Szkoła Polska im. Adama Mickiewicza w ParyżuPrzekaż nam 1.5%. Wesprzyj naszą edukacyjną misję »

Do naszego projektu Muzeum w Liceum przystąpiła Szkoła Polska im. Adama Mickiewicza przy Ambasadzie RP w Paryżu! Kiedy dowiedziałyśmy się, że jest szansa na realizację projektu w tej szkole, bardzo się ucieszyłyśmy. Dzięki wielkiemu wsparciu firmy Dr Irena Eris Cosmetics, miałyśmy okazję osobiście przekazać Szkole ekspozycję, za co ogromnie dziękujemy!

Projekt Muzeum w Liceum w Szkole Polskiej im. Adama Mickiewicza przy Ambasadzie RP w Paryżu

Polska Szkoła im. Adama Mickiewicza mieści się w pięknym zabytkowym budynku i już od wejścia poruszyła nas panująca w nim atmosfera. Projekt spotkał się z ciepłym przyjęciem Dyrekcji i po dłuższej rozmowie mogłyśmy rozejrzeć się nieco po samej szkole. Jak się dowiedziałyśmy, uczy się tu ponad 1000 polskich dzieciaczków, od podstawówki po liceum, a historia tej szkoły sięga aż 1842 roku – to najstarsza polska szkoła poza granicami kraju.

Byłyśmy bardzo wzruszone, że w miejscu z taką historią zawiśnie ekspozycja Muzeum w Liceum i jesteśmy pewne, że zostanie tu świetnie wykorzystana.Portal NiezlaSztuka.net prowadzony jest przez Fundację Promocji Sztuki „Niezła Sztuka”. Publikacje finansowane są głównie dzięki darowiznom Czytelników. Dlatego Twoja pomoc jest bardzo ważna. Jeśli chcesz wesprzeć nas w tworzeniu tego miejsca w polskim internecie na temat sztuki, będziemy Ci bardzo wdzięczni.

Wesprzyj »
KATEGORIE: .

Szczegóły

11-15, rue Lamandé 75017

Paryż

Strona WWW
Profil FB