O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

Paweł KuczyńskiSkontaktuj się z artystą »


Paweł Kuczyński swoją satyrą komentuje rzeczywistość, uwypuklając współczesne problemy nierówności społecznych, stereotypowych uprzedzeń czy  świata polityki. Cudownie błyskotliwy. Niektóre śmieszne. Większość boleśnie prawdziwa.

Urodził się w 1976 r. w Szczecinie. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, kierunek grafika. Od 2004 r. zajmuje się rysunkiem satyrycznym. Do tej pory zdobył ponad 100 międzynarodowe nagrody i wyróżnienia, m. in. złotego (2006) i srebrnego (2010) medalu Kyoto International Cartoonist Congress, drugiej nagrody World Press Cartoon Sintra 2011, zwycięzcą 47. International Cartoonfestival Knokke-Heist w Belgii (2008). W 2005 r. otrzymał nagrodę „Eryk” od Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury, za odkrycie roku potwierdzone rekordową ilością nagród w konkursach międzynarodowych.

factory


Galeria prac


  • Bezpośredni kontakt:

  •  


Nasz nowy projekt Muzeum w Liceum

Więcej o projekcie »


Portal NiezlaSztuka.net prowadzony jest przez Fundację Promocji Sztuki "Niezła Sztuka". Jeśli publikowane tu treści wydają Ci się inspirujące i chciałbyś/chciałabyś wesprzeć nas w tworzeniu miejsca w polskim internecie na temat sztuki, które nie ma reklam tu: www.niezlasztuka.net/wesprzyj-nas/ możesz przekazać nam darowiznę, nawet 1 zł ma dla nas ogromne znaczenie.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *ns-wspieram-post

Spodobał Ci się artykuł? Wesprzyj nas »