzy wsparli projekt „Muzeum w Liceum”.

Muzeum w Liceum

fot. Michał Greg • michalgreg.com

Muzeum w Liceum

fot. Michał Greg • michalgreg.com

Muzeum w Liceum

fot. Wfoto.pl

Muzeum w Liceum

fot. Wfoto.pl

Muzeum w Liceum

fot. Michał Greg • michalgreg.com

Muzeum w Liceum

fot. Wfoto.pl


Mecenas projektu:

logo fundacja jomi

Projekt Muzeum w Liceum jest dofinansowany z budżetu Miasta Łodzi.
lodz-um

Partner projektu:
MNK logo

Do pobrania zdjęcia z otwarcia w dużej rozdzielczości »


Piękne zdjęcia do projektu zrobili: Michał Greg oraz Wfoto.Portal NiezlaSztuka.net prowadzony jest przez Fundację Promocji Sztuki „Niezła Sztuka”. Wszystkie publikacje finansowane są dzięki darowiznom Czytelników. Dlatego Twoja pomoc jest bardzo ważna. Jeśli chcesz wesprzeć nas w tworzeniu tego miejsca w polskim internecie na temat sztuki, będziemy Ci bardzo wdzięczni.

Wesprzyj »2 thoughts on “Otwarcie pierwszego Muzeum w Liceum w Łodzi!

  1. Wspaniała inicjatywa! Sztuka w szkołach zniknęła gdzieś w cieniu, a dzięki takim działaniom z tego cienia wychodzi. My również staramy się upowszechniać sztukę w naszej szkole, stąd z niemałą zazdrością patrzymy na „Muzeum w Liceum”…
    Redakcja szkolnej gazety o sztuce Sztuka Puka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *