O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

Już w grudniu otwarcie Galerii Wzornictwa Polskiego w MNWPotrzebujemy Twojej pomocy. Wesprzyj nas »

Już 15 grudnia 2017 r. Muzeum Narodowe w Warszawie otworzy Galerię Wzornictwa Polskiego! Ogromny zbiór przedmiotów z XX i XXI wieku będzie przedstawiać historię i najważniejsze zjawiska polskiego wzornictwa.

Wernisaż odbędzie się 14. o 19-tej. Pokazane zostaną najciekawsze prace polskich projektantów, pochodzące z różnych epok i środowisk – od początku XX wieku po czasy współczesne – od kręgu zakopiańskiego, poprzez Stowarzyszenie Warsztaty Krakowskie, Spółdzielnię Artystów Plastyków „Ład”, modernistów z kręgów Praesensu, przez różnorodne projekty okresu powojennego, aż po najlepsze przykłady współczesnego polskiego designu.

Obok słynnych ikon polskiego wzornictwa prezentowane będą materiały archiwalne, m.in. fotografie i fragmenty kronik filmowych, przybliżające kontekst historyczny prezentowanych w Galerii obiektów.

/Źródło: materiały organizatoraPortal NiezlaSztuka.net prowadzony jest przez Fundację Promocji Sztuki „Niezła Sztuka”. Wszystkie publikacje finansowane są dzięki darowiznom Czytelników. Dlatego Twoja pomoc jest bardzo ważna. Jeśli chcesz wesprzeć nas w tworzeniu tego miejsca w polskim internecie na temat sztuki, będziemy Ci bardzo wdzięczni. Nawet 1 zł ma dla nas ogromne znaczenie.

Wesprzyj »2 thoughts on “Już w grudniu otwarcie Galerii Wzornictwa Polskiego w MNW

  1. czy gobeliny Tamary Hans: „Noc I” (wykonany w 1962 roku) i „Las I” (1967) znajduja sie w kolekcji Muzeum? Jesli tak, czy beda braly udzial w wystawie?

  2. ciekawa jestem czy na wystawie znajdzie się gobelin Heleny i Stefana Gałkowskich przed r.1955 RYBACZKI, dawniej bedacy własnością Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *
Niezła Sztuka?
Czytam. Lubię. Wspieram.
Spodobał Ci się artykuł? Wesprzyj nas »