Mecenasi i Darczyńcy


Przyjaciele Fundacji

Wśród przyjaciół Fundacji są wspaniali ludzie, wspaniałe firmy, które wspierają naszą działalność. Ogromnie im za to dziękujemy!

crede-experto-logoCrede Experto – zajmuje się sprawami księgowymi naszej fundacji. Kancelaria podatkowa nie tylko z wiedzą, ale i z sercem. I z zespołem księgowych, który cieszy się, gdy może pomóc i wesprzeć nie tylko wielkie koncerny, ale i organizacje takie jak nasza. Nie samym chlebem i VATem człowiek żyje. Z nimi… bezpiecznie możemy szerzyć dobro i piękno.
www


anita kozek radca prawnyAnita Kozek-Kapuścińska jest radcą prawnym i historykiem sztuki. Prawo i historię sztuki ukończyła na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. W ramach programu wymiany studenckiej Erasmus studiowała także na Wydziale Prawa na University of Eastern Finland w Joensuu. Po ukończeniu studiów prawniczych odbyła roczny kurs prawa własności intelektualnej w Centrum Praw Własności Intelektualnej im. H. Grocjusza w Krakowie. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w kancelariach radcowskich i adwokackich. Własną działalność gospodarczą świadczącą usługi prawnicze prowadzi od listopada 2013 r. Interesuje się szeroko pojętym prawem własności intelektualnej, ochroną danych osobowych oraz prawnymi aspektami sztuki w zakresie działalności artystycznej, obrotu dziełami sztuki i ochrony dziedzictwa kulturowego.
www


Tax & Art to marka stworzona przez doradcę podatkowego Wojciecha Pietrasiewicza. Od początku jej powstania świadczy usługi doradztwa podatkowego na rzecz instytucji kultury, artystów, organizatorów wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych, agencji artystycznych oraz wszystkich tych, którym kultura i rozrywka jest bliska. Tax & Art specjalizuje się w świadczeniu usług stałego doradztwa podatkowego, wspiera klientów w przeprowadzaniu istotnych dla ich działalności transakcji, wspiera w toczących się czynnościach sprawdzających, kontrolach podatkowych, postępowaniach podatkowych oraz postępowaniach przed sądami administracyjnymi. Tax & Art prowadzi bloga cieszącego się popularnością w branży kulturalnej – Kulturalnie o podatkach. Blog ten dotyczy opodatkowania działalności kulturalnej i rozrywkowej.
www


Ogicom-700x270-650x270Głównym celem firmy Ogicom jest outsourcing usług cloud-computingowych, a przede wszystkim zapewnienie infrastruktury sprzętowej, systemowej, telekomunikacyjnej oraz innych usług, dla jak najbardziej efektywnej obecności Klientów w Internecie. Charakteryzuje ich:
– niezawodność,
– szybkość dostarczania usług,
– powtarzalna, wysoka jakość w zakresie obsługi Klienta,
– indywidualne doradztwo w zakresie zaawansowanego hostingu.
www


iwacomFirma Iwacom działa w branży IT nieprzerwanie od 1998 r. Dysponuje wykwalifikowanym personelem, posiadającym duże doświadczenie w projektowaniu i budowie nowoczesnych i sprawnych systemów informatycznych. Projektowane systemy są dostosowane dokładnie do potrzeb użytkownika, zapewniając jednocześnie skalowalność i możliwości rozwoju. Stosując sprawdzone platformy sprzętowe i software’owe zapewniamy odpowiednią ochronę inwestycji. Wdrożenia systemów wykonywane są z zachowaniem rygoru minimalnego zakłócenia pracy Klienta. Zapewniamy oczywiście pełną opiekę posprzedażną: support telefoniczny, obsługę serwisową i konserwacyjną, materiały eksploatacyjne aktualizacje oprogramowania itp.
www


bcs horno bydgoszcz logoBydgoskie Centrum Sztuki jest to nowoczesny ośrodek kulturalny, który powstał z inicjatywy Fundacji Take Care. Zlokalizowany jest w samym centrum Bydgoszczy, w zabytkowym budynku byłej siedziby administracyjnej Bydgoskich Zakładów Mięsnych w bezpośrednim sąsiedztwie C.H. Focus Mall (ul. Jagiellońska 47). BCS to miejsce zrzeszające miłośników kultury i sztuki w każdym wieku. Jako jedyna placówka w regionie oferuje gościom niezwykłą atrakcję – okulary VR, dzięki którym otrzymują oni możliwość odbycia wirtualnej podróży do świata dzieł Stanisława Horno-Popławskiego – rzeźbiarza, związanego z Bydgoszczą, a zarazem patrona BCS. Aktywna działalność w zakresie szeroko pojętej kultury oraz zastosowanie innowacyjnych technologii to wyznaczniki tej placówki.
www


