Muzeum w Liceum

Historia Wesprzyj Darczyńcy i Mecenasi • Rekomendacje
Patroni medialni Media o projekcie • Dla prasySzkoły • Mapa szkół • Zgłoś szkołę
 Facebook Zobacz biografie
Materiały dydaktyczne do projektu »POBIERZ«

Po co jest Muzeum w Liceum?

Muzeum w Liceum to projekt edukacyjny Fundacji Niezła Sztuka, który ma zainspirować młodych ludzi sztuką. Chcemy zainteresować jak największą ilość młodzieży tą dziedziną. W szkołach w całej Polsce powstaną ekspozycje edukacyjne o polskiej sztuce.

Tomasz Kot, Muzeum w Liceum, Michał Greg, niezła sztuka

Tomasz Kot w projekcie Muzeum w Liceum, fot. Michał Greg

Obcowanie z kulturą i sztuką jest ważne dla rozwoju młodego człowieka. Pobudza jego wrażliwość i kreatywność, otwiera na świat. Niestety, w obecnym systemie edukacji poświęca się zbyt mało uwagi sztuce, przez co już w dorosłym życiu większości ludzi brakuje wiedzy, aby móc zachwycać się dziełami w muzeach.

Cele projektu:
• Przybliżenie młodym ludziom ważnych dzieł polskiej sztuki oraz sylwetek ich twórców.
• Oswojenie ich z tematem sztuki i zachęta do wizyty w muzeach.
• Rozwijanie wrażliwości i kreatywności, pobudzanie do samodzielnego odkrywania polskiej sztuki.

Na czym polega Muzeum w Liceum?

I ETAP: Artyści opowiedzą sami o sobie

Joasia Trzepiecińska, fot. Michał Greg

Joasia Trzepiecińska, fot. Michał Greg

Aby jak najbardziej zaangażować młodych odbiorców, postanowiłyśmy opracować biografie 10 ważnych polskich artystów tak, żeby to oni sami opowiedzieli o swoim życiu i twórczości.

Powstało 10 biografii napisanych w pierwszej osobie. Inspiracją były wspomnienia, listy i pamiętniki samych artystów. Autorami tych opowieści są kuratorzy muzeów, historycy sztuki. Opracowanie biografii w takiej formie okazało się niezwykle trudne. O tym, jak powstawały materiały, możesz przeczytać w dziale historia projektu poniżej.

Po roku przygotowań i szlifów, dopracowaliśmy finalne wersje biografii i nadszedł czas na przygotowanie nagrań audio. W role artystów wcielili się wspaniali polscy aktorzy i muzycy. Nagraliśmy już 5 z 10 biografii, kolejne nagrania są w trakcie realizacji.
     Joanna Trzepiecińska jako Anna Bilińska
     Bartłomiej Topa jako Tadeusz Makowski
     Maciej Stuhr jako Stanisław Ignacy Witkiewicz (Witkacy)
     Danuta Stenka jako Olga Boznańska
    Jerzy Stuhr jako Józef Chełmoński
Tomasz Kot jako Stanisław Wyspiański

Ze względu na skromny budżet fundacji, nagrania realizujemy etapami. Mamy jednak nadzieję, że zdecydujecie się wesprzeć naszą inicjatywę , dzięki czemu będziemy mogli dokończyć ten etap i przejść do kolejnego. 


Zobacz biografie artystów »


II ETAP: Przygotowanie i przekazanie szkołom ekspozycji edukacyjnych

Olga Boznańska, Muzeum w Liceum, Niezła sztukaPo nagraniu tekstów, przygotujemy ekspozycję edukacyjną, składającą się z wysokiej jakości wydruków obrazów tych 10 artystów. Na każdym wydruku zostanie umieszczony kod QR, który będzie prowadził do biografii danego artysty, umieszczonej online.

Za pomocą smartfona można będzie zeskanować z wydruków kod QR i zapoznać się z życiorysem uznanych artystów, takich jak: Jan Matejko, Stanisław Wyspiański, Witkacy, Olga Boznańska, Aleksander Gierymski, Tadeusz Makowski, Anna Bilińska, Józef Chełmoński, Konrad Krzyżanowski i Władysław Podkowiński.

MNK-logo Partnerem projektu jest Muzeum Narodowe w Krakowie, które udostępniło wysokiej jakości zdjęcia dzieł sztuki do wydruków.

W kolejnym etapie planujemy umieszczać ekspozycje edukacyjne na stałe w szkołach na terenie całej Polski, a także w szkołach polonijnych za granicą. Marzymy, żeby trafiły również do miejscowości, które znajdują się „daleko od szosy”, z dala od bogatej oferty kulturalnej dużych miast.

Chcę pomóc »


Historia projektu

Ponad rok temu zrodził się w naszych głowach projekt, którego celem jest przybliżenie młodym ludziom sztuki. Pragnęłyśmy, żeby w szkołach w całej Polsce powstały ekspozycje edukacyjne złożone z 10 reprodukcji obrazów największych polskich artystów wraz z treściami edukacyjnymi na ich temat.

Do każdego obrazu postanowiłyśmy stworzyć biografie, które wciągnęłyby młodzież w świat tych artystów. Zastanawiałyśmy jak powinny być napisane, żeby przyciągnąć uwagę osób żyjących w czasach facebooka i instagrama. Wpadłyśmy na pomysł, żeby artysta sam opowiadał swoją historię – żeby teksty napisane były w pierwszej osobie. Chciałyśmy oprzeć się na wiarygodnych źródłach, ale jednocześnie opowiedzieć o artystach w bardziej osobisty sposób – co ich inspirowało, jakie trudności napotykali, o ich miłościach i zachwytach dnia codziennego. Chciałyśmy pokazać ich jako realne postacie z krwi i kości, a nie figury z encyklopedii.

Finalnie wybrałyśmy 10 postaci z polskiej sztuki: Stanisława Wyspiańskiego, Jana Matejko, Witkacego, Konrada Krzyżanowskiego, Aleksandra Gierymskiego, Władysława Podkowińskiego, Olgę Boznańską, Annę Bilińską, Tadeusza Makowskiego oraz Józefa Chełmońskiego.

Autorzy, których zaprosiliśmy do stworzenia tych biografii, musieli wykonać ogrom pracy, żeby te teksty napisać w taki sposób. Kolejnym etapem było przystosowanie języka, którym mówi artysta, do epoki, w której żył. Tu do procesu dołączyła się polonistka Ania Skurska, która zadbała o archaizmy i odpowiednią stylizację języka biografii. Od tego momentu artyści nie tylko ożyli, ale też zaczęli brzmieć wiarygodnie. Na ostatniej prostej teksty trafiły do cudownych ekspertów m.in.: Tomasza Bocheńskiego, Tadeusza Matuszczaka, Ewy Bobrowskiej oraz Anny Król, którzy nadali ostateczne szlify naszym biografiom.

Kiedy teksty nabrały już kształtów, pomyślałyśmy, że byłoby cudownie stworzyć ich wersje audio i zaprosić do przeczytania tych biografii wspaniałych polskich aktorów. Marzyły nam się takie nazwiska jak: Piotr Fronczewski, Maciej Stuhr, Bartłomiej Topa, Danuta Stenka, Joanna Trzepiecińska. Pomysł wydawał się szalony, ale jak czegoś bardzo się boimy to znaczy, że trzeba to zrobić w pierwszej kolejności 🙂

Zanim projekt nabrał mocy, postanowiłyśmy odwiedzić kilka liceów i zapytać dzieciaki, czy to według nich fajna inicjatywa i kogo chcieliby usłyszeć w wersjach audio. Po pierwszych rozmowach wiedziałyśmy już, że dzieciakom podoba się ten projekt, ale bardzo nas zaskoczyły ich sugestie co do lektorów. Osobą, która bardzo często pojawiała się w propozycjach, byli znani raperzy.

Szkoły, które odwiedziłyśmy, bardzo chętnie pokazałaby tę ekspozycję u siebie. Jeśli chodzi o program edukacji to kultura zajmuje w nim bardzo mało miejsca. Brakuje więc czasu, żeby dowiedzieć się więcej o polskiej sztuce. Ta niewiedza sprawia, że młodzież boi się wizyt w muzeach i w rezultacie po kilkunastu latach edukacji łatwiej jest im wymienić 10 zagranicznych artystów niż 10 polskich. A poznanie polskiej sztuki to nie tylko sucha wiedza. Pozwala to także rozwijać wrażliwość, kreatywność i zachęca do samodzielnego eksplorowania muzeów. Polskie malarstwo mogłoby także stanowić punkt wyjścia dla dyskusji na lekcjach historii czy języka polskiego.

