O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

Darmowy listopad w Rezydencjach Królewskich 2022Przekaż nam 1.5%. Wesprzyj naszą edukacyjną misję »

W 2022 odbywa się 11. już edycja akcji „Darmowy listopad w Rezydencjach Królewskich”, a liczba instytucji uczestniczących w akcji z roku na rok wciąż rośnie. Dzięki niej, rezydencje królewskie przez cały miesiąc udostępniają znaczącą część swojej oferty nieodpłatnie.

Zamek Królewski w Warszawie, darmowy listopad, rezydencje królewskie, niezła sztuka

Zamek Królewski w Warszawie, źródło: www.zamek-krolewski.pl

Początkowo akcja ta dotyczyła tylko najbardziej ikonicznych polskich muzeów takich jak Zamek Królewski na Wawelu, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie Muzeum Pałac Króla Jana III w Wilanowie czy Zamek Królewski w Warszawie.

Łazienki Królewskie, niezła sztuka

Jesienne Łazienki Królewskie, fot. Paweł Czarnecki

Ostatnio do tego znakomitego grona dołączyły również muzea w Lublinie i Sandomierzu, a także Zamek Żupny w Wieliczce.

Podczas tegorocznej edycji będzie można więc zwiedzić Zamek Królewski na Wawelu, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Muzeum Pałac Króla Jana III w Wilanowie, Zamek Królewski w Poznaniu, Zamek Lubelski, Zamek w Malborku oraz jego oddziały w Kwidzynie i Sztumie, Zamek Królewski w Sandomierzu, Zamek Żupny w Wieliczce i Zamek Królewski w Warszawie. Co więcej, będzie można zobaczyć nie tylko wystawy stałe i czasowe, ale także wziąć udział w konferencjach, warsztatach, wykładach i innych spotkaniach edukacyjnych.

 


fleuron niezła sztuka pipsztok

Dziękujemy Ci, że czytasz nasze artykuły. Właśnie z myślą o takich cudownych osobach jak Ty je tworzymy. Osobach, które lubią czytać i doceniają nasze publikacje. Wszystko, co widzisz na portalu jest dostępne bezpłatnie, a ponieważ wkładamy w to dużo serca i pracy, to również zajmuje nam to sporo czasu. Nie mamy na prowadzenie portalu grantu ani pomocy żadnej instytucji. Bez Waszych darowizn nie będziemy miały funduszy na publikacje. Dlatego Twoje wsparcie jest dla nas bardzo ważne. Jeśli lubisz czytać niezłosztukowe artykuły – wesprzyj nas.
Dziękujemy Ci bardzo, Joanna i Dana, założycielki Fundacji Niezła sztukaPortal NiezlaSztuka.net prowadzony jest przez Fundację Promocji Sztuki „Niezła Sztuka”. Publikacje finansowane są głównie dzięki darowiznom Czytelników. Dlatego Twoja pomoc jest bardzo ważna. Jeśli chcesz wesprzeć nas w tworzeniu tego miejsca w polskim internecie na temat sztuki, będziemy Ci bardzo wdzięczni.

Wesprzyj »Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *