O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

Już jest nowy katalog Muzeum GórnośląskiegoNajnowsze wydawnictwo Muzeum Górnośląskiego, to pierwsza tak kompleksowa prezentacja kolekcji malarstwa polskiego tego muzeum. Co ciekawe ponad 50 dzieł z albumu pochodzi ze zbiorów magazynowych i nie były dotychczas pokazywane. Oprawiony w płótno album zachwycił nas od pierwszego spojrzenia, jest bardzo starannie wydany, a dobrej jakości zdjęcia dopełnia elegancka typografia.

kiazka-okladka

ksiazka2

ksiazka1

Wśród artystów dużo wielkich nazwisk. Świetne prace takich artystów jak Aleksander Gierymski, Jacek Malczewski, Rafał Malczewski, Ferdynand Ruszczyc, Kazimierz Sichulski, Roman Kramsztyk czy Stanisław Wyspiański. Ale też mniej znani artyści, którzy nas mocno zachwycili jak Teresa Roszkowska czy Marian Szczyrbuła.

500 stron katalogu wygląda imponująco,  zwłaszcza, że opisy przygotowano w 3 językach. Katalog jest miłą zachętą do odwiedzenia Muzeum Górnośląskiego, gdzie już niedługo zagościmy z wizytą, żeby obejrzeć te wspaniałe dzieła na żywo.

ksiazka4

ksiazka3

ksiazka5

 Portal NiezlaSztuka.net prowadzony jest przez Fundację Promocji Sztuki "Niezła Sztuka". Jeśli publikowane tu treści wydają Ci się inspirujące i chciałbyś/chciałabyś wesprzeć nas w tworzeniu miejsca w polskim internecie na temat sztuki, które nie ma reklam tu: www.niezlasztuka.net/wesprzyj-nas/ możesz przekazać nam darowiznę, nawet 1 zł ma dla nas ogromne znaczenie.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *ns-wspieram-post

Spodobał Ci się artykuł? Wesprzyj nas »