Jedyną przeszkodą jest brak pieniędzy, bo brakuje ich nawet na podstawowe potrzeby szkół. My również dysponujemy bardzo skromnym budżetem, dlatego od początku wiedziałyśmy, że będziemy musiały zadbać nie tylko o sam projekt, ale wesprzeć szkoły w pozyskiwaniu funduszy na jego realizację.

Ze względu na skromne środki finansowe, którymi dysponujemy i fakt, że realizujemy obecnie kilka projektów, a Muzeum w Liceum wydawało nam się sporym wyzwaniem – postanowiłyśmy odłożyć go nieco w czasie…

Przypadek jednak sprawił, że projekt nabrał tempa. Podczas wernisażu warszawskiego malarza spotkałyśmy panią Joasię Trzepiecińską, która kocha sztukę i przyjaźni się z wieloma artystami. Pomyślałyśmy, że lepszej okazji, żeby ją zaprosić do tego projektu, nie będzie. Mimo tego, że Pani Joasia jest zapracowaną osobą, to bardzo pozytywnie zareagowała na pomysł Muzeum w Liceum i zgodziła się wcielić w postać jednej z artystek. To dodało nam skrzydeł i postanowiłyśmy zawalczyć o naszą wymarzoną dziesiątkę. Z drżącym sercem dzwoniłyśmy do kolejnych osób. Ku naszemu zaskoczeniu kolejni artyści zgodzili się na udział w projekcie. Szczęście nas nie opuszczało 🙂 Chciałyśmy skonsultować ten projekt z ekspertem od nagrań audio – postanowiłyśmy spotkać się z założycielem studia OSORNO, Krzysztofem Czeczotem, który ma doświadczenie w realizacji ogromnego projektu Biblia Audio Superprodukcja. Krzysztof okazał się nie tylko bardzo sympatyczną osobą, ale przede wszystkim profesjonalistą, który bardzo dobrze zna się na produkcji audio, dlatego to właśnie z jego studiem zdecydowałyśmy się nawiązać współpracę.

Obecnie jesteśmy po kilku cudownych nagraniach i kilku cudownych spotkaniach, m.in. z Joasią Trzepiecińską, Bartłomiejem Topą, Maciejem Stuhrem, Danutą Stenką, Jerzym Stuhrem i Tomaszem Kotem. Chociaż do ostatniej chwili przed spotkaniem byłyśmy niezmiernie zestresowane, to okazało się, że było to zupełnie niepotrzebne – bo to fajni i otwarci ludzie, którzy od razu przełamali dystans, a żarty Bartka Topy podczas nagrań będziemy długo wspominać 🙂

Kiedy siedziałyśmy w reżyserce, wsłuchując się jak „na naszych oczach i uszach” ożywają Witkacy, Makowski i Bilińska, byłyśmy wzruszone, że projekt, który jeszcze rok temu był tylko naszym szalonym pomysłem staje się rzeczywistością.


Pomóż nam zrealizować Muzeum w Liceum

Jesteśmy na I etapie projektu, po kilku nagraniach, w których wzięli udział: Joanna Trzepiecińska, Bartłomiej Topa, Maciej Stuhr, Danuta Stenka, Jerzy Stuhr oraz Tomasz Kot.

Bartłomiej Topa, fot. Michał Greg

Bartłomiej Topa, fot. Michał Greg

Już wkrótce kolejne nagrania.

Posłuchaj fragmentów nagrań z udziałem Macieja Stuhra, Joanny Trzepiecińskiej, Bartłomieja Topy, Danuty Stenki, Jerzego Stuhra i Tomasza Kota, którzy wcielili się w role wielkich artystów polskich!

Tomasz Kot, Stanisław Wyspiański, Muzeum w Liceum, projekt edukacyjny, Wyspiański biografia, sztuka polska, niezła sztuka

Bartłomiej Topa czyta Niezła Sztuka

Joanna Trzepiecińska czyta, Anna Bilińska biografia, sztuka polska, historia sztuki

muzeumwliceum play

danusia-stenka-player

jerzy stuhr player


Zobacz treści z projektu »


Wesprzyj projekt

Przekaż swój 1,5% na ten projekt…

KRS 0000 547 627

 

Wpłać darowiznę


Zostań Mecenasem Muzeum w Liceum

Jeśli chciałbyś wesprzeć projekt, skontaktuj się z nami: wspolpraca[a]niezlasztuka.net


Darczyńcy i Mecenasi

Darczyńcy:
Joanna Łodygowska, Magdalena Borowska, Urszula Kozakowska-Zaucha, Anna Szalas, Lucyna Urbańska, Rafał Stolarek, Karolina Bańkowska, Anna Jaroszuk, Marta Norenberg, Bożenna Bielska, Wojciech Kołodziejczyk, Oliwia Ossowska, Aleksandra Ostrowska, Beata Studzińska, Zuzanna Galert, Marta Radzewicz, Ewa Gruca, Jan Dąbrowski, Henryk Gubernat, Monika Komisarczyk, Jolanta Śliwińska, Mira Fronczek ❤

Mecenasi:


Projekt rekomendują:

Konrad Szukalski
„Muzeum w Liceum to inicjatywa, która od razu wydała mi się interesująca. Nie tylko oswoi młodzież ze sztuką, ale da jej sporą wiedzę na temat polskich artystów. Ekspozycje edukacyjne na stałe umieszczone w szkołach będą jak ziarno, które miejmy nadzieję przyniesie plon w postaci dorosłych ludzi kochających sztukę. A to bardzo rozwija, zmienia nasze patrzenie na wszystko co nas otacza. Podróże nabierają nowego smaku, muzea przyciągają jak magnes i sztuka przenika do naszej codzienności. Nasi najbardziej wierni klienci – kolekcjonerzy wspominają, że ich droga do pasjonowania się sztuką zaczęła się właśnie w dzieciństwie – w muzeum, do którego prowadzili ich rodzice.”
Konrad Szukalski, Wiceprezes domu aukcyjnego Agra-Art

prof. nadzw. dr hab. Piotr Gryglewski
„Pomysł wprowadzenia do szkół reprodukcji obrazów najważniejszych polskich artystów uważam za bardzo trafny i niezwykle pożyteczny. Historię i dorobek twórczy takich artystów jak Matejko, Chełmoński, Wyspiański czy Boznańska powinien znać każdy, a wiedza o polskiej spuściźnie artystycznej powinna być naturalnym dopełnieniem kanonu wykształcenia. Dlatego ważne jest, aby zachęcać młodych ludzi do zaznajomienia się z tym dziedzictwem i starać się rozbudzić w nich na przyszłość potrzebę obcowania ze sztuką. To uwrażliwia na piękno i w dużej mierze pozwala inaczej spojrzeć na otaczającą rzeczywistość. Historia sztuki kryje w sobie wiele sekretów i pasjonujących historii i z tego powodu warto je odkrywać.”
prof. nadzw. dr hab. Piotr Gryglewski, Dyrektor Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Łódzkiego

Gosia Baczyńska
„Muzeum w Liceum to bardzo ciekawy projekt, który ma przybliżyć dzieciakom sztukę. Z mojego punktu widzenia edukacja kulturalna w szkole to bardzo ważny element w kształtowaniu człowieka, który sprawi, że w przyszłości będzie on chętnie chodził do muzeum, teatru, galerii sztuki i rozumiał otaczający go świat. Taki styl życia rozsmakuje go w teraźniejszości, będzie inaczej mówił, myślał i inaczej się ubierał. Będzie rozumiał kody kulturowe zaszyte w literaturze czy filmach i brał czynny udział w życiu kulturalnym.”
Gosia Baczyńska, Projektantka mody

dr Ewa Łabno-Falęcka
„Polska szkoła jak kania dżdżu potrzebuje wychowania dla kultury i sztuki. Generalnie rzecz biorąc, Polacy nigdy nie byli w znaczący, a zarazem naturalny sposób „zanurzeni w kulturze”. Jak pisał Witold Gombrowicz, albo stawiamy ją na wysokim cokole i nabożnie acz bezkrytycznie ją czcimy, albo się nią kompletnie nie interesujemy. Ten brak kultury w sensie „kultywacji” (Zygmunt Bauman) powoduje, że polskie społeczeństwo nie wierzy w wychowanie dla kultury i sztuki jako uruchamiane działanie, dzięki któremu ludzie się cywilizują, opanowują emocjonalizm i irracjonalizm prowadzący do gniewu, wściekłości i nienawiści. Dlatego misja Fundacji „Niezła Sztuka” to – nie boję się tego słowa – społeczna misja cywilizacyjna.”
dr Ewa Łabno-Falęcka, Dyrektor ds. Komunikacji i Relacji Zewnętrznych, Mercedes-Benz Polska


Patronaty honorowe


Patroni medialni

magazyn zwierciadło logo
magazyn sens logo
Radio Classic logo
kalejdoskop
łódzki plaster
radio żak
Sense of beauty magazine logo Niezła sztuka
LABEL magazine

Media o Muzeum w Liceum


Posłuchaj ♫

» Polskie Radio Program II

» Radio Łódź

» Radio Kraków


Dla prasy

O projekcie – pobierz presskit »

Zdjęcia do projektu wykonał Michał Greg.


Szkoły

– 1 –

Zobacz relację z otwarcia projektu w XV Liceum Ogólnokształcącym im. J. Kasprowicza w Łodzi »

Muzeum w Liceum

fot. Michał Greg • michalgreg.com

– 2 –

Zobacz relację z otwarcia projektu w XXIV Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Łodzi »

Muzeum w Liceum, Niezła sztuka

XXIV LO w Łodzi, fot. WFoto

– 3 –

Zobacz relację z otwarcia projektu w XXXIII Liceum Ogólnokształcącym im. Armii Krajowej w Łodzi »

fot. Niezła Sztuka

fot. Niezła Sztuka

– 4 –

Zobacz relację z otwarcia projektu w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II w Łodzi »

Muzeum w Liceum, Niezła sztuka

Katolickie LO im. Jana Pawła II, fot. WFoto

– 5 –

Zobacz relację z otwarcia projektu w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. o. Anastazego Pankiewicza w Łodzi »

Muzeum w Liceum, Niezła sztuka

Katolickie LO im. o. A. Pankiewicza w Łodzi, fot. WFoto

– 6 –

Zobacz relację z otwarcia projektu w Liceum Plastycznym im. T. Makowskiego w Łodzi »

Liceum Plastyczne im. T. Makowskiego w Łodzi, Muzeum w Liceum, Niezła sztuka

Liceum Plastyczne im. T. Makowskiego w Łodzi, fot. wfoto.pl

– 7 –

Zobacz ekspozycję w XXI Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Prusa w Łodzi »

XXI Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa w Łodzi, Muzeum w Liceum, Niezła sztuka

XXI Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa w Łodzi, fot. wfoto.pl

– 8 –

Zobacz ekspozycję w XXIII Liceum Ogólnokształcącym im. ks. prof. J. Tischnera w Łodzi »

XXIII Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. J. Tischnera w Łodzi, Muzeum w Liceum, Niezła sztuka

XXIII Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. J. Tischnera w Łodzi, fot. wfoto.pl

– 9 –

Zobacz ekspozycję w XXVI Liceum Ogólnokształcącym im. K. K. Baczyńskiego w Łodzi »

XXVI Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego w Łodzi, Muzeum w Liceum, Niezła sztuka

XXVI Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego w Łodzi, fot. wfoto.pl

– 10 –

Zobacz ekspozycję w II Liceum Ogólnokształcącym im. Gabriela Narutowicza w Łodzi »

II Liceum Ogólnokształcące im. Gabriela Narutowicza w Łodzi, Muzeum w Liceum, Niezła sztuka

II Liceum Ogólnokształcące im. Gabriela Narutowicza w Łodzi, fot. wfoto.pl

– 11 –

Zobacz ekspozycję w XXXIV Liceum Ogólnokształcącym im. K. Kieślowskiego w Łodzi »

XXXIV Liceum Ogólnokształcące im. K. Kieślowskiego w Łodzi, Muzeum w Liceum, Niezła sztuka

XXXIV Liceum Ogólnokształcące im. K. Kieślowskiego w Łodzi, fot. wfoto.pl

– 12 –

Zobacz ekspozycję w IX Liceum Ogólnokształcącym im. Jarosława Dąbrowskiego w Łodzi »

IX Liceum Ogólnokształcącego imienia Jarosława Dąbrowskiego w Łodzi, Muzeum w Liceum, Niezła sztuka

IX Liceum Ogólnokształcącego imienia Jarosława Dąbrowskiego w Łodzi, fot. wfoto.pl