sda sopocki dom aukcyjny bydgoszcz logoSopocki Dom Aukcyjny. Specyfiką Sopockiego Domu Aukcyjnego w Bydgoszczy jest promocja, prezentacja i sprzedaż rzeźby, zarówno tradycyjnej jak i nowej. Cykliczne aukcje odbywające się w tym domu aukcyjnym są starannie przygotowane pod względem wystawienniczym. Mając świadomość ogromnych wymagań prezentacyjnych związanych z właściwą ekspozycją rzeźby, SDA przygotowuje do każdej aukcji pełnoobrotową prezentację wystawianych dzieł, a także ich ekspercki opis i wycenę. Tworząc nowoczesny ośrodek promujący młodą rzeźbę proponują współpracującym z nimi artystom nie tylko sprzedaż prac, ale także organizowanie wystaw, opiekę kuratorską, przygotowanie publikacji ich twórczości, kontakt z mediami, mając na uwadze upowszechnienie ich twórczości. Aukcje rzeźby organizowane przez Dom Aukcyjny SDA są adresowane zarówno do kolekcjonerów, jak również entuzjastów i miłośników tej finezyjnej formy sztuki.
www


empiria-duo-logoFirma EMPIRIA DUO od początku swojego istnienia, jako główny cel postawiła kompleksowe wspieranie jednostek samorządowych oraz instytucji kultury w zakresie kontroli zarządczej, w tym ochrony danych osobowych uwzględniając specyfikę ich funkcjonowania. Stojąc w obliczu nowych wyzwań stawianych w zakresie jakości świadczonych usług, dążymy do ciągłego doskonalenia poprzez kształcenie się, rozwijanie wiedzy oraz wyciąganie wniosków z doświadczeń. Wiara we własne siły pozwala nam na pełne zaangażowanie, czerpanie nauki z codziennej pracy oraz osiąganie zamierzonych celów. Dzięki Naszym usługą mamy wpływ na poprawę funkcjonowania jednostek. Oferta firmy obejmuje szeroką gamę produktów i usług m.in.: kompleksowe rozwiązania w zakresie ochrony danych osobowych, tworzenie, weryfikacja oraz aktualizacja wewnętrznej dokumentacji placówki, przeprowadzanie szkoleń stacjonarnych oraz e-learningowych.
www


logoviarentFirma ViaRent zajmuje się kompleksową usługą wypożyczania samochodów. Dokładają wszelkich starań by każdy wynajem przebiegał komfortowo i bezproblemowo. Starają się oferować światowy poziom obsługi, dotąd niespotykany w Polsce.  Inwestują we flotę dobrze wyposażonych samochodów, którymi sami chcieliby jeździć. Wymieniają auta po maksymalnie dwóch latach. Dbają o jakoś usługi i o zadowolenie klienta.
www


michal-greg-logoMichał Greg od kilkunastu lat pracuje w zawodzie fotografa, ale jak sam mówi – to nie jego zawód, to jego życie. Jego sesje zaskakują pomysłowością i autentyzmem. Zdjęcia, które stanowią produkt finalny wciągają widza w kadr. Greg to na pozór nieśmiały i małomówny artysta, jednak jego dzieła są odważne i nietuzinkowe. Inspirują zmysłowością. Jest mistrzem chwytania w kadr gestu i spojrzenia.
www


brand24 logoBrand24 to najbardziej efektywne narzędzie do monitorowania tego, co o Twojej marce, produkcie mówi się w Internecie. To również narzędzie do pomiaru nateżenia szumu (buzz), który pojawia się wokół wybranej marki, produktu lub słowa kluczowego. Serwis zapewnia pełne archiwum tego, co o Twoim produkcie lub marce mówiło i mówi się w sieci, a zostało zebrane od chwili rozpoczęcia monitoringu. Jedną z podstawowych funkcjonalności projektu jest także możliwość obsługi klientów skupionych w ramach platform społecznościowych takich jak Facebook, Twitter czy Instagram. Powiadomienia Brand24 – o nowych dyskusjach na temat konkretnej marki – pojawiają się już w kilka minut po jej inicjacji przez samego autora. Taki mechanizm pozwala na błyskawiczną reakcję włączającego się do dyskusji konsultanta.
www


dogadamycieDogadamy Cię to zespół ponad 100 tłumaczy pracujących w 40 językach w blisko 102 kombinacjach językowych. Niezwykle cenne doświadczenia tłumaczy umożliwiają świadczenie usług pisemnych w każdym zakresie, jak i realizację tłumaczeń ustnych – symultanicznych, konsekutywnych i kabinowych. Bezustanne podnoszenie kompetencji zawodowych jest w branży translatorskiej stałym elementem rozwoju, bo język jako warsztat pracy podlega ciągłym ewolucjom. Rzetelność, wiarygodność przekładu i terminowość to cechy Dogadamy Cię. Bariera czasowa nie stanowi dla nich problemu, pracują 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.
www


rafal-cieslak-kancelariaRafał Cieślak – radca prawny, doktor nauk prawnych. Specjalizuje się w przedsięwzięciach partnerstwa publiczno-prywatnego, zamówieniach publicznych, funduszach unijnych, finansach samorządu terytorialnego i gospodarce komunalnej. Jest adiunktem na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W rankingu „Chambers Europe” rekomendowany jako jeden z najlepszych polskich prawników zajmujących się partnerstwem publiczno-prywatnym.
www


Mirosław Stelągowski lekarz naczyniowy Łódźdr Mirosław Stelągowski – Lekarz specjalista chirurgii naczyniowej. Od 2007 roku kieruje Oddziałem Chirurgii Naczyniowej, Ogólnej i Onkologicznej Wojewódzkiego Wielospecjalistycznego Centrum Onkologii i Traumatologii im. Mikołaja Kopernika w Łodzi. Prywatnie interesuje się sztuką.
www

5 thoughts on “Mecenasi i Darczyńcy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *