Mecenasi i Darczyńcy


Przyjaciele Fundacji

Wśród przyjaciół Fundacji są wspaniali ludzie, wspaniałe firmy, które wspierają naszą działalność. Ogromnie im za to dziękujemy!

Paweł Augustyniak fotografia, zdjęcia Łodzi, fotografia architektury, niezła sztukaPaweł Augustyniak to fotograf wnętrz i architektury, znany przede wszystkim ze zdjęć Łodzi – miasta, w którym mieszka i pracuje. Jego fotografie to coś więcej niż tylko uchwycenie „ładnego” kadru. Tworzy z pasją i zaangażowaniem, kreując niepowtarzalne obrazy, dla których inspiracją jest otaczająca go rzeczywistość w tym zabytkowe budynki i ich wnętrza, ale również biurowce z nowoczesną infrastrukturą. W 2023 roku otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta Łodzi za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.
www

crede-experto-logoCrede Experto – zajmuje się sprawami księgowymi naszej fundacji. Kancelaria podatkowa nie tylko z wiedzą, ale i z sercem. I z zespołem księgowych, który cieszy się, gdy może pomóc i wesprzeć nie tylko wielkie koncerny, ale i organizacje takie jak nasza. Nie samym chlebem i VATem człowiek żyje. Z nimi… bezpiecznie możemy szerzyć dobro i piękno.
www


anita kozek radca prawnyAnita Kozek-Kapuścińska jest radcą prawnym i historykiem sztuki. Prawo i historię sztuki ukończyła na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. W ramach programu wymiany studenckiej Erasmus studiowała także na Wydziale Prawa na University of Eastern Finland w Joensuu. Po ukończeniu studiów prawniczych odbyła roczny kurs prawa własności intelektualnej w Centrum Praw Własności Intelektualnej im. H. Grocjusza w Krakowie. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w kancelariach radcowskich i adwokackich. Własną działalność gospodarczą świadczącą usługi prawnicze prowadzi od listopada 2013 r. Interesuje się szeroko pojętym prawem własności intelektualnej, ochroną danych osobowych oraz prawnymi aspektami sztuki w zakresie działalności artystycznej, obrotu dziełami sztuki i ochrony dziedzictwa kulturowego.
www


Tax & Art to marka stworzona przez doradcę podatkowego Wojciecha Pietrasiewicza. Od początku jej powstania świadczy usługi doradztwa podatkowego na rzecz instytucji kultury, artystów, organizatorów wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych, agencji artystycznych oraz wszystkich tych, którym kultura i rozrywka jest bliska. Tax & Art specjalizuje się w świadczeniu usług stałego doradztwa podatkowego, wspiera klientów w przeprowadzaniu istotnych dla ich działalności transakcji, wspiera w toczących się czynnościach sprawdzających, kontrolach podatkowych, postępowaniach podatkowych oraz postępowaniach przed sądami administracyjnymi. Tax & Art prowadzi bloga cieszącego się popularnością w branży kulturalnej – Kulturalnie o podatkach. Blog ten dotyczy opodatkowania działalności kulturalnej i rozrywkowej.
www


Ogicom-700x270-650x270Głównym celem firmy Ogicom jest outsourcing usług cloud-computingowych, a przede wszystkim zapewnienie infrastruktury sprzętowej, systemowej, telekomunikacyjnej oraz innych usług, dla jak najbardziej efektywnej obecności Klientów w Internecie. Charakteryzuje ich:
– niezawodność,
– szybkość dostarczania usług,
– powtarzalna, wysoka jakość w zakresie obsługi Klienta,
– indywidualne doradztwo w zakresie zaawansowanego hostingu.
www


iwacomFirma Iwacom działa w branży IT nieprzerwanie od 1998 r. Dysponuje wykwalifikowanym personelem, posiadającym duże doświadczenie w projektowaniu i budowie nowoczesnych i sprawnych systemów informatycznych. Projektowane systemy są dostosowane dokładnie do potrzeb użytkownika, zapewniając jednocześnie skalowalność i możliwości rozwoju. Stosując sprawdzone platformy sprzętowe i software’owe zapewniamy odpowiednią ochronę inwestycji. Wdrożenia systemów wykonywane są z zachowaniem rygoru minimalnego zakłócenia pracy Klienta. Zapewniamy oczywiście pełną opiekę posprzedażną: support telefoniczny, obsługę serwisową i konserwacyjną, materiały eksploatacyjne aktualizacje oprogramowania itp.
www


bcs horno bydgoszcz logoBydgoskie Centrum Sztuki jest to nowoczesny ośrodek kulturalny, który powstał z inicjatywy Fundacji Take Care. Zlokalizowany jest w samym centrum Bydgoszczy, w zabytkowym budynku byłej siedziby administracyjnej Bydgoskich Zakładów Mięsnych w bezpośrednim sąsiedztwie C.H. Focus Mall (ul. Jagiellońska 47). BCS to miejsce zrzeszające miłośników kultury i sztuki w każdym wieku. Jako jedyna placówka w regionie oferuje gościom niezwykłą atrakcję – okulary VR, dzięki którym otrzymują oni możliwość odbycia wirtualnej podróży do świata dzieł Stanisława Horno-Popławskiego – rzeźbiarza, związanego z Bydgoszczą, a zarazem patrona BCS. Aktywna działalność w zakresie szeroko pojętej kultury oraz zastosowanie innowacyjnych technologii to wyznaczniki tej placówki.
www