– 13 –

Zobacz ekspozycję w Zespole Szkół Salezjańskich im. ks. Bosko w Łodzi »

Zespół Szkół Salezjańskich im. ks. Bosko w Łodzi, Muzeum w Liceum, Niezła sztuka

Zespół Szkół Salezjańskich im. ks. Bosko w Łodzi, fot. wfoto.pl

– 14 –

Zobacz ekspozycję w Liceum Ogólnokształcącym
im. Cypriana Kamila Norwida w Kietrzu »

projekt Muzeum w Liceum, projekt edukacyjny, sztuka polska, liceum ogólnokształcące, niezła sztuka

Projekt Muzeum w Liceum | Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Kietrzu, fot. Edyta Szczyrba-Goździk

– 15 –

Zobacz ekspozycję w Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Sokółce »

projekt Muzeum w Liceum, projekt edukacyjny, sztuka polska, liceum ogólnokształcące, niezła sztuka

Projekt Muzeum w Liceum | Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Sokółce

– 16 –

Zobacz ekspozycję w Lubelskim Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Lublinie »

Muzeum w Liceum, Lubelskie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Lublinie, niezła sztuka

Lubelskie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Lublinie

– 17 –

Zobacz ekspozycję w XVIII Liceum Ogólnokształcącym im. Jędrzeja Śniadeckiego w Łodzi »

Muzeum w Liceum, XVIII Liceum Ogólnokształcące im. Jędrzeja Śniadeckiego w Łodzi, niezła sztuka

XVIII Liceum Ogólnokształcące im. Jędrzeja Śniadeckiego w Łodzi

– 18 –

Zobacz ekspozycję w Liceum Ogólnokształcącym im. H. Derdowskiego w Kartuzach »

– 19 –

Zobacz ekspozycję w I Liceum Ogólnokształcącym im. M. Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim »

I Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim, Muzeum w Liceum, sztuka w szkole, niezła sztuka

I Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim

– 20 –

Zobacz ekspozycję w I Liceum Ogólnokształcącym im. Armii Krajowej w Miliczu »

I Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej w Miliczu, Muzeum w Liceum, edukacja artystyczna, sztuka w szkole, niezła sztuka

I Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej w Miliczu

– 21 –

Zobacz ekspozycję w Zespole Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica w Szamotułach »

Zespół Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica w Szamotułach, Muzeum w Liceum, edukacja artystyczna, sztuka w szkole, niezła sztuka

Zespół Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica w Szamotułach

– 22 –

Zobacz ekspozycję w I Liceum Ogólnokształcącym im. Feliksa Fabianiego w Radomsku »

– 23 –

Zobacz ekspozycję w I Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu »

– 24 –

Zobacz ekspozycję w Szkole Polskiej im. Adama Mickiewicza przy Ambasadzie RP w Paryżu »

– 25 –

Zobacz ekspozycję w I Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Żywcu »

– 26 –

V Liceum Ogólnokształcące w Mielcu

– 27 –

Zobacz ekspozycję w Akademickim Liceum Milenium w Gnieźnie »

Muzeum w Liceum, Akademickie Liceum Milenium w Gnieźnie, Niezła sztuka

Akademickie Liceum Milenium w Gnieźnie

– 28 –

Zobacz ekspozycję w Zespole Szkół Technicznych we Włocławku »

Muzeum w Liceum, Zespół Szkół Technicznych we Włocławku, Niezła sztuka

Zespół Szkół Technicznych we Włocławku

– 29

Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Pile

– 30 –

Zobacz ekspozycję w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu »

Relacja z otwarcia projektu w mediach:

RTK »
Nowiny »
Nasz Racibórz »
Strona szkoły »

– 31 –

Zobacz ekspozycję w Zespole Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Zielonej Górze »

– 32 –

II Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w Chrzanowie »

– 33 –

Katowickie Centrum Edukacji Zawodowej im. Powstańców Śląskich
– Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Katowicach »

– 34 –

Zobacz ekspozycję w II Liceum Ogólnokształcącym im. Zbigniewa Herberta w Brzegu »

– 35 –

II Liceum Ogólnokształcące im. Wojciecha Kilara w Zabrzu »


» Mapa szkół «


Projekt Muzeum w Liceum w Łodzi był dofinansowany z budżetu Miasta Łodzi.
lodz-um