O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

Otwarcie pierwszego Muzeum w Liceum w Łodzi!Przekaż nam 1.5%. Wesprzyj naszą edukacyjną misję »

3 czerwca otworzyliśmy Muzeum w Liceum w pierwszej łódzkiej szkole – XV Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza. To dla nas ogromna radość, że po wielu miesiącach przygotowań pierwsza z ekspozycji trafiła w ręce uczniów.

Muzeum w Liceum

od lewej: Joanna Majewska (Fundacja Niezła Sztuka), Jolanta Królikowska (Fundacja JOMI), Jolanta Sławińska-Ryszka (Wydział Kultury UMŁ), Ewa Kaczorowska (Dyrektor XV LO), Dana Tomczyk-Dołgij (Fundacja Niezła Sztuka), fot. Michał Greg • michalgreg.com

Bardzo miło było patrzeć na ich żywe zainteresowanie wydrukami dzieł sztuki i ukrytymi pod kodami QR biografiami artystów. Wszystkie biografie są w wersji tekstowej i jesteśmy w procesie przygotowywania wersji audio. Można już odsłuchać 3 z 10 słuchowisk, gdzie Joanna Trzepiecińska wcieliła się w rolę Anny Bilińskiej, Maciej Stuhr – Witkacego, a Bartłomiej Topa – Tadeusza Makowskiego. Kolejne będziemy sukcesywnie dodawać. Nagrania cieszyły się ogromnym powodzeniem. Już nie możemy się doczekać kolejnych odsłon projektu w kolejnych łódzkich szkołach. Ogromne podziękowania dla Fundacji Jomi oraz Urzędu Miasta, którzy wsparli projekt „Muzeum w Liceum”.

Muzeum w Liceum

fot. Michał Greg • michalgreg.com

Muzeum w Liceum

fot. Michał Greg • michalgreg.com

Muzeum w Liceum

fot. Wfoto.pl

Muzeum w Liceum

fot. Wfoto.pl

Muzeum w Liceum

fot. Michał Greg • michalgreg.com

Muzeum w Liceum

fot. Wfoto.pl


Mecenas projektu:

logo fundacja jomi

Projekt Muzeum w Liceum jest dofinansowany z budżetu Miasta Łodzi.
lodz-um

Partner projektu:
MNK logo

Do pobrania zdjęcia z otwarcia w dużej rozdzielczości »


Piękne zdjęcia do projektu zrobili: Michał Greg oraz Wfoto.


fleuron niezła sztuka pipsztok

Dziękujemy Ci, że czytasz nasze artykuły. Właśnie z myślą o takich cudownych osobach jak Ty je tworzymy. Osobach, które lubią czytać i doceniają nasze publikacje. Wszystko, co widzisz na portalu jest dostępne bezpłatnie, a ponieważ wkładamy w to dużo serca i pracy, to również zajmuje nam to sporo czasu. Nie mamy na prowadzenie portalu grantu ani pomocy żadnej instytucji. Bez Waszych darowizn nie będziemy miały funduszy na publikacje. Dlatego Twoje wsparcie jest dla nas bardzo ważne. Jeśli lubisz czytać niezłosztukowe artykuły – wesprzyj nas.
Dziękujemy Ci bardzo, Joanna i Dana, założycielki Fundacji Niezła sztukaPortal NiezlaSztuka.net prowadzony jest przez Fundację Promocji Sztuki „Niezła Sztuka”. Publikacje finansowane są głównie dzięki darowiznom Czytelników. Dlatego Twoja pomoc jest bardzo ważna. Jeśli chcesz wesprzeć nas w tworzeniu tego miejsca w polskim internecie na temat sztuki, będziemy Ci bardzo wdzięczni.

Wesprzyj »2 thoughts on “Otwarcie pierwszego Muzeum w Liceum w Łodzi!

  1. Wspaniała inicjatywa! Sztuka w szkołach zniknęła gdzieś w cieniu, a dzięki takim działaniom z tego cienia wychodzi. My również staramy się upowszechniać sztukę w naszej szkole, stąd z niemałą zazdrością patrzymy na „Muzeum w Liceum”…
    Redakcja szkolnej gazety o sztuce Sztuka Puka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *