Muzeana

Muzeana to wirtualny katalog dzieł sztuki z muzeów z całej Polski, który będzie dostępny dla każdego. Tutaj zetkniesz się ze sztuką najwyższej próby. W zaciszu domowym, przy pachnącej kawie, będzie można podziwiać najpiękniejsze obrazy eksponowane w polskich muzeach. Również te, których nie można obejrzeć na co dzień, ponieważ są ukryte w muzealnych magazynach.

Nasz projekt jest połączeniem pasji do sztuki i dążenia do ocalenia kultury narodowej od zapomnienia. Cyfrowe obrazy w naszym wirtualnym katalogu będą odporne na niszczące działanie czasu oraz dostępne bez żadnych ograniczeń.

Muzeana zapewni możliwość przeszukania zbiorów polskich muzeów według zróżnicowanej tematyki: moda, architektura, historia, batalistyka, wystrój wnętrz i wiele innych. Będzie to możliwe dzięki specjalnym słowom kluczowym, określającym tematykę, prezentowaną przez dane dzieło sztuki. Oddzielną kategorią będą słowa kluczowe określające polskie motywy narodowe: stroje ludowe, krajobrazy, batalistykę, motywy historyczne czy literackie związane z naszym krajem.

muzeana-wesprzyj