O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

Upowszechnianie kultury i sztuki w mediach społecznościowych



Przekaż nam 1.5%. Wesprzyj naszą edukacyjną misję »

Upowszechnianie kultury i sztuki w mediach społecznościowych
Konferencja naukowa
28.10.2024, g.10:30–14:00
Muzeum Ziemi Lubuskiej,
al. Niepodległości 15, Zielona Góra.

Muzeum Ziemi Lubuskiej serdecznie zaprasza na konferencję pt. „Upowszechnianie kultury i sztuki w mediach społecznościowych”. Jest to pierwsze wydarzenie tego typu, organizowane przez Muzeum Ziemi Lubuskiej, które koncentruje się na roli współczesnych mediów i świata cyfrowego w kontekście promocji kultury i sztuki.

Media społecznościowe pełnią kluczową rolę w promowaniu kultury i sztuki, umożliwiając artystom i organizatorom wydarzeń dotarcie do szerokiego grona odbiorców. Dzięki nim możliwe jest budowanie społeczności, angażowanie obserwatorów oraz efektywne komunikowanie się z publicznością w czasie rzeczywistym. Nasza konferencja ma na celu odkrycie potencjału mediów społecznościowych w kontekście promocji kultury i sztuki, a także adaptację do aktualnych trendów. Dodatkowo stawia sobie za zadanie integrację środowiska osób pracujących w kulturze i nauce wokół wspólnego tematu, jakim jest skuteczne wykorzystanie nowoczesnych narzędzi komunikacyjnych.

W gronie prelegentów znajdą się specjaliści z narodowych muzeów: Anna Kowalów z Muzeum Narodowego we Wrocławiu oraz Paweł Napierała z Muzeum Narodowego w Poznaniu. Spotkanie rozpocznie się wykładem inauguracyjnym, który poprowadzi prof. dr hab. Szymon Ossowski z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W gronie prelegentów znajduje się także dr Marek Zadłuży, założyciel Physical ArtHouse w Zielonej Górze, choreograf, który na co dzień promuje swoje działania w mediach społecznościowych, oraz Gabriela Trepanowska, historyczka sztuki, na co dzień mieszkająca w Gdańsku, założycielka popularnego profilu na Instagramie „Dziewczyna z Obrazem” (17 tys. obserwujących).

Zachęcamy do udziału studentów, osoby pracujące w kulturze i sztuce, a także wszystkich zainteresowanych tematyką mediów społecznościowych i ich rolą w promocji kultury i sztuki. Konferencja będzie doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy, wymiany doświadczeń oraz nawiązania cennych kontaktów zawodowych. To wydarzenie, które połączy naukowe refleksje z praktycznymi wskazówkami dotyczącymi wykorzystania mediów społecznościowych w dziedzinie kultury i sztuki.

fleuron niezła sztuka pipsztok

Program konferencji:

Godz. 10:30–10:45
Powitanie gości przez Leszka Kanię, Dyrektora Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze

Godz. 10:45–11:15
Wykład inauguracyjny prof. dr hab. Szymona Ossowskiego z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Godz. 11:15–11:40
Anna Kowalów, rzeczniczka prasowa Muzeum Narodowego we Wrocławiu. „Rola mediów społecznościowych w promocji muzeum”

Godz. 11:40–12:05
Gabriela Trepanowska, historyczka sztuki, założycielka profilu na Instagramie „Dziewczyna z Obrazem”. „Dialog – most do dobrej współpracy”

Godz. 12:05–12:35
Przerwa na poczęstunek

Godz. 12:35–13:00
dr Paweł Napierała, Muzeum Narodowe w Poznaniu. „Sztuka i Publiczność. Jak przyciągnąć widownię. Promocja wystawy „Idę w świat i trwam. Obrazy Jacka Malczewskiego ze zbiorów Lwowskiej Narodowej Galerii Sztuki im. Borysa Woźnickiego”

Godz. 13:00–13:25
dr Marek Zadłużny, założyciel kolektywu tanecznego Physical ArtHouse, MCKiE w Zielonej Górze. „Budowanie wizerunku w mediach społecznościowych jako darmowe narzędzie marketingowe – analiza przypadku działalności kolektywu tanecznego Physical ArtHouse”

Godz. 13:25–13:45
Dyskusja

Rejestracja dla słuchaczy dostępna jest za pośrednictwem e-maila: [email protected]. W tytule wiadomości prosimy napisać: KONFERENCJA W MUZEUM. Termin zgłoszeń upływa 20 października. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Więcej informacji » 



Portal NiezlaSztuka.net prowadzony jest przez Fundację Promocji Sztuki „Niezła Sztuka”. Publikacje finansowane są głównie dzięki darowiznom Czytelników. Dlatego Twoja pomoc jest bardzo ważna. Jeśli chcesz wesprzeć nas w tworzeniu tego miejsca w polskim internecie na temat sztuki, będziemy Ci bardzo wdzięczni.

Wesprzyj »



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *