Muzeana

Muzeana to wirtualny katalog dzieł sztuki z muzeów z całej Polski, który będzie dostępny dla każdego. Tutaj zetkniesz się ze sztuką najwyższej próby. W zaciszu domowym, przy pachnącej kawie, będzie można podziwiać najpiękniejsze obrazy eksponowane w polskich muzeach. Również te, których nie można obejrzeć na co dzień, ponieważ są ukryte w muzealnych magazynach.

Nasz projekt jest połączeniem pasji do sztuki i dążenia do ocalenia kultury narodowej od zapomnienia. Cyfrowe obrazy w naszym wirtualnym katalogu będą odporne na niszczące działanie czasu oraz dostępne bez żadnych ograniczeń.


Dziękujemy Ci, że czytasz nasze artykuły. Właśnie z myślą o takich cudownych osobach jak Ty je tworzymy. Osobach, których nie przerażają długie artykuły, które lubią czytać i doceniają nasze publikacje. Wszystko, co widzisz na portalu jest dostępne bezpłatnie, a ponieważ wkładamy w to dużo serca i pracy, to również zajmuje nam to sporo czasu. Nie mamy na prowadzenie portalu grantu ani pomocy żadnej instytucji. Bez Waszych darowizn nie będziemy miały funduszy na publikacje. Dlatego Twoje wsparcie jest dla nas bardzo ważne. Jeśli lubisz czytać niezłosztukowe artykuły – wesprzyj nas. Nawet niewielka kwota ma ogromne znaczenie. Zwłaszcza teraz potrzebujemy Twojej pomocy bardziej niż kiedykolwiek.
Dziękujemy Ci bardzo, Asia i Dana, założycielki Fundacji Niezła sztuka

Muzeana zapewni możliwość przeszukania zbiorów polskich muzeów według zróżnicowanej tematyki: moda, architektura, historia, batalistyka, wystrój wnętrz i wiele innych. Będzie to możliwe dzięki specjalnym słowom kluczowym, określającym tematykę, prezentowaną przez dane dzieło sztuki. Oddzielną kategorią będą słowa kluczowe określające polskie motywy narodowe: stroje ludowe, krajobrazy, batalistykę, motywy historyczne czy literackie związane z naszym krajem.

muzeana-wesprzyj