O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

Niezła sztuka od kuchniPotrzebujemy Twojej pomocy. Wesprzyj nas na PATRONITE »

Tak sobie tu w naszej małej kanciapce robimy dla was kolejne projekty, artykuły, szukamy artystów, ciekawych tematów. Chyba dojrzałyśmy do tego, żeby więcej opowiadać o tym jak to wygląda od kuchni. Co zrobiłyśmy, co się udało, co nie i co jest w trakcie. Mam nadzieje, że będzie się wam fajnie czytało nasze zmagania z rzeczywistością. Będziemy się chwalić, ale też prosić o wsparcie.

Dziś pokażemy wam na jakim etapie jesteśmy, takie małe podsumowanie. A co tam – pokażemy wam stan konta :] I co za to udało się za to zrobić.
Wystartowałyśmy w Fundacji z 5.000, czyli zrzutka fundatorek.
Darowizny – Od początku istnienia Fundacji (czyli marca 2015) otrzymałyśmy – 745 zł darowizn.
A 11.351 zł Fundacja pozyskała z działalności gospodarczej, czyli sklepiku i od sponsorów.
W sumie przez 2 lata ok 17.000 zł. Na co wydawałyśmy? Nie mamy nikogo na etacie, nikogo nie zatrudniamy, a każdy grosik, który do fundacji wpada idzie na autorów, którzy piszą teksty, na czynsz i na ulepszenia strony www.
Staramy się minimalizować koszty, żeby za skromny budżet robić jak najwięcej. Obie pracujemy już 2gi rok charytatywnie! Kilka godzin dziennie x 2 lata – trochę godzin wyrobiłyśmy :]

Co zmajstrowałyśmy
Do dziś pokazałyśmy portfolia 226 artystów, opublikowałyśmy 330 artykułów i 3 wywiady. Codziennie 2x dziennie postowałyśmy sztuką na facebooku. A wszystko dzięki pomocy ekipy naszych wolontariuszek i jednego rodzynka wolontariusza 🙂 Dużo dostałyśmy wsparcia i bezinteresownej pomocy, sporo autorów dołożyło do portalu swoją cegiełkę współpracując z nami wolontariacko.

Po co o tym mówimy? Żeby pokazać wam, że nie jest łatwo prowadzić taki projekt jak Niezła. Kochamy to co robimy i całe szczęście, bo już chyba po drodze byśmy 1000 razy zrezygnowały. Wszyscy znajomi mówili (i niektórzy dalej mówią) „dziewczyny, ale po co wam to” 🙂 Same nie wiemy, ale jakoś czujemy, że ten projekt jest nam i Wam potrzebny.

Bez waszego wsparcia nie damy jednak rady. Wiemy jak trudno jest zdobyć zaufanie – same czasem długo zastanawiamy się zanim wesprzemy inne fundacje, dlatego, że mamy obawy jak te fundusze zostaną wykorzystane.

Dlatego zdecydowałyśmy się na bieżąco pokazywać ile zbierzemy z darowizn i raz na kwartał skrupulatnie pokazywać, co za to zrobiłyśmy. Raz na jakiś czas będziemy ogłaszać wielką mobilizację i przypominać jak nas można wspierać. A wspierać nas można każdą złotówką. Bo każda złotówka to cegiełka do kolejnego artykułu lub wywiadu. http://niezlasztuka.net/wesprzyj-nas/ W weekend podamy jaką sumą nas wsparliście.
Następnym razem opowiemy wam jakie były początki fundacji.


Portal NiezlaSztuka.net prowadzony jest przez Fundację Promocji Sztuki „Niezła Sztuka”. Jeśli chciałbyś/chciałabyś wesprzeć nas w tworzeniu miejsca w polskim internecie na temat sztuki, które nie ma reklam możesz przekazać nam darowiznę, nawet 1 zł ma dla nas ogromne znaczenie.

Wesprzyj »


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *ns-wspieram-post

Spodobał Ci się artykuł? Wesprzyj nas »