O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

Niezła sztuka od kuchniPotrzebujemy Twojej pomocy. Wesprzyj nas »

Tak sobie tu w naszej małej kanciapce robimy dla was kolejne projekty, artykuły, szukamy artystów, ciekawych tematów. Chyba dojrzałyśmy do tego, żeby więcej opowiadać o tym jak to wygląda od kuchni. Co zrobiłyśmy, co się udało, co nie i co jest w trakcie. Mam nadzieje, że będzie się wam fajnie czytało nasze zmagania z rzeczywistością. Będziemy się chwalić, ale też prosić o wsparcie.

Dziś pokażemy wam na jakim etapie jesteśmy, takie małe podsumowanie. A co tam – pokażemy wam stan konta :] I co za to udało się za to zrobić.
Wystartowałyśmy w Fundacji z 5.000, czyli zrzutka fundatorek.
Darowizny – Od początku istnienia Fundacji (czyli marca 2015) otrzymałyśmy – 745 zł darowizn.
A 11.351 zł Fundacja pozyskała z działalności gospodarczej, czyli sklepiku i od sponsorów.
W sumie przez 2 lata ok 17.000 zł. Na co wydawałyśmy? Nie mamy nikogo na etacie, nikogo nie zatrudniamy, a każdy grosik, który do fundacji wpada idzie na autorów, którzy piszą teksty, na czynsz i na ulepszenia strony www.
Staramy się minimalizować koszty, żeby za skromny budżet robić jak najwięcej. Obie pracujemy już 2gi rok charytatywnie! Kilka godzin dziennie x 2 lata – trochę godzin wyrobiłyśmy :]

Co zmajstrowałyśmy
Do dziś pokazałyśmy portfolia 226 artystów, opublikowałyśmy 330 artykułów i 3 wywiady. Codziennie 2x dziennie postowałyśmy sztuką na facebooku. A wszystko dzięki pomocy ekipy naszych wolontariuszek i jednego rodzynka wolontariusza 🙂 Dużo dostałyśmy wsparcia i bezinteresownej pomocy, sporo autorów dołożyło do portalu swoją cegiełkę współpracując z nami wolontariacko.

Po co o tym mówimy? Żeby pokazać wam, że nie jest łatwo prowadzić taki projekt jak Niezła. Kochamy to co robimy i całe szczęście, bo już chyba po drodze byśmy 1000 razy zrezygnowały. Wszyscy znajomi mówili (i niektórzy dalej mówią) „dziewczyny, ale po co wam to” 🙂 Same nie wiemy, ale jakoś czujemy, że ten projekt jest nam i Wam potrzebny.

Bez waszego wsparcia nie damy jednak rady. Wiemy jak trudno jest zdobyć zaufanie – same czasem długo zastanawiamy się zanim wesprzemy inne fundacje, dlatego, że mamy obawy jak te fundusze zostaną wykorzystane.

Dlatego zdecydowałyśmy się na bieżąco pokazywać ile zbierzemy z darowizn i raz na kwartał skrupulatnie pokazywać, co za to zrobiłyśmy. Raz na jakiś czas będziemy ogłaszać wielką mobilizację i przypominać jak nas można wspierać. A wspierać nas można każdą złotówką. Bo każda złotówka to cegiełka do kolejnego artykułu lub wywiadu. http://niezlasztuka.net/wesprzyj-nas/ W weekend podamy jaką sumą nas wsparliście.
Następnym razem opowiemy wam jakie były początki fundacji.Portal NiezlaSztuka.net prowadzony jest przez Fundację Promocji Sztuki „Niezła Sztuka”. Wszystkie publikacje finansowane są dzięki darowiznom Czytelników. Dlatego Twoja pomoc jest bardzo ważna. Jeśli chcesz wesprzeć nas w tworzeniu tego miejsca w polskim internecie na temat sztuki, będziemy Ci bardzo wdzięczni. Nawet 1 zł ma dla nas ogromne znaczenie.

Wesprzyj »Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *
Niezła Sztuka?
Czytam. Lubię. Wspieram.
Spodobał Ci się artykuł? Wesprzyj nas »