O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

Marta NorenbergPotrzebujemy Twojej pomocy. Wesprzyj nas »

Skontaktuj się z artystką »


„Posmak czekoladowej słodyczy towarzyszy mi przy pisaniu tych słów, takie małe wsparcie w procesie myślowym. Nie mam na swym koncie tysiąca wystaw, przed mym nazwiskiem nie piętrzy się ornament tytułów. Obce mi są międzynarodowe trofea i światowa sława. Ba! nawet choćby ta krajowa! Lecz już od kilku lat cały mój świat, to biżuteria.

Zmagania z formą i materiałem, trudna miłość, dająca morze satysfakcji. Moje zamiłowanie do jubilerstwa kwitło powoli, imałam się wielu dziedzin artystycznych, by wreszcie trafić na złotnictwo. Co krok uczę się czegoś nowego i pozostaję w ciągłej ewolucji. Zawsze w nowych projektach jest coś, czego jeszcze nie próbowałam i muszę się z tym zmierzyć. Połączenie wielu technik w rozbudowanej formie sprawia mi ogromną przyjemność.

Marta Norenberg

Marta Norenberg  | 
© fot.: Zielona Natka/annaplonska.com

Choć ma złotnicza „kariera” jest dopiero w zalążku, to widać już pewne tendencje mojego warsztatu. W zasadzie przekuwam wadę w zaletę, a nawet cechę charakterystyczną. Zawsze miałam problem, by zdecydować się na jedną drogę twórczą. Buntowałam się, gdy słyszałam, że musze skupić się na konkretnej dziedzinie, aby coś osiągnąć. Z tego sprzeciwu i upodobania do różnorodności zrodził się pomysł na pracownię Sztuk Kilka, która już w swej nazwie zawiera przewrotność.

Marta Norenberg

Marta Norenberg  | 
© fot.: Zielona Natka/annaplonska.com

Uwielbiam pracę od podstaw, zawsze zaczynam od szkicu. Największą euforię odczuwam, gdy wpadnie mi do głowy nowa idea, przelanie jej na papier jest czystym relaksem. Tuż przed rozpoczęciem prac w metalu pojawia się uczucie lęku przemieszane z ekscytacją, a gdy już zacznę muszę doprowadzić prace do końca, nigdy nie zostawiam realizacji w połowie drogi. Ulepszam, modyfikuję… czasem po prostu zderzam się z rzeczywistością, bo papier przyjmie wszystko, a metal jest mniej podatny na sugestie mojej wyobraźni. Wielogodzinny i wieloetapowy proces powstawania czegoś z niczego, realizacja twórczej myśli, dla tego warto się napracować.

Ostatnio pociąga mnie flora i fauna, ale o zoofilii nie ma tu mowy 😉 raczej podziw nad kreacją natury… To jak, dasz się porwać do mojego?”
–Marta Norenberg

Marta Norenberg

Marta Norenberg  | 
© fot.: Zielona Natka/annaplonska.com


Galeria

Wilk

walkiria

tygrys

powiew_wiosny

slonik

Pierzaki_kolczyki

oranges_necklace_coral_silver_filigree_28

Nimle_spinka_broszka

frozen_ceramika_krystaliczna

etno_necklace_naszyjnik_silver_srebro_aztecki

Dzikosc

poranek_w_wenecji

klamra_tajemniczy_ogrod

Tari_spinka

delta_nilu

tari_spinka1

podwodny_swiat

MIS

kot

kot_1Kontakt z artystką:

[vfb id=’114′]


Dziękujemy Ci, że czytasz nasze artykuły. Właśnie z myślą o takich cudownych osobach jak Ty je tworzymy. Osobach, których nie przerażają długie artykuły, które lubią czytać i doceniają nasze publikacje. Wszystko, co widzisz na portalu jest dostępne bezpłatnie, a ponieważ wkładamy w to dużo serca i pracy, to również zajmuje nam to sporo czasu. Nie mamy na prowadzenie portalu grantu ani pomocy żadnej instytucji. Bez Waszych darowizn nie będziemy miały funduszy na publikacje. Dlatego Twoje wsparcie jest dla nas bardzo ważne. Jeśli lubisz czytać niezłosztukowe artykuły – wesprzyj nas. Nawet niewielka kwota ma ogromne znaczenie. Zwłaszcza teraz potrzebujemy Twojej pomocy bardziej niż kiedykolwiek.
Dziękujemy Ci bardzo, Asia i Dana, założycielki Fundacji Niezła sztukaPortal NiezlaSztuka.net prowadzony jest przez Fundację Promocji Sztuki „Niezła Sztuka”. Wszystkie publikacje finansowane są dzięki darowiznom Czytelników. Dlatego Twoja pomoc jest bardzo ważna. Jeśli chcesz wesprzeć nas w tworzeniu tego miejsca w polskim internecie na temat sztuki, będziemy Ci bardzo wdzięczni. Nawet 1 zł ma dla nas ogromne znaczenie.

Wesprzyj »Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *
Niezła Sztuka?
Czytam. Lubię. Wspieram.
Spodobał Ci się artykuł? Wesprzyj nas »