O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

Kołobajki – opowieści, które aby zobaczyć, wystarczy dotknąćPotrzebujemy Twojej pomocy. Wesprzyj nas »

Kołobajki to pracownia książek dotykowych dla dzieci niewidomych i słabowidzących. Patrycja i Kirył tworzą bajki, które aby zobaczyć, wystarczy dotknąć. Patrycja – artystyczna dusza ale uwielbiająca wypełniać tabelki i robić listę zadań i Kirył – organizator, marketingowiec i copywriter.

Temat książek dotykowych podłapała Patrycja, kiedy wiele lat temu udało jej się wygrać swój pierwszy w życiu konkurs – konkurs na książkę dotykową. Kirył odkrył w tym niesamowity potencjał i zmotywował do założenia pracowni. Teraz są po premierze pierwszego tytułu Morskie Przygody Kapitana Seo i po jego pierwszych sukcesach.

kolobajki-ksiazeczki-dla-niewidomych-1

 

Manufaktura Książki – ogólnopolski konkurs na książkę dotykową nagrodziła ich pierwszym miejscem i wyróżnieniem jakim jest zaproszenie do grona jurorów w przyszłej edycji.

Jak to robią? Szukają faktur, kształtów i materiałów. Wpadli już w nałóg dotykania wszystkiego co wygląda inspirująco, zamykania oczu i zastanawiania się nad tym co to może przypominać. Delikatny papier ścierny staje się plażą,  silikonowa fuga potworem morskim. Kolekcjonując inspirujące materiały powoli zamienili sypialnie w warsztat. Książki dotykowe tak ich pochłonęły, że jeden pokój w ich niewielkim dwupokojowym mieszkaniu poświęcili na pracownie.

W ich pracy widać ogromną pasję i chęć robienia rzeczy, które pomagają innym. Choć sami są na początku swojej drogi i jest im ciężko, już zaangażowali się w pomoc innym i przekazali jedną ze swoich książek na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Jeśli chcecie nabyć taką książkę, żeby np. ufundować ją dla potrzebujących dzieciaków polecamy wam Aukcję. 

kolobajki-ksiazeczki-dla-niewidomych-4

 

kolobajki-ksiazeczki-dla-niewidomych-7

 

 


sklep.niezlasztuka.net

sklep.niezlasztuka.net

Dziękujemy Ci, że czytasz nasze artykuły. Właśnie z myślą o takich cudownych osobach jak Ty je tworzymy. Osobach, które lubią czytać i doceniają nasze publikacje. Wszystko, co widzisz na portalu jest dostępne bezpłatnie, a ponieważ wkładamy w to dużo serca i pracy, to również zajmuje nam to sporo czasu. Nie mamy na prowadzenie portalu grantu ani pomocy żadnej instytucji. Bez Waszych darowizn nie będziemy miały funduszy na publikacje. Dlatego Twoje wsparcie jest dla nas bardzo ważne. Jeśli lubisz czytać niezłosztukowe artykuły – wesprzyj nas.
Dziękujemy Ci bardzo, Joanna i Dana, założycielki Fundacji Niezła sztukaPortal NiezlaSztuka.net prowadzony jest przez Fundację Promocji Sztuki „Niezła Sztuka”. Wszystkie publikacje finansowane są dzięki darowiznom Czytelników. Dlatego Twoja pomoc jest bardzo ważna. Jeśli chcesz wesprzeć nas w tworzeniu tego miejsca w polskim internecie na temat sztuki, będziemy Ci bardzo wdzięczni.

Wesprzyj »Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *