– Bieżące –
1. Muzeana – wirtualny katalog dzieł sztuki z muzeów z całej Polski
Muzeana zapewni możliwość przeszukania zbiorów polskich muzeów według zróżnicowanej tematyki: moda, architektura, historia, batalistyka, wystrój wnętrz i wiele innych. Będzie to możliwe dzięki specjalnym słowom kluczowym, określającym tematykę, prezentowaną przez dane dzieło sztuki. Oddzielną kategorią będą słowa kluczowe określające polskie motywy narodowe: stroje ludowe, krajobrazy, batalistykę, motywy historyczne czy literackie związane z naszym krajem.
2. Muzeum w Liceum
Muzeum w Liceum to projekt edukacyjny, który ma zainspirować młodych ludzi sztuką. Chcemy zainteresować jak największą ilość młodzieży tą dziedziną. W szkołach w całej Polsce powstaną ekspozycje edukacyjne o polskiej sztuce.
– Zrealizowane –
1. Portal, który w ciągu 2023 roku odwiedziło ponad 2 500 000 osób!
• ponad 1000 artykułów o sztuce
• portfolia 250 artystów
• 85 autorów
• kilkanaście artykułów w wersji audio
• portal w wersji anglojęzycznej – artophilia.com, jako platforma do promocji polskiej sztuki i zabytków za granicą
2. Wywiady z Mistrzami, m.in. z Andrzejem Wajdą
Wiosną 2016 roku miałyśmy okazję spotkać się z niezwykłym człowiekiem, wybitnym reżyserem, miłośnikiem malarstwa i fantastycznym rysownikiem Andrzejem Wajdą. Wynikiem tego spotkania jest arcyciekawy wywiad, w którym Pan Andrzej z blaskiem w oku opowiadał o pierwszych przygodach z filmem, o edukacji artystycznej, o życiu… Był to jeden z ważniejszych momentów z życia naszej fundacji.
3. Digitalizacja dzieł sztuki młodych łódzkich artystów
W ramach projektu „Grant na lepszy start’’ podjęłyśmy się digitalizacji prac ośmiu łódzkich artystów. W wyniku tego projektu powstały zdjęcia doskonałej jakości, które umożliwią artystom promocję w internecie, ale przede wszystkim reprodukcje prac oraz druk katalogów. Było to niezwykłe doświadczenie, dzięki któremu rozszerzyłyśmy swoje kompetencje, ale też miałyśmy okazję spotkać wielu wspaniałych artystów.
4. QR kody w Muzeum Miasta Łodzi
Projekt współtworzony z Muzeum Miasta Łodzi, w ramach którego stworzyliśmy 10 opowieści o dziełach sztuki z kolekcji Krzysztofa Musiała z Galerii Mistrzów Polskich. Przy wybranych dziełach zawisły w muzeum tabliczki z QR kodami, dzięki którym będzie można na smartfonach odsłuchać podcastów i przeczytać artykuły. Powstałe materiały można przeczytać/posłuchać tutaj.
– Planowane –
1. Akademia Niezłej Sztuki
W tym projekcie chcemy zabrać Was w podróż po wiekach historii sztuki. W przystępnych lekcjach, znajdziecie najważniejsze fakty, smaczki o których nie wiedzieliście. Opowiemy wam o historii sztuki w sposób emocjonalny. Nawiążemy dialog z autorami dzieł, z ich miłością, pasją, rozdarciem, przyjrzymy się ich otoczeniu, czasom w których tworzyli i czynnikom, które na nich wpływały.
2. Aplikacja
Aplikacja edukacyjna do pobrania na telefon lub tablet. Zawierająca usystematyzowaną wiedzę na temat sztuki oraz moduły pozwalające w przyjemny sposób na zapamiętywanie i sprawdzanie posiadanej wiedzy. Artykuły okraszone materiałami graficznymi w dużej rozdzielczości.
4. Tłumaczenie strony na angielski
Chcemy bardzo rozwijać wersję angielską www.artophilia.com, koszt tłumaczenia tekstów jest jednak bardzo duży, dlatego robimy to mozolnie i powoli.
5. Przystosowanie strony dla słabowidzących
Chcemy przystosować stronę dla słabowidzących przez zrobienie dodatkowej wersji wysoko-kontrastowej.
6. Podcasty
Chciałybyśmy nagrać wszystkie artykuły z portalu w postaci podcastów. Co byłoby udogodnieniem zwłaszcza dla osób niepełnosprawnych, ale również wszystkim zabieganym dałoby dostęp do naszych materiałów w każdej wolnej chwili, na tablecie, telefonie.
podcasty
Możesz przyczynić się do rozwoju naszego portalu przez darowiznę na fundację lub wspierając nas na Patronite Niezła Sztuka na Patronite.
Bardzo dobry pomysł z aplikacją i akademią,tego myślę brakuje,wspieram Panie skromnie ale regularnie, pozdrawiam
Chciałem zobaczyć “dziewczynę z perłą” Vermeera, trafiłem na Wasz portal.
Jestem pod wrażeniem, w miarę moich skromnych możliwości będę Was was wspierał.
Moje wnuczki “przymuszę” do śledzenia waszej działalności.
Dziękujemy pięknie za dobre serce!