sda sopocki dom aukcyjny bydgoszcz logoSopocki Dom Aukcyjny. Specyfiką Sopockiego Domu Aukcyjnego w Bydgoszczy jest promocja, prezentacja i sprzedaż rzeźby, zarówno tradycyjnej jak i nowej. Cykliczne aukcje odbywające się w tym domu aukcyjnym są starannie przygotowane pod względem wystawienniczym. Mając świadomość ogromnych wymagań prezentacyjnych związanych z właściwą ekspozycją rzeźby, SDA przygotowuje do każdej aukcji pełnoobrotową prezentację wystawianych dzieł, a także ich ekspercki opis i wycenę. Tworząc nowoczesny ośrodek promujący młodą rzeźbę proponują współpracującym z nimi artystom nie tylko sprzedaż prac, ale także organizowanie wystaw, opiekę kuratorską, przygotowanie publikacji ich twórczości, kontakt z mediami, mając na uwadze upowszechnienie ich twórczości. Aukcje rzeźby organizowane przez Dom Aukcyjny SDA są adresowane zarówno do kolekcjonerów, jak również entuzjastów i miłośników tej finezyjnej formy sztuki.
www


empiria-duo-logoFirma EMPIRIA DUO od początku swojego istnienia, jako główny cel postawiła kompleksowe wspieranie jednostek samorządowych oraz instytucji kultury w zakresie kontroli zarządczej, w tym ochrony danych osobowych uwzględniając specyfikę ich funkcjonowania. Stojąc w obliczu nowych wyzwań stawianych w zakresie jakości świadczonych usług, dążymy do ciągłego doskonalenia poprzez kształcenie się, rozwijanie wiedzy oraz wyciąganie wniosków z doświadczeń. Wiara we własne siły pozwala nam na pełne zaangażowanie, czerpanie nauki z codziennej pracy oraz osiąganie zamierzonych celów. Dzięki Naszym usługą mamy wpływ na poprawę funkcjonowania jednostek. Oferta firmy obejmuje szeroką gamę produktów i usług m.in.: kompleksowe rozwiązania w zakresie ochrony danych osobowych, tworzenie, weryfikacja oraz aktualizacja wewnętrznej dokumentacji placówki, przeprowadzanie szkoleń stacjonarnych oraz e-learningowych.
www


logoviarentFirma ViaRent zajmuje się kompleksową usługą wypożyczania samochodów. Dokładają wszelkich starań by każdy wynajem przebiegał komfortowo i bezproblemowo. Starają się oferować światowy poziom obsługi, dotąd niespotykany w Polsce.  Inwestują we flotę dobrze wyposażonych samochodów, którymi sami chcieliby jeździć. Wymieniają auta po maksymalnie dwóch latach. Dbają o jakoś usługi i o zadowolenie klienta.
www


michal-greg-logoMichał Greg od kilkunastu lat pracuje w zawodzie fotografa, ale jak sam mówi – to nie jego zawód, to jego życie. Jego sesje zaskakują pomysłowością i autentyzmem. Zdjęcia, które stanowią produkt finalny wciągają widza w kadr. Greg to na pozór nieśmiały i małomówny artysta, jednak jego dzieła są odważne i nietuzinkowe. Inspirują zmysłowością. Jest mistrzem chwytania w kadr gestu i spojrzenia.
www


brand24 logoBrand24 to najbardziej efektywne narzędzie do monitorowania tego, co o Twojej marce, produkcie mówi się w Internecie. To również narzędzie do pomiaru nateżenia szumu (buzz), który pojawia się wokół wybranej marki, produktu lub słowa kluczowego. Serwis zapewnia pełne archiwum tego, co o Twoim produkcie lub marce mówiło i mówi się w sieci, a zostało zebrane od chwili rozpoczęcia monitoringu. Jedną z podstawowych funkcjonalności projektu jest także możliwość obsługi klientów skupionych w ramach platform społecznościowych takich jak Facebook, Twitter czy Instagram. Powiadomienia Brand24 – o nowych dyskusjach na temat konkretnej marki – pojawiają się już w kilka minut po jej inicjacji przez samego autora. Taki mechanizm pozwala na błyskawiczną reakcję włączającego się do dyskusji konsultanta.
www


dogadamycieDogadamy Cię to zespół ponad 100 tłumaczy pracujących w 40 językach w blisko 102 kombinacjach językowych. Niezwykle cenne doświadczenia tłumaczy umożliwiają świadczenie usług pisemnych w każdym zakresie, jak i realizację tłumaczeń ustnych – symultanicznych, konsekutywnych i kabinowych. Bezustanne podnoszenie kompetencji zawodowych jest w branży translatorskiej stałym elementem rozwoju, bo język jako warsztat pracy podlega ciągłym ewolucjom. Rzetelność, wiarygodność przekładu i terminowość to cechy Dogadamy Cię. Bariera czasowa nie stanowi dla nich problemu, pracują 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.
www


rafal-cieslak-kancelariaRafał Cieślak – radca prawny, doktor nauk prawnych. Specjalizuje się w przedsięwzięciach partnerstwa publiczno-prywatnego, zamówieniach publicznych, funduszach unijnych, finansach samorządu terytorialnego i gospodarce komunalnej. Jest adiunktem na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W rankingu „Chambers Europe” rekomendowany jako jeden z najlepszych polskich prawników zajmujących się partnerstwem publiczno-prywatnym.
www


Mirosław Stelągowski lekarz naczyniowy Łódźdr Mirosław Stelągowski – Lekarz specjalista chirurgii naczyniowej. Od 2007 roku kieruje Oddziałem Chirurgii Naczyniowej, Ogólnej i Onkologicznej Wojewódzkiego Wielospecjalistycznego Centrum Onkologii i Traumatologii im. Mikołaja Kopernika w Łodzi. Prywatnie interesuje się sztuką.
www

6 thoughts on “Mecenasi i Darczyńcy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *