O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

Marta NorenbergPotrzebujemy Twojej pomocy. Wesprzyj nas »

Skontaktuj się z artystką »


„Posmak czekoladowej słodyczy towarzyszy mi przy pisaniu tych słów, takie małe wsparcie w procesie myślowym. Nie mam na swym koncie tysiąca wystaw, przed mym nazwiskiem nie piętrzy się ornament tytułów. Obce mi są międzynarodowe trofea i światowa sława. Ba! nawet choćby ta krajowa! Lecz już od kilku lat cały mój świat, to biżuteria.

Zmagania z formą i materiałem, trudna miłość, dająca morze satysfakcji. Moje zamiłowanie do jubilerstwa kwitło powoli, imałam się wielu dziedzin artystycznych, by wreszcie trafić na złotnictwo. Co krok uczę się czegoś nowego i pozostaję w ciągłej ewolucji. Zawsze w nowych projektach jest coś, czego jeszcze nie próbowałam i muszę się z tym zmierzyć. Połączenie wielu technik w rozbudowanej formie sprawia mi ogromną przyjemność.

Marta Norenberg

Marta Norenberg  | 
© fot.: Zielona Natka/annaplonska.com

Choć ma złotnicza „kariera” jest dopiero w zalążku, to widać już pewne tendencje mojego warsztatu. W zasadzie przekuwam wadę w zaletę, a nawet cechę charakterystyczną. Zawsze miałam problem, by zdecydować się na jedną drogę twórczą. Buntowałam się, gdy słyszałam, że musze skupić się na konkretnej dziedzinie, aby coś osiągnąć. Z tego sprzeciwu i upodobania do różnorodności zrodził się pomysł na pracownię Sztuk Kilka, która już w swej nazwie zawiera przewrotność.

Marta Norenberg

Marta Norenberg  | 
© fot.: Zielona Natka/annaplonska.com

Uwielbiam pracę od podstaw, zawsze zaczynam od szkicu. Największą euforię odczuwam, gdy wpadnie mi do głowy nowa idea, przelanie jej na papier jest czystym relaksem. Tuż przed rozpoczęciem prac w metalu pojawia się uczucie lęku przemieszane z ekscytacją, a gdy już zacznę muszę doprowadzić prace do końca, nigdy nie zostawiam realizacji w połowie drogi. Ulepszam, modyfikuję… czasem po prostu zderzam się z rzeczywistością, bo papier przyjmie wszystko, a metal jest mniej podatny na sugestie mojej wyobraźni. Wielogodzinny i wieloetapowy proces powstawania czegoś z niczego, realizacja twórczej myśli, dla tego warto się napracować.

Ostatnio pociąga mnie flora i fauna, ale o zoofilii nie ma tu mowy 😉 raczej podziw nad kreacją natury… To jak, dasz się porwać do mojego?”
–Marta Norenberg

Marta Norenberg

Marta Norenberg  | 
© fot.: Zielona Natka/annaplonska.com


Galeria

Wilk

walkiria

tygrys

powiew_wiosny

slonik

Pierzaki_kolczyki

oranges_necklace_coral_silver_filigree_28

Nimle_spinka_broszka

frozen_ceramika_krystaliczna

etno_necklace_naszyjnik_silver_srebro_aztecki

Dzikosc

poranek_w_wenecji

klamra_tajemniczy_ogrod

Tari_spinka

delta_nilu

tari_spinka1

podwodny_swiat

MIS

kot

kot_1Kontakt z artystką:

[vfb id=’114′]Portal NiezlaSztuka.net prowadzony jest przez Fundację Promocji Sztuki „Niezła Sztuka”. Wszystkie publikacje finansowane są dzięki darowiznom Czytelników. Dlatego Twoja pomoc jest bardzo ważna. Jeśli chcesz wesprzeć nas w tworzeniu tego miejsca w polskim internecie na temat sztuki, będziemy Ci bardzo wdzięczni.

Wesprzyj »Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *