O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

Kołobajki – opowieści, które aby zobaczyć, wystarczy dotknąć + Aukcja WOŚPPotrzebujemy Twojej pomocy. Wesprzyj nas »

Kołobajki to pracownia książek dotykowych dla dzieci niewidomych i słabowidzących. Patrycja i Kirył tworzą bajki, które aby zobaczyć, wystarczy dotknąć. Patrycja – artystyczna dusza ale uwielbiająca wypełniać tabelki i robić listę zadań i Kirył – organizator, marketingowiec i copywriter.

Temat książek dotykowych podłapała Patrycja, kiedy wiele lat temu udało jej się wygrać swój pierwszy w życiu konkurs – konkurs na książkę dotykową. Kirył odkrył w tym niesamowity potencjał i zmotywował do założenia pracowni. Teraz są po premierze pierwszego tytułu Morskie Przygody Kapitana Seo i po jego pierwszych sukcesach.

kolobajki-ksiazeczki-dla-niewidomych-1

kolobajki-ksiazeczki-dla-niewidomych-2

kolobajki-ksiazeczki-dla-niewidomych-3

Manufaktura Książki – ogólnopolski konkurs na książkę dotykową nagrodziła ich pierwszym miejscem i wyróżnieniem jakim jest zaproszenie do grona jurorów w przyszłej edycji.

Jak to robią? Szukają faktur, kształtów i materiałów. Wpadli już w nałóg dotykania wszystkiego co wygląda inspirująco, zamykania oczu i zastanawiania się nad tym co to może przypominać. Delikatny papier ścierny staje się plażą,  silikonowa fuga potworem morskim. Kolekcjonując inspirujące materiały powoli zamienili sypialnie w warsztat. Książki dotykowe tak ich pochłonęły, że jeden pokój w ich niewielkim dwupokojowym mieszkaniu poświęcili na pracownie.

W ich pracy widać ogromną pasję i chęć robienia rzeczy, które pomagają innym. Choć sami są na początku swojej drogi i jest im ciężko, już zaangażowali się w pomoc innym i przekazali jedną ze swoich książek na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Jeśli chcecie nabyć taką książkę, żeby np. ufundować ją dla potrzebujących dzieciaków polecamy wam Aukcję. 

kolobajki-ksiazeczki-dla-niewidomych-4

kolobajki-ksiazeczki-dla-niewidomych-6

kolobajki-ksiazeczki-dla-niewidomych-7

kolobajki-ksiazeczki-dla-niewidomych-8

kolobajki-ksiazeczki-dla-niewidomych-9Portal NiezlaSztuka.net prowadzony jest przez Fundację Promocji Sztuki „Niezła Sztuka”. Wszystkie publikacje finansowane są dzięki darowiznom Czytelników. Dlatego Twoja pomoc jest bardzo ważna. Jeśli chcesz wesprzeć nas w tworzeniu tego miejsca w polskim internecie na temat sztuki, będziemy Ci bardzo wdzięczni. Nawet 1 zł ma dla nas ogromne znaczenie.

Wesprzyj »Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *
Niezła Sztuka?
Czytam. Lubię. Wspieram.
Spodobał Ci się artykuł? Wesprzyj nas »